פורום אוהדי הפועל, תוקפים: "יואב כץ צריך לעזוב, מה שמעניין אותו לקבל כמה דקות בתקשורת"

האוהדים של הפועל חיפה תמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי ובוגר יותר, קהל שמגיע למשחקים ויודע מראש את התוצאה. לאורך השנים , התרגלו להתמודד עם מאבקי הישרדות והישארות היא בעצם הצלחת המועדון. שלושה אוהדים שרופים של המועדון, כן תתפלאו, יש דבר כזה, החליטו להשמיע את קולם, להביע את דעתם ובעיקר להעביר ביקורת על התנהלותו של יואב כץ.

הפועל חיפה , מאז היווסדה , עברה לא מעט תהפוכות, שנות השישים והשבעים היו שנים טובות, פעמיים זכייה בגביע המדינה ומיקום קבוע בחלק העליון של הטבלה כשרובי יאנג היה מנהיג הקבוצה וקפטן נבחרת ישראל. בתחילת שנות ה 80, החלו הבעיות והצרות כשב 1981,ירדה הפועל לראשונה לליגה השנייה שעד אז הייתה בין 3 המועדונים היחידים היציבים בליגה הראשונה, יחד עם מכבי והפועל ת"א. כעשור לאחר מכן, מטפסת הפועל חיפה לליגה הראשונה ומי שאז היה איש עסקים אלמוני, רובי שפירא, לקח חסות על המועדון ,הזרים כסף רב ,הושיע את האדומים ושנתיים לאחר מכן , העביר את הבעלות מההסתדרות לידיו. בשנת 1999, זכתה הפועל חיפה לראשונה (וגם אחרונה) באליפות המדינה והשמחה הייתה גדולה, הקהל היה בטירוף ולראשונה העיר חיפה, נצבעה אדום. בתקופת הפריחה של הפועל, היו מגיעים  כ8,000 צופים לאצטדיון קריית אליעזר. בשנים לאחר מכן שוב דשדשה חיפה האדומה שנתיים לאחר הזכייה באליפות ,רובי שפירא שנקלע לחובות כספיים,  התאבד. בשנת 2004, רכש איש העסקים מארה"ב, יואב כץ את המועדון ומאז הוא הבעלים שנקרא בעיני רבים ,"עוף מוזר". אוהדי הפועל חיפה שתמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי, מבוגר יותר, לא הצליח להזרים דם חדש של קהל צעיר ורענן שבחר לאהוד את הקבוצה המצליחה יותר  בעיר, מכבי. נכון להיום, שנת 2016, קהל הפועל חיפה מפולג ,חלקו הגדול החליט בשנת 2014 למחות ,להפגין נגד ניהולו של יואב כץ והקימו קבוצת אוהדים שנקראת על שם הבעלים המנוח "הפועל רובי שפירא חיפה", שלאחר עונה אחת בלבד, עלתה לליגה ב'. נכון להיום, פברואר 2016, הפועל חיפה נמצאת מתחת לקו האדום, השבוע הוחתם, אלי כהן בעמדת המאמן ,  מאמן שלישי בתוך חצי שנה, בניסיון להציל את הקבוצה מירידה לליגה השנייה. קולם של האוהדים אמנם לא נשמע, אך הם מצביעים ברגליים, ממוצע הצופים שמגיעים למשחקי הבית לעודד הוא 2,000 צופים המתפרסים באצטדיון סמי עופר מה שמקנה תחושה של משחק אימון ויתרון הביתיות נמחק. ייאוש ? אכזבה ? השלמה עם המציאות ? שלושה אוהדים וותיקים החליטו להשמיע את קולם.

 

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

 

מוסי דן , עצמאי , אחד האוהדים הוותיקים והמוכרים יותר בעיר חיפה

מלווה את הקבוצה מעל 40 שנה

"אני ראיתי את הפועל חיפה בכל הצבעים ובכל המינים ,יש בעיה בהפועל חיפה, המועדון נשלט ע"י דיקטטור שהוא כל יכול, I DID IT MY WAY  שמנפנף בכסף שלו כל הזמן. אני לא מסוגל לראות יותר בינוניות, אני מגיע למשחקים של הקבוצה ואני לא מתרגש.

אתם נחשבים אוהדים "שאוהבים לסבול" ,אתם חיים עם זה בשלום…

"כן זה נכון, היום אני בא ולא מצפה לכלום ,אולי אני אראה משהו מעניין יותר, אני חושב שזה פשוט מוגזם , בשנה הבאה אני ועוד קבוצה של אוהדים לא מתכוונים לרכוש מנוי . "

עונת 2015/16 שוב נפתחה בקול תרועה , עם המון תקוות ,

"השנה יש חומר לא רע ובכל זאת לא מצליחים לבנות קבוצה שתרוץ קדימה. אני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי, ההחתמה של ארבייטמן היא הפתעה , אבל אין לו עם מי לשחק, החלק האחורי שלנו בפניקה, הביאו את באגה, גוש של שחקן, הוא לא טוב מאחרים, למה הביאו אותו ? קוראץ מתעייף, אין לו כושר, משהו שם לא טוב

מה צריך להשתנות על מנת שהפועל חיפה תחזור להתמודד על תארים ?

"אם תשאלי אותי, אני דווקא חושב שמועדון כמו הפועל חיפה צריך להיוולד מחדש , המועדון צריך מנהל מקצועי ואני גם יכול להמליץ על מישהו , אלי לוונטל, מבין עניין והוא טוב להפועל חיפה, הוא יבנה מסלול, דרך. אין , הכל במקרה , טלאי ועוד טלאי." עוד הוסיף דן "להחזיר את אפרים גבאי, לתת לו יותר סמכויות נרחבות, איש שמבין כדורגל, למרות שלא הצליח עד היום אבל לא קיבל את הכלים להצליח. לא חסרים כאלו שיכולים לבוא למועדון ויוכלו לעזור. אבל כץ לא מוכן לשלם."

סאגת טל בנין…

"במקרה של טל בנין, לא הייתי מפטר אותו, היו צריכים לתת לו לסיים את העונה, עובדה ששום דבר לא השתנה, אנחנו במקום לפני האחרון. צריך לתת למאמן זמן לבנות קבוצה, החליטו עכשיו על אלי כהן שיתנו לו להישאר כמה שנים, שיתנו לו לבנות קבוצה , להחליט מי יהיו השחקנים, מי ההרכב ללא התערבות הבעלים".

אגב בעלים , יואב כץ, שנחשב בעיני רבים עוף מוזר

"קחי נתון , ממוצע למשחק ליגה, היו באים 6000, 7000 צופים, היום בקושי מגיעים 2000 צופים. יואב כץ לא יכול להשיג את מה שהשיג רובי שפירא".

הפועל רובי שפירא חיפה, אתה בעד ?

"אני לא אוהב את זה, לא מאמין בזה, יכול להיות שיצליחו, לא אוהב את הפילוג הזה, מרגישים את החיסרון שלהם, אין עידוד"

למועדון קיימת מדיניות למכור שחקני בית בשלב מוקדם, דוגמת אופיר מזרחי,

"הכל מתחיל בניהול המועדון עצמו חוזים לא נכונים, טעיות בניהול המועדון, שוקרני שעזב, הירש, אופיר מזרחי ורבים אחרים. מוותרים מהר על שחקנים , כץ תמיד חושב כיצד להרוויח עוד כמה שקלים ובדרך זו מוותר על הצלחת המועדון."

קריית חיים, מתחם אימונים שמתאים לקבוצה בליגת העל ?

"זה לא מגרש, זה לא מתחם אימונים שראוי לקבוצה בליגת העל, פשוט בושה המגרש שערורייה , עדיף שיעשו דשא סינטטי."

דעות רבות נשמעו בתחילת העונה האם סמי עופר צריך להיות המגרש הביתי

"סמי עופר צריך להמשיך להיות הבית, ,אני בין הבודדים שלא מאשים את המגרש, אוהבים לחפש סיבות ותירוצים לאי ההצלחה, יש אצטדיון נהדר, אבל אין קהל , צריך לחשוב כיצד להחזיר את הקהל, את אף אחד זה לא מעניין ,אין שיווק במועדון , אין כח אדם מתאים."

אתם שקטים, לא מוחים, לא משמיעים קולכם,

 "ומה זה יעזור ? למי זה יזיז ? ליואב כץ ? שיושב אי שם בארה"ב , הוא לא מתרגש מכלום, אין עם מי לדבר…אין לנו ברירה ולקבל את הקיים,  פשוט מקבלים את הגזירה. "

מצפים לכם כמה משחקים קשים כשאתם מתחת לקו האדום ,בשבת מכבי ת"א 

"כן , המצב לא פשוט , את מכבי ת"א לא נוכל לנצח , אנחנו צריכים לנצח את רעננה, אבל מה הלאה ? יש לנו שבעה משחקי תחתית, אני לא אופטימי, אבל הליגה צפופה , ממקום רביעי ומטה כל הקבוצות באותה רמה, כך שעדיין מוקדם לדעת לאן זה יוביל."

ברוך פסו, סוכן ביטוח אוהד את הקבוצה מגיל 6 , מעל 35 שנים.

"הייתי הולך לראות את הפועל חיפה כדורסל בבית הפועל וכך התחברתי למועדון הזה."

אתם אוהדים שקטים,

"את מכירה אוהד שהחליף קבוצה ?קבוצת כדורגל אי אפשר להחליף, גם אם מאוד רוצים ".

השבוע הוחתם מאמן שלישי בחצי שנה,

"כאוהד הפועל חיפה ממורמר ורגיל לאכזבות , כל עוד נשארים בליגה, זו הצלחה , התקופה של רובי שפירא לא תחזור, תמיד הציפייה היא לחזור לשם, להילה, לכדורגל השוטף , לכמות האוהדים ,לרמת הניהול שהייתה, אבל אנחנו מציאותיים ויודעים שזה לא יקרה ? "

יואב כץ, טוב לכם  ?

"אני באופן אישי חושב שהוא לא הורס את המועדון , הוא נותן כלים, הוא משלם בזמן וזה אחד הדברים החשובים בליגה שלנו, אבל בחירת השחקנים והמאמנים לא נכונה ולא מספיק טובה. "

הוא יכול לנהל את המועדון בשלט רחוק ?

"אני לא פוסל את העובדה שהוא מנהל את המועדון מרחוק, תראי את אלי טביב, איך הוא מצליח ובגדול, למה כץ לא יכול ". התנהלות המועדון היא כמו בשנות ה-80, תקועה בעבר, כמו מכונית ללא מזגן, אני כבר השלמתי עם העובדה שהפועל חיפה תיאבק כל עונה במאבקי הישרדות."

אז איך לא נמאס להתמודד עם כאב הלב הזה כל שנה ?

"לאדם יש תכונת השכחה וכל עונה שוכחים את הסבל שנגרם לנו, תמיד יש ציפייה ותקווה, אבל מתבדים שוב ושוב."

טל בנין, התאים לעמדת המאמן ?

"לדעתי עשו את הנכון שפיטרו אותו, אבל מאוחר מדי , לדעתי היו צריכים להשאיר את שלומי דורה , הוא השאיר אותם בליגה וחבל שלא המשיכו אותו."

קבוצת האוהדים , רובי שפירא, מצליחה לא רע, איך אתם האוהדים הוותיקים מקבלים זאת ?                     

"בסופו של דבר, זה פוגע במועדון, יש התפצלות של האוהדים , קיימת איבה, הרבה עניינים פוליטיים בין קאופמן וכץ, חבל שבמועדון כזה קטן קיים הפיצול הזה."

דור האוהדים האדומים נחשב מבוגר..

"לא עושים מספיק במועדון על מנת להזרים דם חדש וצעיר, אני הייתי מוכר כרטיסים לילדים ב 10 ₪ , לא מתאמצים מספיק, משלימים עם המצב וזה חבל.."

אופיר אילון , בן 48 גנן בגן ילדים, אוהד את הקבוצה  מכיתה א', על פניו רחוק מלהיות אוהד כדורגל שרוף, אבל אחד האדומים השרופים ובין הבודדים שנוסע גם למשחקי חוץ. "לצערי התרגלנו לאכזבות, אין לי הרבה ציפיות"

מחפשים את האשם העיקרי , מאמן שלישי…

"עצוב לי, אני מבין את המצב, כשלא מצליחים אז צריך לעשות שינוי, אז במקום להחליף קבוצה שלמה, משנים בעמדת מאמן."

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

התנהלות המועדון קלוקלת ?

"התערבותו של יואב כץ בהרכב הקבוצה, היא הגרועה ביותר, הכריח את טל בנין ולאחריו את בן מרגי לשחק עם קוראץ', מקווה שאלי כהן ידע לווסת זאת. אחת הטעויות הגדולות הייתה לשחרר את קובאר, השוער , בעיניי התנהגות שכונתית."

הקבוצה מתחת לקו האדום, שוב מועמדים לרדת ליגה

"נמאס להיאבק כל שנה במאבקי ההישרדות, כל שנה אני רוכש מנוי, בשנים האחרונות, אני הולך למשחקים בלי חשק,  רק בשביל שאשתי לא תגיד למה אתה לא הולך, קנית מנוי , לצערי נהייתי אפאטי"

למה אתם לא משמיעים את קולכם ?

"אוהדי הקבוצה , זה דבר שמרגיז,  אף אחד לא צועק, לא מעודד, דבר המראה על חוסר אכפתיות. הקהל מתוסכל. אוהדי הפועל חיפה הם האוהדים הכי עדינים שהכרתי."

בהדרגה הקהל הולך ומתמעט,

"בקריית אליעזר היו מגיעים אלפים רבים של אוהדים, כי דאגו לחלק לנוער כרטיסים בבתי הספר, כך היו ממלאים את היציעים והייתה אווירה במגרש. היום הקהל הוא מאוד מבוגר ואין דור חדש של אוהדים , בעוד כמה שנים יגיעו פחות מ 1000 צופים.

אופיר החריף מבין השלושה, מביע את מחאתו כלפי הבעלים ,יואב כץ

"הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות , אם הוא היה רוצה בהצלחת הקבוצה, הוא היה משקיע, הוא היחיד שמרוויח בענף הזה, כי הוא מוכר שחקני בית בשלבים מוקדמים, הוא מחק את הנוער, את כל העתודה שלנו. "

אלי כהן מסוגל להשאיר את הקבוצה בליגה ?

"אני לא יודע, אני לא מאמין גדול בזה שמאמן בא ועושה שינוי , יכול לתפוס אולי במשחק אחד. בגדול, זה עניין של מזל בשלב הזה, ההרכב כבר קיים ואין הרבה מה לעשות, אין ניסים ונפלאות. "
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בספורט