פורום אוהדי הפועל, תוקפים: "יואב כץ צריך לעזוב, מה שמעניין אותו לקבל כמה דקות בתקשורת"

האוהדים של הפועל חיפה תמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי ובוגר יותר, קהל שמגיע למשחקים ויודע מראש את התוצאה. לאורך השנים , התרגלו להתמודד עם מאבקי הישרדות והישארות היא בעצם הצלחת המועדון. שלושה אוהדים שרופים של המועדון, כן תתפלאו, יש דבר כזה, החליטו להשמיע את קולם, להביע את דעתם ובעיקר להעביר ביקורת על התנהלותו של יואב כץ.

הפועל חיפה , מאז היווסדה , עברה לא מעט תהפוכות, שנות השישים והשבעים היו שנים טובות, פעמיים זכייה בגביע המדינה ומיקום קבוע בחלק העליון של הטבלה כשרובי יאנג היה מנהיג הקבוצה וקפטן נבחרת ישראל. בתחילת שנות ה 80, החלו הבעיות והצרות כשב 1981,ירדה הפועל לראשונה לליגה השנייה שעד אז הייתה בין 3 המועדונים היחידים היציבים בליגה הראשונה, יחד עם מכבי והפועל ת"א. כעשור לאחר מכן, מטפסת הפועל חיפה לליגה הראשונה ומי שאז היה איש עסקים אלמוני, רובי שפירא, לקח חסות על המועדון ,הזרים כסף רב ,הושיע את האדומים ושנתיים לאחר מכן , העביר את הבעלות מההסתדרות לידיו. בשנת 1999, זכתה הפועל חיפה לראשונה (וגם אחרונה) באליפות המדינה והשמחה הייתה גדולה, הקהל היה בטירוף ולראשונה העיר חיפה, נצבעה אדום. בתקופת הפריחה של הפועל, היו מגיעים  כ8,000 צופים לאצטדיון קריית אליעזר. בשנים לאחר מכן שוב דשדשה חיפה האדומה שנתיים לאחר הזכייה באליפות ,רובי שפירא שנקלע לחובות כספיים,  התאבד. בשנת 2004, רכש איש העסקים מארה"ב, יואב כץ את המועדון ומאז הוא הבעלים שנקרא בעיני רבים ,"עוף מוזר". אוהדי הפועל חיפה שתמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי, מבוגר יותר, לא הצליח להזרים דם חדש של קהל צעיר ורענן שבחר לאהוד את הקבוצה המצליחה יותר  בעיר, מכבי. נכון להיום, שנת 2016, קהל הפועל חיפה מפולג ,חלקו הגדול החליט בשנת 2014 למחות ,להפגין נגד ניהולו של יואב כץ והקימו קבוצת אוהדים שנקראת על שם הבעלים המנוח "הפועל רובי שפירא חיפה", שלאחר עונה אחת בלבד, עלתה לליגה ב'. נכון להיום, פברואר 2016, הפועל חיפה נמצאת מתחת לקו האדום, השבוע הוחתם, אלי כהן בעמדת המאמן ,  מאמן שלישי בתוך חצי שנה, בניסיון להציל את הקבוצה מירידה לליגה השנייה. קולם של האוהדים אמנם לא נשמע, אך הם מצביעים ברגליים, ממוצע הצופים שמגיעים למשחקי הבית לעודד הוא 2,000 צופים המתפרסים באצטדיון סמי עופר מה שמקנה תחושה של משחק אימון ויתרון הביתיות נמחק. ייאוש ? אכזבה ? השלמה עם המציאות ? שלושה אוהדים וותיקים החליטו להשמיע את קולם.

 

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

 

מוסי דן , עצמאי , אחד האוהדים הוותיקים והמוכרים יותר בעיר חיפה

מלווה את הקבוצה מעל 40 שנה

"אני ראיתי את הפועל חיפה בכל הצבעים ובכל המינים ,יש בעיה בהפועל חיפה, המועדון נשלט ע"י דיקטטור שהוא כל יכול, I DID IT MY WAY  שמנפנף בכסף שלו כל הזמן. אני לא מסוגל לראות יותר בינוניות, אני מגיע למשחקים של הקבוצה ואני לא מתרגש.

אתם נחשבים אוהדים "שאוהבים לסבול" ,אתם חיים עם זה בשלום…

"כן זה נכון, היום אני בא ולא מצפה לכלום ,אולי אני אראה משהו מעניין יותר, אני חושב שזה פשוט מוגזם , בשנה הבאה אני ועוד קבוצה של אוהדים לא מתכוונים לרכוש מנוי . "

עונת 2015/16 שוב נפתחה בקול תרועה , עם המון תקוות ,

"השנה יש חומר לא רע ובכל זאת לא מצליחים לבנות קבוצה שתרוץ קדימה. אני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי, ההחתמה של ארבייטמן היא הפתעה , אבל אין לו עם מי לשחק, החלק האחורי שלנו בפניקה, הביאו את באגה, גוש של שחקן, הוא לא טוב מאחרים, למה הביאו אותו ? קוראץ מתעייף, אין לו כושר, משהו שם לא טוב

מה צריך להשתנות על מנת שהפועל חיפה תחזור להתמודד על תארים ?

"אם תשאלי אותי, אני דווקא חושב שמועדון כמו הפועל חיפה צריך להיוולד מחדש , המועדון צריך מנהל מקצועי ואני גם יכול להמליץ על מישהו , אלי לוונטל, מבין עניין והוא טוב להפועל חיפה, הוא יבנה מסלול, דרך. אין , הכל במקרה , טלאי ועוד טלאי." עוד הוסיף דן "להחזיר את אפרים גבאי, לתת לו יותר סמכויות נרחבות, איש שמבין כדורגל, למרות שלא הצליח עד היום אבל לא קיבל את הכלים להצליח. לא חסרים כאלו שיכולים לבוא למועדון ויוכלו לעזור. אבל כץ לא מוכן לשלם."

סאגת טל בנין…

"במקרה של טל בנין, לא הייתי מפטר אותו, היו צריכים לתת לו לסיים את העונה, עובדה ששום דבר לא השתנה, אנחנו במקום לפני האחרון. צריך לתת למאמן זמן לבנות קבוצה, החליטו עכשיו על אלי כהן שיתנו לו להישאר כמה שנים, שיתנו לו לבנות קבוצה , להחליט מי יהיו השחקנים, מי ההרכב ללא התערבות הבעלים".

אגב בעלים , יואב כץ, שנחשב בעיני רבים עוף מוזר

"קחי נתון , ממוצע למשחק ליגה, היו באים 6000, 7000 צופים, היום בקושי מגיעים 2000 צופים. יואב כץ לא יכול להשיג את מה שהשיג רובי שפירא".

הפועל רובי שפירא חיפה, אתה בעד ?

"אני לא אוהב את זה, לא מאמין בזה, יכול להיות שיצליחו, לא אוהב את הפילוג הזה, מרגישים את החיסרון שלהם, אין עידוד"

למועדון קיימת מדיניות למכור שחקני בית בשלב מוקדם, דוגמת אופיר מזרחי,

"הכל מתחיל בניהול המועדון עצמו חוזים לא נכונים, טעיות בניהול המועדון, שוקרני שעזב, הירש, אופיר מזרחי ורבים אחרים. מוותרים מהר על שחקנים , כץ תמיד חושב כיצד להרוויח עוד כמה שקלים ובדרך זו מוותר על הצלחת המועדון."

קריית חיים, מתחם אימונים שמתאים לקבוצה בליגת העל ?

"זה לא מגרש, זה לא מתחם אימונים שראוי לקבוצה בליגת העל, פשוט בושה המגרש שערורייה , עדיף שיעשו דשא סינטטי."

דעות רבות נשמעו בתחילת העונה האם סמי עופר צריך להיות המגרש הביתי

"סמי עופר צריך להמשיך להיות הבית, ,אני בין הבודדים שלא מאשים את המגרש, אוהבים לחפש סיבות ותירוצים לאי ההצלחה, יש אצטדיון נהדר, אבל אין קהל , צריך לחשוב כיצד להחזיר את הקהל, את אף אחד זה לא מעניין ,אין שיווק במועדון , אין כח אדם מתאים."

אתם שקטים, לא מוחים, לא משמיעים קולכם,

 "ומה זה יעזור ? למי זה יזיז ? ליואב כץ ? שיושב אי שם בארה"ב , הוא לא מתרגש מכלום, אין עם מי לדבר…אין לנו ברירה ולקבל את הקיים,  פשוט מקבלים את הגזירה. "

מצפים לכם כמה משחקים קשים כשאתם מתחת לקו האדום ,בשבת מכבי ת"א 

"כן , המצב לא פשוט , את מכבי ת"א לא נוכל לנצח , אנחנו צריכים לנצח את רעננה, אבל מה הלאה ? יש לנו שבעה משחקי תחתית, אני לא אופטימי, אבל הליגה צפופה , ממקום רביעי ומטה כל הקבוצות באותה רמה, כך שעדיין מוקדם לדעת לאן זה יוביל."

ברוך פסו, סוכן ביטוח אוהד את הקבוצה מגיל 6 , מעל 35 שנים.

"הייתי הולך לראות את הפועל חיפה כדורסל בבית הפועל וכך התחברתי למועדון הזה."

אתם אוהדים שקטים,

"את מכירה אוהד שהחליף קבוצה ?קבוצת כדורגל אי אפשר להחליף, גם אם מאוד רוצים ".

השבוע הוחתם מאמן שלישי בחצי שנה,

"כאוהד הפועל חיפה ממורמר ורגיל לאכזבות , כל עוד נשארים בליגה, זו הצלחה , התקופה של רובי שפירא לא תחזור, תמיד הציפייה היא לחזור לשם, להילה, לכדורגל השוטף , לכמות האוהדים ,לרמת הניהול שהייתה, אבל אנחנו מציאותיים ויודעים שזה לא יקרה ? "

יואב כץ, טוב לכם  ?

"אני באופן אישי חושב שהוא לא הורס את המועדון , הוא נותן כלים, הוא משלם בזמן וזה אחד הדברים החשובים בליגה שלנו, אבל בחירת השחקנים והמאמנים לא נכונה ולא מספיק טובה. "

הוא יכול לנהל את המועדון בשלט רחוק ?

"אני לא פוסל את העובדה שהוא מנהל את המועדון מרחוק, תראי את אלי טביב, איך הוא מצליח ובגדול, למה כץ לא יכול ". התנהלות המועדון היא כמו בשנות ה-80, תקועה בעבר, כמו מכונית ללא מזגן, אני כבר השלמתי עם העובדה שהפועל חיפה תיאבק כל עונה במאבקי הישרדות."

אז איך לא נמאס להתמודד עם כאב הלב הזה כל שנה ?

"לאדם יש תכונת השכחה וכל עונה שוכחים את הסבל שנגרם לנו, תמיד יש ציפייה ותקווה, אבל מתבדים שוב ושוב."

טל בנין, התאים לעמדת המאמן ?

"לדעתי עשו את הנכון שפיטרו אותו, אבל מאוחר מדי , לדעתי היו צריכים להשאיר את שלומי דורה , הוא השאיר אותם בליגה וחבל שלא המשיכו אותו."

קבוצת האוהדים , רובי שפירא, מצליחה לא רע, איך אתם האוהדים הוותיקים מקבלים זאת ?                     

"בסופו של דבר, זה פוגע במועדון, יש התפצלות של האוהדים , קיימת איבה, הרבה עניינים פוליטיים בין קאופמן וכץ, חבל שבמועדון כזה קטן קיים הפיצול הזה."

דור האוהדים האדומים נחשב מבוגר..

"לא עושים מספיק במועדון על מנת להזרים דם חדש וצעיר, אני הייתי מוכר כרטיסים לילדים ב 10 ₪ , לא מתאמצים מספיק, משלימים עם המצב וזה חבל.."

אופיר אילון , בן 48 גנן בגן ילדים, אוהד את הקבוצה  מכיתה א', על פניו רחוק מלהיות אוהד כדורגל שרוף, אבל אחד האדומים השרופים ובין הבודדים שנוסע גם למשחקי חוץ. "לצערי התרגלנו לאכזבות, אין לי הרבה ציפיות"

מחפשים את האשם העיקרי , מאמן שלישי…

"עצוב לי, אני מבין את המצב, כשלא מצליחים אז צריך לעשות שינוי, אז במקום להחליף קבוצה שלמה, משנים בעמדת מאמן."

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

התנהלות המועדון קלוקלת ?

"התערבותו של יואב כץ בהרכב הקבוצה, היא הגרועה ביותר, הכריח את טל בנין ולאחריו את בן מרגי לשחק עם קוראץ', מקווה שאלי כהן ידע לווסת זאת. אחת הטעויות הגדולות הייתה לשחרר את קובאר, השוער , בעיניי התנהגות שכונתית."

הקבוצה מתחת לקו האדום, שוב מועמדים לרדת ליגה

"נמאס להיאבק כל שנה במאבקי ההישרדות, כל שנה אני רוכש מנוי, בשנים האחרונות, אני הולך למשחקים בלי חשק,  רק בשביל שאשתי לא תגיד למה אתה לא הולך, קנית מנוי , לצערי נהייתי אפאטי"

למה אתם לא משמיעים את קולכם ?

"אוהדי הקבוצה , זה דבר שמרגיז,  אף אחד לא צועק, לא מעודד, דבר המראה על חוסר אכפתיות. הקהל מתוסכל. אוהדי הפועל חיפה הם האוהדים הכי עדינים שהכרתי."

בהדרגה הקהל הולך ומתמעט,

"בקריית אליעזר היו מגיעים אלפים רבים של אוהדים, כי דאגו לחלק לנוער כרטיסים בבתי הספר, כך היו ממלאים את היציעים והייתה אווירה במגרש. היום הקהל הוא מאוד מבוגר ואין דור חדש של אוהדים , בעוד כמה שנים יגיעו פחות מ 1000 צופים.

אופיר החריף מבין השלושה, מביע את מחאתו כלפי הבעלים ,יואב כץ

"הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות , אם הוא היה רוצה בהצלחת הקבוצה, הוא היה משקיע, הוא היחיד שמרוויח בענף הזה, כי הוא מוכר שחקני בית בשלבים מוקדמים, הוא מחק את הנוער, את כל העתודה שלנו. "

אלי כהן מסוגל להשאיר את הקבוצה בליגה ?

"אני לא יודע, אני לא מאמין גדול בזה שמאמן בא ועושה שינוי , יכול לתפוס אולי במשחק אחד. בגדול, זה עניין של מזל בשלב הזה, ההרכב כבר קיים ואין הרבה מה לעשות, אין ניסים ונפלאות. "


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בספורט

 • אגודת מכבי חיפה מובילה מאבק להחזרת הספורט בישראל

  אגודת מכבי חיפה במאבק להחזרת הספורט בישראל: כחלק מהקמפיין חנה קנייזבה מיננקו ומירון חירותי קוראים לשר הספורט להחזיר פעילות באופן מיידי, בהמשך למכתב ששיגר בשבוע שעבר מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל רועי שווץ
 • "המשבר ילווה אותנו לשנים רבות"

  רועי שווץ, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל במכתב לשר הספורט ולמנכ"ל משרד הספורט: "מחד, כאגודת הספורט הגדולה בישראל אנו נשמעים ומקפידים על ההנחיות, מאידך ההחלטות חסרות ההיגיון שמתקבלות בממשלה ובמשרד הספורט מקשות עלינו"
 • פודקאסט: ספורט אונו - אלו התרגילים שמרפאים כתף קפואה

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • "הגעתי למועדון עם פוטנציאל ענק"

  כדורמים: עידן כפתורי מונה לתפקיד המנהל המקצועי של מכבי חיפה. אור קרן מונה לשמש כמאמן הראשי
 • פודקאסט: ספורט אונו - אימוני כוח: כמה פעמים בשבוע צריך להתאמן כדי להיות חזק ורזה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • ענבל שמש. תמונה: מכבי חיפה כרמל

  "אני מקווה מאוד שנזכה לראות אותה בטוקיו"

  ג'ודו: ענבל שמש זכתה בזהב בתחרות של איגוד הג'ודו. גיא גוטמן סיים במקום השלישי
 • "יוסי מאמן ותיק במחלקה וכעת הוא לוקח את המושכות"

  יוסי סבה מונה למנהלה המקצועי של מחלקת האתלטיקה באגודת מכבי חיפה כרמל
 • מכבי חיפה מציגה: מחלקת התעמלות אומנותית

  "אני שמח ונרגש שענף חדש מצטרף לאגודה ואני מזמין את כולן להצטרף", אמר מנכ"ל האגודה רועי שווץ
 • שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מכבי חיפה התעמלות לבנג'י פיטנס חיפה

  המטרה היא לקיים המשך שיתוף פעולה בו הספורטאיות הירוקות תגענה לאימוני בנג'י פיטנס אשר יעזרו להן להתחזק ולהשתפר בענף התעמלות המכשירים
 • אביב ברזלי. צילום: גיא יחיאלי באדיבות איגוד השחייה

  אביב ברזלי שברה את השיא הישראלי ב-200 גב

  "אני שמח מאוד על שבירת השיא הישראלי של אביב, שמתקדמת כל הזמן. אני בטוח שנמשיך לראות אותה משתפרת ומגיעה לשיאים נוספים" >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – מה ההבדל בין ורטיגו לסחרחורת ואיך מטפלים בהם?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • בולדרינג: אלכס חזנוב הוכתר כאלוף ישראל בתחרות שנערכה בחיפה

  אליפות ישראל בבולדרינג (טיפוס) נערכה בימים חמישי ושישי במתחם הבולדר בחיפה: אלכס חזנוב מאגודת מכבי חיפה זכה בתואר אלוף ישראל לאחר שהשלים שלושה מתוך ארבעה מסלולים בגמר התחרות >>>
 • רועי שווץ מעניק מדליה למעין שחף. תמונה: אגודת מכבי חיפה כרמל

  מכבי חיפה כרמל: 8 מדליות באליפות ישראל באתלטיקה

  אתלטיקה: שמונה מדליות לספורטאי מכבי חיפה כרמל באליפות ישראל לבוגרים. מעין שחף פרשה מאתלטיקה עם סגנות אליפות ישראל בקפיצה לגובה >>>
 • "הידע והניסיון של דני מוסיפים לנו בכל רגע"

  באסיפה השנתית הכללית של מועצת אגודת מכבי חיפה כרמל שהתקיימה השנה בזום, דני אסנין נבחר לכהן כנשיא אגודת מכבי חיפה כרמל >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – שיטות חדשות לטיפול בשרירי רצפת האגן

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • עומר יתח (משמאל) עם מדליית הזהב. תמונה: אגודת מכבי חיפה כרמל

  אתלטיקה: תשע מדליות לספורטאי מכבי חיפה כרמל באליפות ישראל לנוער וקדטים

  אליפות ישראל באתלטיקה לנוער וקדטים נערכה בתחילת השבוע: עומר יתח (מאמן יוסי סבה) הוכתרה כאלופת ישראל לנערות בקפיצה לרוחק עם 5.40 מ' >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקרים קובעים: ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • סיוון אוירבך. תמונות ארכיון: טיבור יגר

  17 מדליות לאתלטי מכבי חיפה כרמל בגביע האיגוד

  אתלטי אגודת מכבי חיפה כרמל גרפו בתחרות 17 מדליות בגביע האיגוד באתלטיקה: "הספורטאים שלנו חזרו בצורה טובה מאוד מפגרת הקורונה שנכפתה עליהם" >>>
 • מימין לשמאל - ניר ענבי, חנה מיננקו, רועי שווץ, אליעזר בן ארוש

  קופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו האריכה את החוזה במכבי חיפה לעונה נוספת

  האתלטית הירוקה חנה קנייזבה מיננקו חתמה היום (רביעי) על חוזה לעונה נוספת במשרדי אגודת מכבי חיפה כרמל: "אני מאוד שמחה ונרגשת להמשיך ולהיות חלק ממשפחת מכבי חיפה" >>>
 • אלכס חזנוב. צילום: עומר אלפנדרי

  הוכרזה אליפות ישראל בבולדרינג 2020

  לאחר חודשים של עצירת פעילות תחרותית הוכרזה אתמול אליפות ישראל בבולדרינג לשנת 2020: האליפות תתקיים ב- 6-7 באוגוסט בקיר "בולדר" חיפה >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקר: מהו התזמון האידיאלי לאימון?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • "הצלחתי לשבור את השיא"

  האתלטית הירוקה של אגודת מכבי חיפה כרמל: כרואן חלבי סיימה כסגנית אלופת ישראל ושברה את שיאה האישי בריצת 5,000 מטרים >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו - הפחתת שומן נקודתית - מציאות או אגדה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • תמונה: גבע דבורקין - באדיבות איגוד האתלטיקה

  אריאל אטיאס שבר שיא ישראל בן 26 שנה; דניאל פולסטר השלימה דאבל ירוק

  לאחר יומיים מפרכים, שבר הערב (שני) אריאל אטיאס (מאמן דני וולפברג) את השיא הישראלי בקרב 10: "תמיד מרגש שספורטאי ירוק שובר שיא ישראלי" >>>
 • כדורסל נשים: מכבי חיפה השלימה את סגל הישראליות לעונת 20/21

  קבוצת הנשים של מכבי חיפה בכדורסל בראשות המאמן עומרי צירלין, השלימה אתמול (רביעי) את סגל השחקניות הישראליות שלה לעונה הקרובה: לפרטי הסגל הירוק >>>
 • פודקאסט: ספורט אונו – איך מקלים על כאב ראש ממקור צווארי

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • פודקאסט: ספורט אונו - מה הקשר בין הרגלי תזונה לאיכות השינה?

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • פודקאסט: ספורט אונו - הפחתת שומן נקודתית - מציאות או אגדה

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן
 • אנדי רם בשיחה צפופה

  אנדי רם ביום ראשון הקרוב באימון כושר ובשיחה אישית עם מאמן הכושר דוד בובליל ומנשה זלקה קפטן הפועל חדרה; ושלושתם סטודנטים בקריה האקדמית אונו >>>
 • ספורט-אונו האם כאב כרוני הוא אמיתי או שהכול בראש

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן 
 • אגודת מכבי חיפה נערכת לחזרה לשגרה חלקית

  הענפים הראשונים שצפויים לחזור לפעילות הם האתלטיקה, השחייה וההתעמלות
 • פודקאסט: ספורט אונו - מחקר: כדאי לבחור פעילות גופנית לפי מבנה גוף

  להאזנה לפודקאסט של האקדמית אונו – שישפר לכם את הביצועים הקליקו כאן 
 • אנדי רם ועידן ורד בשיחה צפופה (וידאו)

  לייב בעמוד הפייסבוק של הקריה האקדמית אונו: אנדי רם, סטודנט במכללה לתואר ראשון בחינוך וחברה אירח לשידור חי את עידן ורד קפטן בית"ר ירושלים לאימון כושר ולשיחה אישית >>>
 • מה הקשר בין היציבה שלכם למצב הרוח?

  יותר ויותר אנשים בעולם מבלים שעות רבות במהלך יום העבודה מול המחשב והתוצאה היא יציבה לא נכונה וכאבים. התופעה כל כך נפוצה בימינו שאפילו נתנו לה שם: TECH NECK.
 • שעת כושר בפייסבוק LIVE!

  שעת כושר בקריה האקדמית אונו: הבוקר העבירו הספורטאים אנדי רם ודן גלזר, שהם גם סטודנטים של המכללה לתואר ראשון בחינוך וחברה, שעת כושר ספורטיבית במיוחד בעמוד הפייסבוק של המכללה >>>
 • ספורט אונו - מחקרים קובעים: ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית

  כשחושבים על פעילות גופנית, ריקוד הוא לאו דווקא סוג הפעילות הראשון שנוהגים לחשוב עליו. אבל לפי מחקרים, ריקוד הוא פעילות גופנית אידיאלית עבורנו.
 • ליטל פאוור אונליין

  גורו הכושר ליטל פרגן פותחת תכנית אימונים אונליין חדשה שמאיימת לכבוש את הרשת בקרב נשים מכל רחבי הארץ
 • ספורט אונו: איזה ספורט מתאים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט
 • ספורט-אונו: איך יוגה משפיעה על מתח וחרדה

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט
 • ספורט-אונו: המיני-פודקאסט שישפר לכם את הביצועים

  ידע אקדמי זה כוח. תנו לנו להשאיר אתכם מעודכנים עם תקצירים למחקרים אקדמיים מהארץ והעולם בתחומי האימון והספורט.
 • שועה מסרב להמשיך במכבי חיפה

  חלוץ הירוקים סירב להתאמן אתמול (שלישי) באימון שחרור בטענה שהוא פצוע. לפי הידיעות הוא הבהיר לראשי הקבוצה שלא יישאר במועדון אם המאמן בלבול יישאר גם בעונה הבאה. מכבי חיפה עלולה לשחק ביום שני ללא המאמן מרקו בלבול אם יורחק על ידי ההתאחדות לכדורגל
 • נכשלו במאני טיים

  אחרי הפסד של מכבי חיפה מול הפועל באר שבע 2:1 מול יציעים ריקים ב"סמי עופר" יש ביקורת קשה נגד ניהול המשחק של מרקו בלבול והעובדה שלא נתן צ'אנס לירדן שועה. גם השחקנים לא יוצאים נקיים. העונה הסתיימה, בלבול יעזוב?
 • סופית - מכבי חיפה - ב"ש ללא קהל

  בעקבות התפשטות מחלת הקורונה בישראל החליטה ההתאחדות לכדורגל שלא לקחת סיכונים ובהמלצת משרד הבריאות הוחלט כי המשחק היום יתקיים בדלתיים סגורות – ללא קהל
 • משחק בצל הקורונה ב"סמי עופר"

  מכבי חיפה תקיים היום אימון מסכם לקראת המשחק ברבע גמר גביע המדינה מחר נגד הפועל באר שבע. צפויים להגיע 20 אלף צופים שיחולקו לגושים כדי למנוע הדבקה אפשרית של כל הצופים. המאמן, מרקו בלבול, דיבר עם השחקנים על כך שהסיפור יהיה שונה לעומת משחק הליגה
 • הקבוצות מחיפה לא ישחקו השבוע

  מכבי והפועל חיפה המשחרות בפלייאוף העליון לא יחלו בסוף שבוע זה את משחקיהן אחרי שהוחלט בדירקטוריון הקבוצות על פסק זמן של שבוע כדי להתארגן. קיימת אפשרות כי בהמשך יבוצעו הפרדות בין הקהלים באצטדיונים גדולים כמו סמי עופר. משחק הגביע בין מכבי חיפה לב"ש עשוי להתקיים ביום שלישי הקרוב
 • בהלת הקורונה: נדחה משחק רבע גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה להפועל ב"ש

  רשמית: המשחק שצפוי היה להיפתח בעוד פחות משלוש שעות בחיפה – נדחה בעקבות ההנחיות שהתקבלו בדקות האחרונות על ידי משרד הבריאות על איסור התקהלות מעל 5,000 אנשים
 • מכבי חיפה: רק 17 אוהדים ביטלו

  במועדון הירוק מנסים להרגיע את הפאניקה בעקבות פרשת הקורונה בדרבי התל אביבי והבהירו כי המשחק נגד הפועל באר שבע בגביע המדינה הערב (20:15) יתקיים כרגיל ואין הוראה גורפת לבטל את משחקי הכדורגל בארץ. המועדון המליץ לעקוב אחרי התקשורת הוותיקה ולא להיסחף לידיעות ברשתות
 • "חגגנו יותר מדי בשבת"

  הפועל חיפה הודחה על ידי בני יהודה מרבע גמר גביע המדינה עם הפסד ב"סמי עופר" 2:0 רק שלשוה ימים אחרי שהאדומים עלו על חשבון הזהובים לפלייאוף העליון. הבעלים יואב כץ: "זה היה המשחק הכי גרוע שלנו העונה ואולי רק שלושה שחקנים באו להילחם"
 • רוצים לזכות בגביע

  מכבי חיפה תיפגש מחר (רביעי) עם הפועל באר שבע ב"סמי עופר" לאחר ניצחון בליגה 0:4. המאמן מרקו בלבול מצפה לכל תסריט והזהיר את השחקנים שיוסי אבוקסיס בעל ניסיון רב במשחקי גביע והוא יבוא להחנות את האוטובוס ברחבה. מכבי חיפה זכתה לאחרונה בתואר לפני ארבע שנים
 • לא מסתפקים בפלייאוף עליון

  הפועל חיפה תארח הערב את בני יהודה במשחק הראשון ברבע גמר גביע המדינה. המאמן חיים סילבס המליץ לשחקנים לנסות את העונה המופלאה שלהם יחסית ולהצליח בגביע. "הטעם של הזכייה בגביע לפני שנתיים עדיין נמצא במועדון", הכריז
 • הקונצרט נמשך

  מכבי חיפה צמצמה את הפער ממכבי תל אביב לשש נקודות אחרי ניצחון ענק על הפועל באר שבע 0:4 במשחק רדיוס בנתניה.אין ספק שביכולת מכבי חיפה מציגה כדורגל טוב יותר מהצהובים השנה. החגיגות לא היו גדולות כי ביום רביעי שתי הקבוצות ייפגשו בגביע ב"סמי עופר". שחר ירד לברך את השחקנים
 • פליאוף עליון שני ב-3 שנים

  אחרי עונה לא קלה עם פציעות ודשדוש בחלק הנמוך יותר של הטבלה, הפועל חיפה עלתה לפלייאוף העליון לאחר שסיימה ב-0:0 מול בני יהודה בבלומפילד. השחקנים חגגו בטירוף בחדר ההלבשה והבטיחו שהפעם יידעו לקחת את הבונוס על העלייה למשחקי הצמרת. יואב כץ: "סילבס עשה עבודה נהדרת"
 • חשש שעוואד יעזוב

  מכבי חיפה לא היתה רוצה שהחלוץ יעבור בקיץ הבא ב-2021 חופשי לקבוצה אחרת כאשר החוזה שלו יסתיים אבל עד כה עוואד סירב לחתום על הארכת חוזה. במועדון הירוק לא רוצים לראות עוד מקרה של שון וייסמן. עוואד עשוי לקבל צ'אנס בשני המשחקים נגד הפועל באר שבע
 • "עניין אישי ביני לשחר"

  מרקו בלבול לא מצליח להפתיע באמירה מדליקה והציטוטים שלו לקוחים מיומנו של מורה בית ספר, גם לקראת שני משחקים מסקרנים מול הפועל באר שבע בליגה ובגביע. הוא גם נזף בעיתונאים ששאלו מה עתידו קבוצה. על באר שבע: "גם הם ישחקו בפלייאוף ויהיה לנו פלייאוף קשה מאוד"
 • הירוקים התחשלו באילת

  מכבי חיפה סיימה מחנה אימונים בן שלושה ימים באילת לפני המשחקים נגד הפועל באר שבע בליגה ובגביע המדינה וכן משחק אחד בפלייאוף העליון. הקפטן נטע לביא: "כיף גדול מהחיבוק שקיבלנו מהעיר והתושבים שלה. חוזרים לכפר גלים ולמשימות"
 • כץ רוצה להאריך חוזה

  הפועל חיפה קרובה מאוד להבטיח את עלייתה לפלייאוף העליון אחרי שניצחה אתמול את סקצייה נס ציונה 0:2 וחבל שרק 2711 צופים טרחו להגיע ל"סמי עופר" לראות את המשחק. נכון שהפועל חיפה לא מבריקה העונה אבל בכל זאת היא מצליחה ליצר נצחונות אחרי תקופה קשה עם פצועים רבים. לזכות הצוות המקצועי והבעלים יואב כץ אפשר לומר […]
 • "שרי חזר בזמן"

  במכבי חיפה מאושרים מהעובדה שההולנדי שאיבד גובה בשבועות האחרונים, בישל את שני השערים בניצחון על מועדון ספורט אשדוד, אחרי פיגור 1:0. המאמן מרקו בלבול שטען ביום חמישי כי גם ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו סובלים מימים חלשים אמר: "היום שרי שיחק כמו מסי". רוקאביצה כבר כבש 17 שערי ליגה
 • "גם למסי ורונאלדו ימים רעים"

  מאמן מכבי חיפה קיים מסיבת עיתונאים לקראת המשחק נגד מועדון ספורט אשדוד בשבת ודיבר גם על כך שהקבוצה לפעמים משחקת פחות טוב והשווה את מכבי חיפה לגדולים ביותר. על המרדף נגד מכבי ת"א: "כרגע הטבלה לא מעניינת אותנו". על אשדוד: "נצטרך לבוא עם אנרגיות, חדים וממוקדים למשחק חוץ מאוד קשה"
 • 13 מדליות לשחייני מכבי חיפה באליפות ישראל לצעירים

  בין השחיינים הירוקים התבלטה מיקה קרמן מחיפה, שקטפה שתי מדליות זהב ושתי מדליות כסף  
 • הפועל חיפה בלחץ

  הניצחון של הפועל תל אביב על בית"ר ירושלים הוריד את אדומי הכרמל למקום שביעי בליגה שמוליך לפלייאוף התחתון. כעת הקבוצה זקוקה לשני נצחונות כדי להבטיח כנראה את הכרטיס לפלייאוף העליון. המאמן חיים סילבס קיים שיחתו ראשונות עם הבעלים יואב כץ על חוזה לעונה הבאה
 • מכת פציעות במכבי חיפה

  הירוקים יודעים שהמלחמה מול מכבי תל אביב על תואר האליפות תהיה ארוכה ומתישה ולשם כך הם צריכים סגל בריא אבל דווקא כעת כמה שחקנים נפצעו. במועדון יש ביקורת על פציעת המגן הספרדי באימון לפני המשחק עם הפועל חדרה. למרקו בלבול יהיה פחות שחקנים כשירים
 • "נעשה הכל לשחק בפלייאוף"

  הפועל חיפה מאוכזבת מהתיקו המאופס נגד מכבי נתניה אבל נותרו לה שני משחקים לסיום העונה הרגילה והיא עדיין בעמדה של להיכלל בפלייאוף העליון. הבעלים יואב כץ: ""השחקנים נלחמו אבל לצערי לא הייתה לנו רגל מסיימת". האוהדים קראו למאמן לשתף את גילי ורמוט, שנותר על הספסל
 • העיקר שלוש נקודות

  מכבי חיפה ניצחה את הפועל חדרה רק 0:1 למרות שזו נותרה עם 10 שחקנים. הירוקים מודים שהציגו משחק חלש אבל מקווים להלחיץ את מכבי תל אביב. מוחמד עוואד פרסם פוסט עצבני על כך שאינו משחק כמעט והמאמן בלבול השתולל. ירדן שועה בישל את שער הניצחון לרוקאביצה שיקבל בונוס
 • "לא עשינו עבודה מקצועית"

  מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול דיבר במסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הפועל חדרה בשבת החל מ-19:35 ועל האכזבה מההפסד לבית"ר ירושלים והודה: "מגיעים אלפי אוהדים ולא זוכים לתוצאות המקוות. הפועל חדרה היא קבוצת פלייאוף עליון". הירוקים הגישו תלונה על גניבת כסף בטדי
 • "הפכנו לבדיחה של הליגה"

  שחקני מכבי חיפה התאמנו באווירה קודרת נוכח הבדיחות שרצו על חשבונם בגלל ההפסד לבית"ר ירושלים. בין הסרטים הפופולארים נראים תינוקות מרטיבים במכנסיים כפרפרזה על הירוקים שנכנסים ללחץ כשיש להם הזדמנות להשיג את מכבי תל אביב. הקבוצה עלולה לשחק בפלייאוף במשחק רדיוס
 • "אין כוכבים שראויים לאליפות"

  ביקורת עצמית קשה במכבי חיפה אחרי ההפסד לבית"ר ירושלים 2:0. פעם שלישית שהמועדון מהכרמל בועט בדלי ולא מסוגל לצמצם את הפער מצהובים. ביקורת בקבוצה גם על השופט דוד פוקסמן שהיה אחרי על ה-VAR ולא התערב בפנדל הראשון. בלבול: "כל הקבוצות מאבדות השנה נקודות"
 • בלבול: בית"ר עשתה שינוי

  מבטיח להגיע לבוש מצוין לקראת גל הקור שצפוי מחר בירושלים, במשחק שיתקיים החל מ-20:15 נגד בית"ר ירושלים. המאמן צפוי לעלות עם אותו הרכב שהביס את הפועל תל אביב 0:5. ניצחון מחר ומול הפועל חדרה בשבת יעלה זמנית את הירוקים למקום הראשון. על האשק שלא חתם: "רציתי עוד קשר וזה לא יצא"
 • מכבי ת"א כן נעצרה בחיפה

  מכבי חיפה הפסידה לצהובים ב"סמי עופר" 4:3 אבל האדומים עשו עבורם את העבודה כשהשוו ל-1:1 בדקה ה-93 בזמן פציעות. כעת הירוקים יוכלו לצמצם את הפער מהמובילה לשלוש נקודות אם ינצחו מחר (שני) בחוץ את בית"ר ירושלים. הבעלים יואב כץ מאושר: "עבורי זה תיקו שכולו ניצחון"
 • האשק סיכם במכבי חיפה

  מכבי חיפה סיכמה עם ספרטה פראג על החתמת הקשר הצ'כי שיהיה הרכש השלישי והמשמעותי בחלון ההעברות של ינואר
 • הכיוון - פלייאוף עליון בלבד

  הפועל חיפה רשמה ניצחון שני בליגה והפעם בחוץ מול הפועל קריית שמונה 1:2. עדן בן בסט כבש שער ניצחון ועלה למקום שלישי ברשימת הכובשים האדומים בכל הזמנים עם 58 כיבושים. הבעלים יואב כץו: "יש לו יכולות אישיות גבוהות וזה לא היה פשוט לחזור לשחק טוב אחרי שנה קשה בהפועל באר שבע"
 • המאמן שעשה היסטוריה

  מרקו בלבול ושחקני מכבי חיפה ספגו ביקורות קשות אחרי ההפסד להפועל כפר סבא 1:0 אבל ידעו לחזור אתמול עם ניצחון שיא בכל הזמנים על הפועל תל אביב 0:5. גם העתיד של ירדן שועה בקבוצה נראה ורוד אחרי שהיה המחליף הראשון של במשחק. בלבול הזהיר: "יש לנו שחקנים בלי ניסיון במאבקי הצמרת"
 • מקווים להמשיך את המומנטום

  הפועל חיפה ניצחה את הפועל תל אביב ומחר (שלישי 18:45) מקווים להמשיך נגד קבוצת התחתית של הפועל קריית שמונה שתארח את האדומים. המאמן חיים סילבס: "זה משחק באחד המגרשים הקשים בארץ". האדומים מקווים להחתים בהשאלה את רוסלן ברסקי קשר מכבי תל אביב
 • "אף שחקן לא יחרוג מהכללים"

  מרקו בלבול דיבר הבוקר לקראת המשחק של מכבי חיפה בליגה מחר ב"סמי עופר" (שלישי החל מ-20:15) נגד הפועל תל אביב והתייחס לפרשת ירדן שועה כשאמר: "הפרשה מאחורי". אחרי ההפסד להפועל כפר סבא 1:0, אמר המאמן: "המשחקים נגד הפועל תל אביב היו תמיד קשים"
 • "חטפנו סטירת לחי ענקית"

  מכבי חיפה הפסידה להפועל כפר סבא 1:0 בדקה ה-96. במועדון מתחו ביקורת על השחקנים שעלו לשחק ביהירות. ביקורת גם על מרקו בלבול שעשה שינויים בהרכב. ירדן שועה שנעדר מהמשחק יעמוד היום לוועדת משמעת. לשאלה אם היה חסר, אמר המאמן: "היו לנו מספיק שחקנים התקפיים כדי לכבוש"
 • שועה יושאל לבני יהודה

  זאת התכנית המתגבשת לאחר שהוא הושעה בערב לשלושה ימי אימונים ולא ייכלל בסגל לקראת הפועל כפר סבא (שבת) וצפוי להיעדר גם מהמשחק נגד הפועל תל אביב ביום שלישי. הנשיא יעקב שחר צריך לקחת את ההחלטה לאחר שגם בית"ר ירושלים וגם הפועל תל אביב מעוניינות בשחקן