פורום אוהדי הפועל, תוקפים: "יואב כץ צריך לעזוב, מה שמעניין אותו לקבל כמה דקות בתקשורת"

האוהדים של הפועל חיפה תמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי ובוגר יותר, קהל שמגיע למשחקים ויודע מראש את התוצאה. לאורך השנים , התרגלו להתמודד עם מאבקי הישרדות והישארות היא בעצם הצלחת המועדון. שלושה אוהדים שרופים של המועדון, כן תתפלאו, יש דבר כזה, החליטו להשמיע את קולם, להביע את דעתם ובעיקר להעביר ביקורת על התנהלותו של יואב כץ.

הפועל חיפה , מאז היווסדה , עברה לא מעט תהפוכות, שנות השישים והשבעים היו שנים טובות, פעמיים זכייה בגביע המדינה ומיקום קבוע בחלק העליון של הטבלה כשרובי יאנג היה מנהיג הקבוצה וקפטן נבחרת ישראל. בתחילת שנות ה 80, החלו הבעיות והצרות כשב 1981,ירדה הפועל לראשונה לליגה השנייה שעד אז הייתה בין 3 המועדונים היחידים היציבים בליגה הראשונה, יחד עם מכבי והפועל ת"א. כעשור לאחר מכן, מטפסת הפועל חיפה לליגה הראשונה ומי שאז היה איש עסקים אלמוני, רובי שפירא, לקח חסות על המועדון ,הזרים כסף רב ,הושיע את האדומים ושנתיים לאחר מכן , העביר את הבעלות מההסתדרות לידיו. בשנת 1999, זכתה הפועל חיפה לראשונה (וגם אחרונה) באליפות המדינה והשמחה הייתה גדולה, הקהל היה בטירוף ולראשונה העיר חיפה, נצבעה אדום. בתקופת הפריחה של הפועל, היו מגיעים  כ8,000 צופים לאצטדיון קריית אליעזר. בשנים לאחר מכן שוב דשדשה חיפה האדומה שנתיים לאחר הזכייה באליפות ,רובי שפירא שנקלע לחובות כספיים,  התאבד. בשנת 2004, רכש איש העסקים מארה"ב, יואב כץ את המועדון ומאז הוא הבעלים שנקרא בעיני רבים ,"עוף מוזר". אוהדי הפועל חיפה שתמיד היו ידועים כקהל אינטליגנטי, מבוגר יותר, לא הצליח להזרים דם חדש של קהל צעיר ורענן שבחר לאהוד את הקבוצה המצליחה יותר  בעיר, מכבי. נכון להיום, שנת 2016, קהל הפועל חיפה מפולג ,חלקו הגדול החליט בשנת 2014 למחות ,להפגין נגד ניהולו של יואב כץ והקימו קבוצת אוהדים שנקראת על שם הבעלים המנוח "הפועל רובי שפירא חיפה", שלאחר עונה אחת בלבד, עלתה לליגה ב'. נכון להיום, פברואר 2016, הפועל חיפה נמצאת מתחת לקו האדום, השבוע הוחתם, אלי כהן בעמדת המאמן ,  מאמן שלישי בתוך חצי שנה, בניסיון להציל את הקבוצה מירידה לליגה השנייה. קולם של האוהדים אמנם לא נשמע, אך הם מצביעים ברגליים, ממוצע הצופים שמגיעים למשחקי הבית לעודד הוא 2,000 צופים המתפרסים באצטדיון סמי עופר מה שמקנה תחושה של משחק אימון ויתרון הביתיות נמחק. ייאוש ? אכזבה ? השלמה עם המציאות ? שלושה אוהדים וותיקים החליטו להשמיע את קולם.

 

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

ני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי

 

מוסי דן , עצמאי , אחד האוהדים הוותיקים והמוכרים יותר בעיר חיפה

מלווה את הקבוצה מעל 40 שנה

"אני ראיתי את הפועל חיפה בכל הצבעים ובכל המינים ,יש בעיה בהפועל חיפה, המועדון נשלט ע"י דיקטטור שהוא כל יכול, I DID IT MY WAY  שמנפנף בכסף שלו כל הזמן. אני לא מסוגל לראות יותר בינוניות, אני מגיע למשחקים של הקבוצה ואני לא מתרגש.

אתם נחשבים אוהדים "שאוהבים לסבול" ,אתם חיים עם זה בשלום…

"כן זה נכון, היום אני בא ולא מצפה לכלום ,אולי אני אראה משהו מעניין יותר, אני חושב שזה פשוט מוגזם , בשנה הבאה אני ועוד קבוצה של אוהדים לא מתכוונים לרכוש מנוי . "

עונת 2015/16 שוב נפתחה בקול תרועה , עם המון תקוות ,

"השנה יש חומר לא רע ובכל זאת לא מצליחים לבנות קבוצה שתרוץ קדימה. אני רואה את הקבוצה כנפילה ועוד נפילה, אני לא רואה שמשהו יכול להשתנות , לקרות , משהו שיבוא ויפתיע אותי, ההחתמה של ארבייטמן היא הפתעה , אבל אין לו עם מי לשחק, החלק האחורי שלנו בפניקה, הביאו את באגה, גוש של שחקן, הוא לא טוב מאחרים, למה הביאו אותו ? קוראץ מתעייף, אין לו כושר, משהו שם לא טוב

מה צריך להשתנות על מנת שהפועל חיפה תחזור להתמודד על תארים ?

"אם תשאלי אותי, אני דווקא חושב שמועדון כמו הפועל חיפה צריך להיוולד מחדש , המועדון צריך מנהל מקצועי ואני גם יכול להמליץ על מישהו , אלי לוונטל, מבין עניין והוא טוב להפועל חיפה, הוא יבנה מסלול, דרך. אין , הכל במקרה , טלאי ועוד טלאי." עוד הוסיף דן "להחזיר את אפרים גבאי, לתת לו יותר סמכויות נרחבות, איש שמבין כדורגל, למרות שלא הצליח עד היום אבל לא קיבל את הכלים להצליח. לא חסרים כאלו שיכולים לבוא למועדון ויוכלו לעזור. אבל כץ לא מוכן לשלם."

סאגת טל בנין…

"במקרה של טל בנין, לא הייתי מפטר אותו, היו צריכים לתת לו לסיים את העונה, עובדה ששום דבר לא השתנה, אנחנו במקום לפני האחרון. צריך לתת למאמן זמן לבנות קבוצה, החליטו עכשיו על אלי כהן שיתנו לו להישאר כמה שנים, שיתנו לו לבנות קבוצה , להחליט מי יהיו השחקנים, מי ההרכב ללא התערבות הבעלים".

אגב בעלים , יואב כץ, שנחשב בעיני רבים עוף מוזר

"קחי נתון , ממוצע למשחק ליגה, היו באים 6000, 7000 צופים, היום בקושי מגיעים 2000 צופים. יואב כץ לא יכול להשיג את מה שהשיג רובי שפירא".

הפועל רובי שפירא חיפה, אתה בעד ?

"אני לא אוהב את זה, לא מאמין בזה, יכול להיות שיצליחו, לא אוהב את הפילוג הזה, מרגישים את החיסרון שלהם, אין עידוד"

למועדון קיימת מדיניות למכור שחקני בית בשלב מוקדם, דוגמת אופיר מזרחי,

"הכל מתחיל בניהול המועדון עצמו חוזים לא נכונים, טעיות בניהול המועדון, שוקרני שעזב, הירש, אופיר מזרחי ורבים אחרים. מוותרים מהר על שחקנים , כץ תמיד חושב כיצד להרוויח עוד כמה שקלים ובדרך זו מוותר על הצלחת המועדון."

קריית חיים, מתחם אימונים שמתאים לקבוצה בליגת העל ?

"זה לא מגרש, זה לא מתחם אימונים שראוי לקבוצה בליגת העל, פשוט בושה המגרש שערורייה , עדיף שיעשו דשא סינטטי."

דעות רבות נשמעו בתחילת העונה האם סמי עופר צריך להיות המגרש הביתי

"סמי עופר צריך להמשיך להיות הבית, ,אני בין הבודדים שלא מאשים את המגרש, אוהבים לחפש סיבות ותירוצים לאי ההצלחה, יש אצטדיון נהדר, אבל אין קהל , צריך לחשוב כיצד להחזיר את הקהל, את אף אחד זה לא מעניין ,אין שיווק במועדון , אין כח אדם מתאים."

אתם שקטים, לא מוחים, לא משמיעים קולכם,

 "ומה זה יעזור ? למי זה יזיז ? ליואב כץ ? שיושב אי שם בארה"ב , הוא לא מתרגש מכלום, אין עם מי לדבר…אין לנו ברירה ולקבל את הקיים,  פשוט מקבלים את הגזירה. "

מצפים לכם כמה משחקים קשים כשאתם מתחת לקו האדום ,בשבת מכבי ת"א 

"כן , המצב לא פשוט , את מכבי ת"א לא נוכל לנצח , אנחנו צריכים לנצח את רעננה, אבל מה הלאה ? יש לנו שבעה משחקי תחתית, אני לא אופטימי, אבל הליגה צפופה , ממקום רביעי ומטה כל הקבוצות באותה רמה, כך שעדיין מוקדם לדעת לאן זה יוביל."

ברוך פסו, סוכן ביטוח אוהד את הקבוצה מגיל 6 , מעל 35 שנים.

"הייתי הולך לראות את הפועל חיפה כדורסל בבית הפועל וכך התחברתי למועדון הזה."

אתם אוהדים שקטים,

"את מכירה אוהד שהחליף קבוצה ?קבוצת כדורגל אי אפשר להחליף, גם אם מאוד רוצים ".

השבוע הוחתם מאמן שלישי בחצי שנה,

"כאוהד הפועל חיפה ממורמר ורגיל לאכזבות , כל עוד נשארים בליגה, זו הצלחה , התקופה של רובי שפירא לא תחזור, תמיד הציפייה היא לחזור לשם, להילה, לכדורגל השוטף , לכמות האוהדים ,לרמת הניהול שהייתה, אבל אנחנו מציאותיים ויודעים שזה לא יקרה ? "

יואב כץ, טוב לכם  ?

"אני באופן אישי חושב שהוא לא הורס את המועדון , הוא נותן כלים, הוא משלם בזמן וזה אחד הדברים החשובים בליגה שלנו, אבל בחירת השחקנים והמאמנים לא נכונה ולא מספיק טובה. "

הוא יכול לנהל את המועדון בשלט רחוק ?

"אני לא פוסל את העובדה שהוא מנהל את המועדון מרחוק, תראי את אלי טביב, איך הוא מצליח ובגדול, למה כץ לא יכול ". התנהלות המועדון היא כמו בשנות ה-80, תקועה בעבר, כמו מכונית ללא מזגן, אני כבר השלמתי עם העובדה שהפועל חיפה תיאבק כל עונה במאבקי הישרדות."

אז איך לא נמאס להתמודד עם כאב הלב הזה כל שנה ?

"לאדם יש תכונת השכחה וכל עונה שוכחים את הסבל שנגרם לנו, תמיד יש ציפייה ותקווה, אבל מתבדים שוב ושוב."

טל בנין, התאים לעמדת המאמן ?

"לדעתי עשו את הנכון שפיטרו אותו, אבל מאוחר מדי , לדעתי היו צריכים להשאיר את שלומי דורה , הוא השאיר אותם בליגה וחבל שלא המשיכו אותו."

קבוצת האוהדים , רובי שפירא, מצליחה לא רע, איך אתם האוהדים הוותיקים מקבלים זאת ?                     

"בסופו של דבר, זה פוגע במועדון, יש התפצלות של האוהדים , קיימת איבה, הרבה עניינים פוליטיים בין קאופמן וכץ, חבל שבמועדון כזה קטן קיים הפיצול הזה."

דור האוהדים האדומים נחשב מבוגר..

"לא עושים מספיק במועדון על מנת להזרים דם חדש וצעיר, אני הייתי מוכר כרטיסים לילדים ב 10 ₪ , לא מתאמצים מספיק, משלימים עם המצב וזה חבל.."

אופיר אילון , בן 48 גנן בגן ילדים, אוהד את הקבוצה  מכיתה א', על פניו רחוק מלהיות אוהד כדורגל שרוף, אבל אחד האדומים השרופים ובין הבודדים שנוסע גם למשחקי חוץ. "לצערי התרגלנו לאכזבות, אין לי הרבה ציפיות"

מחפשים את האשם העיקרי , מאמן שלישי…

"עצוב לי, אני מבין את המצב, כשלא מצליחים אז צריך לעשות שינוי, אז במקום להחליף קבוצה שלמה, משנים בעמדת מאמן."

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

יואב כץ. "הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות"

התנהלות המועדון קלוקלת ?

"התערבותו של יואב כץ בהרכב הקבוצה, היא הגרועה ביותר, הכריח את טל בנין ולאחריו את בן מרגי לשחק עם קוראץ', מקווה שאלי כהן ידע לווסת זאת. אחת הטעויות הגדולות הייתה לשחרר את קובאר, השוער , בעיניי התנהגות שכונתית."

הקבוצה מתחת לקו האדום, שוב מועמדים לרדת ליגה

"נמאס להיאבק כל שנה במאבקי ההישרדות, כל שנה אני רוכש מנוי, בשנים האחרונות, אני הולך למשחקים בלי חשק,  רק בשביל שאשתי לא תגיד למה אתה לא הולך, קנית מנוי , לצערי נהייתי אפאטי"

למה אתם לא משמיעים את קולכם ?

"אוהדי הקבוצה , זה דבר שמרגיז,  אף אחד לא צועק, לא מעודד, דבר המראה על חוסר אכפתיות. הקהל מתוסכל. אוהדי הפועל חיפה הם האוהדים הכי עדינים שהכרתי."

בהדרגה הקהל הולך ומתמעט,

"בקריית אליעזר היו מגיעים אלפים רבים של אוהדים, כי דאגו לחלק לנוער כרטיסים בבתי הספר, כך היו ממלאים את היציעים והייתה אווירה במגרש. היום הקהל הוא מאוד מבוגר ואין דור חדש של אוהדים , בעוד כמה שנים יגיעו פחות מ 1000 צופים.

אופיר החריף מבין השלושה, מביע את מחאתו כלפי הבעלים ,יואב כץ

"הוא מגיע לארץ ומה שמעניין אותו זה מסיבות , אם הוא היה רוצה בהצלחת הקבוצה, הוא היה משקיע, הוא היחיד שמרוויח בענף הזה, כי הוא מוכר שחקני בית בשלבים מוקדמים, הוא מחק את הנוער, את כל העתודה שלנו. "

אלי כהן מסוגל להשאיר את הקבוצה בליגה ?

"אני לא יודע, אני לא מאמין גדול בזה שמאמן בא ועושה שינוי , יכול לתפוס אולי במשחק אחד. בגדול, זה עניין של מזל בשלב הזה, ההרכב כבר קיים ואין הרבה מה לעשות, אין ניסים ונפלאות. "


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בספורט

 • "אסור לנו להיות שחצנים"

  מכבי חיפה המריאה לגומלין נגד מורה הסלובנית אחרי ניצחון 0:2 בסמי עופר. מורה החלה את משחקי הליגה בסלובניה וסיימה רק ב-2:2 נגד צ'ליה. ניקיטה רוקאביצה עשוי לקבל דקות. סאן מנחם יישאר וימתין לוועדת המשמעת, ג'ורג' מנדג'ק מחכה להצעת הירוקים
 • "רוצים את תמאש? תשלמו!"

  הפועל חיפה יוצאת למחנה אימונים ברומניה, אבל המלחמה האמיתית תהיה מחוץ לכר הדשא. גבריאל תמאש רוצה לחזור לשחק בליגה הרומנית במדי אסטרה ג'ורג'יו, אבל הבעלים יואב כץ הכריז מלחמה וידרוש עליו דמי העברה. האדומים יקיימו שלושה משחקים במחנה
 • תמאש בדרך לאסטרה הרומנית

  דיווחים בתקשורת הרומנית שהבלם בן ה-35 לא יישאר בהפועל חיפה והוא במו"מ עם אסטרה ג'ורג'יו כי הוא רוצה לסיים את הקריירה שלו בליגה הרומנית בה החל את הקריירה. נשיא הקבוצה אישר את הידיעה ברומניה
 • מגן פורטוגלי הוצע להפועל חיפה

  מאמן הפועל חיפה חיים סילבס פרסם את הסגל שייצא למחנה האימונים. בתוך כך טיאגו גומז מפיירנסה הוא שם שהוזכר במועדון
 • אופטימיות לגומלין במורה

  מכבי חיפה תשחק ביום חמישי בגומלין בסלובניה אחרי ניצחון 0:2 במשחק הראשון בסמי עופר. הבלם אליסון דוס סנטוס לא ישוחרר בשלב זה. מוחמד עוואד שנכנס כמחליף במשחק הראשון עשוי לפתוח בהרכב. סאן מנחם מחרים את אימוני הקבוצה
 • תמאש שוחרר לחופשה

  הבלם הרומני קיבל שלושה ימים של נופש ברומניה וייפגש עם הבעלים יואב כץ ללבן סופית את בעיית החוזה. בהפועל חיפה טוענים שהוא קיבל חוזה כמו בעונה הראשונה
 • בלבול: "האוהדים יראו קבוצה רעבה"

  מכבי חיפה תשחק לראשונה ב"סמי עופר" במסגרת אירופית, נגד מורה הסלובנית, הערב (חמישי) ב-20:00 
 • קדוש קרע את שריר התאומים

  חדשות לא טובות להפועל חיפה שתיאלץ להסתדר בלי השוער השני שלה במשך שישה עד שמונה שבועות. חלוץ הרכש אמרי וולשמן יצטרף רק בסוף השבוע. הבעלים יואב כץ רוצה לשאול את אליאל פרץ ממכבי תל אביב ללא דמי השאלה
 • בלבול הזהיר ממצבים נייחים

  מחר (חמישי) מכבי חיפה תשחק בסמי עופר מול מורה הסלובנית במוקדמות הליגה האירופית. אחרי שביצעו סקאוט על היריבה הגיעו למסקנה שהיריבה מסוכנת בבעיטות חופשיות וקרנות. צפויים להגיע 15 אלף צופים למשחק. מאמן היריבה אופטימי להשיג תוצאה טובה
 • בונים על רמי גרשון

  מכבי חיפה מתקשה להשיג את השחקנים שהיא רוצה הקיץ ותצטרך להתבסס על שחקני העונה שעברה והרכש שעד כה הגיע. יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה לא יהיו בסגל נגד מורה הסלובנית ביום חמישי
 • מכבי חיפה רוצה בלם צרפתי

  הירוקים מנהלים מו"מ עם תומא הרטו בלם ששיחק חמש עונות באודינזה האיטלקית ועונה בורונה. הוא שייך לאנקרגוצ'ו הטורקית, אבל הקבוצה לא שילמה לו תשעה חודשים משכורת
 • קליימן יחליף את גלזר?

  מכבי חיפה ממשיכה בהכנות למשחק נגד מורה הסלובנית ועוסקת גם ברכש. השוער עומרי גלזר צפוי לעזוב בהשאלה לעולה החדשה נס ציונה ובמועדון הירוק מעוניינים בבוריס קליימן ששיחק עונה אחרונה בפראלימני הקפריסאית
 • החלוץ וולשמן חתם בהפועל חיפה

  האדומים החתימו את חלוץ נבחרת גויאנה ששיחק העונה כמושאל בליגה הקנדית. דקל קיינן המליץ עליו אחרי ששיחק איתו שנה שעברה בסינסנטי בארה"ב. הוא כבש רק 16 שערים בקריירה המקצועית שלו. יהיה הזר הרביעי של הקבוצה
 • היסטוריה למכבי חיפה

  אחרי שלוש שנים בלי משחקים באירופה, מכבי חיפה תארח לראשונה בסמי עופר ביום חמישי במוקדמות הליגה האירופית את מורה הסלובנית. בסוף השבוע האחרון הוחתם ההולנדי יאניק ווילדסחוט וחוזהו של ניקיטה רוקאביצה הוארך
 • רוקאביצה נשאר במכבי חיפה

  החלוץ האוסטרלי-ישראלי האריך את חוזהו בשנתיים בקבוצה הירוקה אחרי תקופה ארוכה של אי ודאות. חיזוק למכבי חיפה
 • שחקן כנף הולנדי למכבי חיפה

  יאניק ווילדסחוט קרוב לחתימה אצל הירוקים עם רזומה לא רע של משחקים בקבוצות אנגליות בליגת המשנה בעיקר כמו מידלסברו, וויגאן, נוריץ', קרדיף ובולטון. לא שיחק מאז ינואר כך שכושרו לא ברור. התקרבות עם רוקאביצה
 • מאמן כושר חדש למכבי חיפה

  יש התקדמות. הירוקים מינו מאמן כושר אנגלי ד"ר ניל קלארק שיעבוד עם העוזר האנגלי פול גרובס. אתמול סיימו הירוקים ב-0:0 משחק אימון נגד סט. טרוידן הבלגית
 • מכבי חיפה היום נגד סט. טרוידן

  הירוקים ישחקו בעוד משחק אימון נגד היריבה הבלגית (19:00 שעון ישראל) כנראה ללא ירדן שועה הפצוע. הקשר ג'ורג' מנדז'ק שעשוי לחתום על חוזה חדש במועדון דורש חוזה לשנתיים והירוקים מוכנים לעונה אחת בלבד
 • בן בסט יוצג היום באימון

  אוהדי הפועל חיפה מאושרים שחלוץ הפועל באר שבע חזר למועדון בו הניף גביע לפני שנה. הבעלים יואב כץ: "תהיה לנו קבוצה טובה. מכוונים לפלייאוף העליון"
 • מכבי חיפה משלימה חוסרים

  פתיחת עונה כל כך לא מסודרת לא זכורה במועדון מהכרמל מזה שנים. דווקא בעונה בה עלתה חזרה לזירה האירופית שום דבר לא במקום. הסגל רחוק מלהיות מושלם, הצוות המקצועי חסר ידיים עובדות. גל אלברמן עשוי להצטרף כעוזרו של בלבול. קשר מבילבאו מועמד
 • מכבי חיפה ניצחה

  אוהדי הירוקים מאוכזבים שמאור בוזגלו לא הגיע למכבי חיפה וחתם בהפועל תל אביב, אבל יכולים להתנחם שבהרכב חסר הקבוצה ניצחה את בוורן הבלגית במשחק אימון 0:3 בהולנד. שלושת שחקני בני יהודה לשעבר הצטיינו במשחק
 • יהונתן קופלב קבע קריטריון לאליפות העולם בשחייה

  יהונתן קופלב, השחיין הירוק, קבע בסופ"ש האחרון את הקריטריון המיוחל. הוא עשה זאת בתחרות-Trials בוינגייט
 • רוקאביצה בדרך לבית"ר

  ביום ראשון תסתיים האופציה שיש למכבי חיפה על ניקיטה רוקאביצה לעונה נוספת וכרגע הקבוצה לא מוכנה שימשיך באותו שכר  למרות חוסר בשחקני סגל. הירוקים הציעו לו שכר נמוך יותר והוא כנראה בדרך לקבוצה של יוסי בניון
 • ספורטאי מחלקת האתלטיקה של מכבי חיפה גרפו 20 מדליות

  אליפות ישראל למאסטרס באתלטיקה נערכה בחיפה – ספורטאי מכבי חיפה גרפו 20 מדליות
 • בן בסט מתקרב, סרדל האריך

  הפועל חיפה מזיזה דברים. יש התקרבות בין החלוץ של הפועל באר שבע למועדון האדום והבוקר הודיעה הקבוצה על הארכת החוזה של המגן הימני
 • עלילות בוזגלו

  אתמול נראה היה שמאור בוזגלו יהיה שחקן מכבי חיפה. בערב הגלגל התהפך כשמכבי חיפה טענה שהוא לא הסכים להצעה הכספית שלה ולא ישחק בשורותיה. הבוקר נראה שבוזגלו שוב מתקרב. האוהדים כוססי ציפורניים
 • טאפוקו הושאל להפועל חיפה

  סוף סוף סיבה טובה להתחיל לרכוש מנויים של האדומים מחיפה לעונה הבאה. הקשר האחורי שבלט בהפועל חדרה וסיים את העונה החולפת בהפועל באר שבע, ישחק באדומים מהכרמל, ששילמו על השאלתו 140 אלף יורו
 • בוזגלו מתקרב למכבי חיפה

  אופטימיות אצל הירוקים בקשר לחזרתו של מאור בוזגלו לקבוצה אחרי ששיחק שנה אחת בבית"ר ירושלים. מקורב לבוזגלו:  "מאור הרגיש צורך ללבן את היחסים מול יעקב שחר"
 • טאפוקו בסימן שאלה

  פערים כספיים מסתמנים בין הבעלים של הועל חיפה, יואב כץ, לקשר הפועל באר שבע קווין טאפוקו שמבוקש בקבוצה. לאחר מספר שיחות בין נציגיו של הקשר לבין הבעלים טרם הושגו הבנות. אופטימיות נושא בן בסט, תומר אלטמן מועמד
 • הישגים מרשימים לשחייני אגודת מכבי חיפה כרמל

  מירון חירותי השחיין הישראלי הראשון שקבע קריטריון לאליפות העולם ואביב ברזלי עם שיא ישראלי חדש
 • טאפוקו מועמד להפועל חיפה

  יואב כץ רוצה לסגור עם הקשר הצרפתי שלא ימשיך העונה בהפועל באר שבע. הוא היה סיפור הצלחה בהפועל חדרה שנה שעברה. הבלם הרומני גבריאל תמאש יסיים באמצע חודש יולי את התחייבויותיו בעבודות שירות ולא יוכל לצאת לחופשה  
 • גנדה לא מגיע בשלב זה

  חלוץ הפועל תל אביב שהיה בדרך לירוקים הודיע שהוא מעדיף למצות אופציות בחו"ל. יובל אשכנזי ודולב חזיזה מצטרפים למחנה האימונים של הירוקים
 • וייסמן יוצא לחתום באוסטריה

  חלוץ מכבי חיפה המריא לחתום בוולפסברגר שסיימה שלישית בליגה האוסטרית. היא תשחק בשלב הבתים של הליגה האירופית. בסביבתו של וייסמן ציינו: "הרגיש כי זאת ההחלטה המקצועית הטובה ביותר"
 • גנדה בדרך למכבי חיפה

  הירוקים יצאו למחנה האימונים באוסטריה בהרכב חסר ובלי מאמן כושר קבוע. עיסקת העברת שני שחקני הרכש מבני יהודה עדיין תקועה ואפשר להתנחם בכך ששחקן הפועל תל אביב עשוי להגיע למועדון
 • סופית: קהת עוזב את מכבי חיפה

  המועדון הירוק והקשר הגיעו להבנות בנוגע לתנאי עזיבת הקשר. קהת, שהגיע למכבי חיפה בקיץ 2016, רשם 68 הופעות במהלכן כבש שישה שערים. מועמד למכבי נתניה, אבל גם הפועל חיפה הביעה בו עניין
 • סלליך: "אסור לזלזל במורה"

  מכבי חיפה הוגרלה נגד מורה הסלובנית. שחקן מאריבור לשעבר הזהיר את הירוקים שזה עלול להיות מפגש לא קל. "המאמן שלהם הביא אותנו לצ'מפיונס ליג. זה מאמן טקטיקן מאוד וקשוח. הוא העלה את מורה ליגה ובעונה האחרונה נבחר שם למאמן העונה"
 • בחיפה מודאגים מפיצוץ עסקת בני יהודה

  מדרישתו של עמית זנטי למענק חתימה ושכר גבוה אצל הכתומים מסכנת את העסקה. הירוקים ייצאו היום למחנה אימונים עם סגל קצר במיוחד. קרים פריי עשוי לעזוב לריזספור
 • בלעדי: אבוקסיס מחמיא לאשכנזי שעובר לחיפה

  מכבי חיפה אמורה להשלים היום את רכישת דולב חזיזה ויובל אשכנזי שיעברו מבני יהודה לירוקים. מאמן הכתומים יוסי אבוקסיס אמר על אשכנזי: "שחקן מצוין שעובד מדהים באימונים". מכבי חיפה תעביר לכתומים את איתן וולבלום ועמית זנטי ואחוזים ממכירות עתידיות. מרקו בלבול מועמד לקבוצות באירופה?
 • חזיזה ואשכנזי למכבי חיפה

  "הקופים הירוקים" קראו אתמול לאוהדי מכבי חיפה להחרים את המנויים החדשים שהוציאה הקבוצה בגלל היעדר רכש ומחירים גבוהים. מכבי חיפה מתכננת תשובה מצוינת עבורם. לרכוש את דולב חזיזה ויובל אשכנזי מבני יהודה תמורת עמית זנטי וסכום של 2.5 מיליון יורו. אם זה תתממש, זו תהיה העיסקה של הקיץ
 • חזיזה ואולסק למכבי חיפה?

  במועדון הירוק ינסו לזרז את החתמת שחקני החיזוק לפני היציאה למחנה האימונים. האימון הראשון מתחיל היום בסגל חסר מאוד מנסים למצוא תחליף לקרים פריי ויש ספק לגבי ניקיטה רואביציה ושון וייסמן
 • תמאש סיכם לעונה נוספת

  הבלם הרומני בן ה-35, שכבר זומן לשימוע, שוחח עם הבעלים יואב כץ והסכים לקצץ במשכורתו, מה שסלל את הדרך להמשך ההתקשרות
 • וייסמן בדרך לפולין?

  אלופת האקסטרא קלאסה פיאסט גליביצה שדרגה את הצעתה לחלוץ מכבי חיפה שעשוי לעזוב את הקבוצה ולשחק במוקדמות ליגת האלופות. קהת לא ימשיך במכבי חיפה
 • חלוץ בן 36 מועמד להפועל חיפה

  חלוצה של סלאסק ורוצלב מרצ'ין רובק מועמד לאדומים אחרי שכבש העונה 18 שערים ודורג שני במלך השערים ב"אקסטרה קלאסה". הוא מוכן להגיע ומבחינת הבעלים יואב כץ הכל סגור. כעת מחכים לאישור של המאמן חיים סילבס
 • כבוד למכבי חיפה בגביע אירופה בטאיקוון-דו

  מכבי חיפה חזרה מגביע אירופה בטאיקוון-דו עם שתי מדליות זהב, ארבע מדליות ארד וארבעה גביעים
 • אוהדי מכבי חיפה כועסים

  היחסים הטובים בין האוהדים של המועדון הירוק להנהלה עלו על שירטון. אירגון הקופים הירוקים יצא נגד התנהלות המועדון בכל הקשור להכנות לעונה החדשה ומחירי הכרטיסים. גם החתמת שחקנים חדשים וכאלה מהעונה הקודמת לא עובדת
 • הפועל חיפה רוצה את בלטקסה

  מכבי תל אביב דורשת סכום מטורף של 900 אלף יורו על המגן השמאלי. האדומים התעניינו בו אחרי ששמואל שיימן דרש שכר גבוה
 • קהת ודוס סנטוס עוזבים?

  מכבי חיפה תמשיך השבוע בעיצוב הסגל שלה לעונה הבאה. הקשר הישראלי והבלם הברזילאי צפויים לשוחח עם ראשי הקבוצה ולסכם על פרידה. קהת עשוי לעזוב למכבי נתניה או ליריבה העירונית הפועל חיפה
 • בוריץ' עבר בדיקות רפואיות

  שוער הרכש של הפועל חיפה מלך פוזנאן כבר נחת בארץ וביקר בסמי עופר ומיתקן האימון של הקבוצה. המועדון האדום עדיין מקווה להחתים את חלוץ ארקה גדיניה מצ'איי ינקובסקי ועדן בן בסט
 • מכבי חיפה רוצה את טיבי

  רמי גרשון בלם מכבי חיפה לא צפוי להמשיך בקבוצה ובמקומו הירוקים ינסו לרכוש את בלם הצהובים מתל אביב, שאיבד את מקומו בהרכב הקבוצה בעונה האחרונה
 • מחכים לכן של וייסמן

  מכבי חיפה הסכימה לתנאים הכספיים של החלוץ שלה שון וייסמן וכעת מצפים לתשובה סופית שלו וחתימה על חוזה. הוא נמצא כרגע עם נבחרת ישראל שמתכוננת לשני משחקי החוץ במוקדמות היורו מול לטביה ופולין. וייסמן רצה לצאת לשחק בחו"ל ולא ברור עדיין אם שינה תוכניות. המו"מ עם רטקאביצה ופריי תקוע
 • מוותרים על גרשון

  הבלם יוזמן לשיחה בה יובהר לו כי לא בונים עליו. מכבי חיפה החלה כבר במכירת מנויים לעונה הבאה. הפתעה. המחירים עלו
 • מדליית ארד לענבל שמש בתחרות גביע אירופה ברומניה

  בקרב על הארד שנערך ברומניה, ניצחה שמש את יסמין הורלביל מצרפת באיפון
 • שלומי אזולאי מבוקש בהפועל חיפה

  במועדון מחפשים חיזוק לחלק הקדמי והחלו בשיחות עם החלוץ שסיים חוזה בסכנין. כץ וגבריאל תמאש ישוחחו ואז תתקבל החלטה לגבי הבלם
 • רואקביצה לא ימשיך, טרייד חזיזה וזנטי

  נמשכים התכנונים של מכבי חיפה לעונה החדשה. החלוץ האוסטרלי ניקיטה רוקאביציה עשוי לעזוב לאחר שקיבל הצעה לחוזה חדש עם שכר נמוך יותר. הירוקים מציעים את זנטי לבני יהודה תמורת דולב חזיזה. הבלם הצרפתי של בלננשש הוצע למכבי חיפה
 • חדידה ושמש ימשיכו בהפועל חיפה

  האדומים ממשיכים להאריך חוזים של שחקנים ששיחקו העונה. אחרי שחזוהו של נס זמיר הוארך אתמול הגיע תורם של שחקנים נוספים
 • הפועל חיפה? חפש את האישה

  אשתו של החלוץ מאצ'יי ינקובסקי שכבר סגר את תנאיו במועדון האדום, הטילה וטו על ההגעה לישראל. בהפועל חיפה רוצים לקצץ בשכרו של הבלם גבריאל תמאש שמרצה חודשיים עבודות שירות. הציעו להחזיר לו את שכרו בתום העונה. 
 • אטיין עוזב את מכבי חיפה

  הבלם ההולנדי קיבל הודעה שלא ימשיך במועדון אחרי ששיחק בו 32 משחקים בשנה וחצי האחרונות. הירוקים רוצים את עלי מוחמד הקשר האחורי של מכבי נתניה ויעבירו ליהלומים את רועי קהת. הם חוששים שג'ורג' מנדג'ק לא יקבל שחרור מפיפ"א ויצטרכו לשלם על כרטיס השחקן לספרטה פראג אליה הוא שייך
 • ינקובסקי מגדיניה סגר בהפועל חיפה

  החלוץ הפולני מארקה גדיניה צפוי להיות הרכש השלישי של המועדון אחרי שהוא סיכם בקבוצה ויצטרף ליסמין בוריץ' שהגיע מלך פוזנאן ובן ווהבה שכבר מגן הפועל רעננה שכבר חתמו. לא ברור אם הבלם גבריאל תמאש יישאר בקבוצה
 • ירוקים אלופים בגברים ובנשים: אלופי ישראל בריצת הרים ל-10 ק"מ 

  בריצת הרים שנערכה בהר החרמון בסוף השבוע, הוכתרו שני ספורטאים ירוקים ממכבי חיפה כרמל
 • מכבי חיפה באירופה

  הירוקים ניצחו את מכבי נתניה 1:2 וסיימו כסגני אלופים את הליגה וישחקו בעונה הקרובה במוקדמות הליגה האירופית. מעטים הימרו עליהם כשדורגו במחזור השמיני רק במקום ה-12. מגיע קרדיט גדול למרקו בלבול ששינה את הכיוון של הקבוצה ולחלוץ ירדן שועה שכבש שער ענק בדקה ה-91 בבעיטה חופשית. המאמן בסיום: "כשהגעתי לקבוצה לא האמנתי שנסיים מקום שני"
 • בלבול: "הכל תלוי בנו. זה משחק העונה"

  מכבי חיפה תשחק בשבת באיצטדיון של מכבי נתניה ותיקו מול היהלומים יבטיח סופית את עלייתה למוקדמות הליגה האירופית. הפסד ישאיר אותה מחוץ לאירופה עוד עונה. בלבול: "זה משחק נגד קבוצה מאומנת, טקטית, ומוכשרת"
 • אלמוג בוזגלו סיכם בהפועל חיפה

  אחרי עונה קשה בה שיחק האח לבית בוזגלו רק 13 דקות בליגה הוא קיבל חוזה לעונה נוספת אצל האדומים מהכרמל ואמור להיות מוצג בקרוב. קשיים נוספים בהבאת שוער ארקה גדיניה והחלוץ שלה. "כרגע אנחנו עדיין מחכים לשטיינבורס", הסבירו בקבוצה. "אם נקבל תשובה סופית שהוא לא יגיע, נתחיל לחשוב על שוער אחר"
 • מכבי חיפה פנתה לטווטחה

  המגן שוחרר מחוזהו באיינטרכט פרנקפורט ופנוי הצעות, אבל מעדיף להמשיך לשחק באירופה. בעיות בהרכב של הירוקים לקראת משחק העונה בשבת נגד מכבי נתניה (20:00)
 • מנדז'ק מבוקש בצרפת

  קשר מכבי חיפה שמושאל מספרטה פראג גילה יכולת טובה העונה ומשך את תשומת ליבם של הצרפתיות טולוז מהליגה הראשונה ולוריין מהשנייה. גם ניו יורק רד בולס רוצה אותו. בשבת הוא עלול לשחק את משחקו האחרון במדים הירוקים
 • הפועל חיפה רוצה חלוץ פולני

  האדומים מקווים להחתים את שני שחקני ארקה גדיניה השוער הלטבי פאבלס שטיינבורס והחלוץ הפולני מצ'איי ינובסקי שכבש עשרה שערים העונה בליגה הפולנית. האם הבעלים יואב כץ ימכור את הקבוצה?
 • מכבי חיפה שחררה את איטורה

  הקשר הצ'יליאני חזר הביתה וחוזהו במועדון הירוק בוטל. הוא שיחק רק 57 דקות בליגה העונה. בקבוצה מנסים להכשיר את השוער גיא חיימוב למשחק האחרון של העונה נגד מכבי נתניה בשבת ב-20:00. משחק שייקבע את גורל העולה למוקדמות הליגה האירופית. אעיד חבשי צפוי לפתוח וירדן שועה יחזור להרכב הפותח
 • דראמה לא יוחתם במכבי חיפה

  הזר הצרפתי לא מגלה יכולת גבוהה מאוד באימונים ומצד שני בקבוצה מסתייגים מהפרשיות המביכות בהן היה מעורב כששיחק בעבר באיטליה. המנהל המקצועי המיועד למחלקת הנוער נחת בארץ לשיחה עם הבעלים של המועדון
 • "המשחק האחרון יהיה על עונה שלמה"

  במכבי חיפה מרוצים שהוציאו תיקו 1:1 ממכבי תל אביב בדקות האחרונות, אבל אם יפסידו במחזור האחרון נגד מכבי נתניה לא ישחקו באירופה. מאבוקה, חבשי וחיימוב פצועים וכשירותם למשחק בספק. רוקאביצה יקבל חוזה למספר שנים. בלבול: "המשחק נגד נתניה כמו גמר גביע"
 • כדורסל: קבוצת הנשים בגמר הפלייאוף!

  מכבי חיפה בכדורסל נשים גברה בסוף השבוע 73-68 על אס"א ירושלים
 • ההצלחה של בלבול תיבחן בשני משחקים

  מכבי חיפה חייבת לנצח היום את מכבי תל אביב בסמי עופר (20:30) ובמחזור האחרון את מכבי נתניה בחוץ כדי להבטיח את עלייתה לליגה האירופית לראשונה אחרי ארבע שנים. המאמן מקבל שבחים על כך שהזניק את המועדון מהתחתית לצמרת, אבל אי העפלה למפעל האירופי ייחשב ככישלון. בלם אוקראיני מבוקש אצל הירוקים
 • מכבי חיפה בלחץ שלא תעפיל לאירופה

  הזהובים הניפו אתמול את גביע המדינה ב"סמי עופר" אחרי שניצחו את מכבי נתניה בפנדלים, אבל במכבי חיפה ציפו לראות דווקא את היהלומים מנתניה זוכים בתואר. עכשיו הם לא יעלו לאירופה מהמקום הרביעי אלא שני ושלישי בלבד ויש הם שני משחקים הכי קשים על הנייר. ירדן שועה ספג ביקורת משחקנים בקבוצה, אבל לא יושעה
 • שמח במכבי חיפה

  ירדן שועה מסרב לרדת מהכותרות. אחרי שרק בשבוע שעבר הושעה בעקבות התנהגותו בסיום המשחק מול הפועל באר שבע, חלוץ מכבי חיפה שוב נזרק היום (רביעי) מאימון הקבוצה אחרי התנהגות שאינה הולמת. גוסטבו בוקולי עוזב את המועדון אחרי 15 שנה לתפקיד קהילתי
 • הפועל חיפה רוצה את מוגרבי

  האדומים רוצים את השחקן שיהיה כשיר לעונה הבאה ואף הציעו טרייד עם שחקנים מהמועדון. בסכנין דורשים 600 אלף שקל. רועי גורדונה עשוי לחתום בתוך יום בקבוצה. בן והבה שכבר חתם התייחס למעבר לקבוצה: "שמח ונרגש להגיע להפועל חיפה. אני מחכה לפתיחת העונה החדשה וב"ה מצפה לעונה מוצלחת והישגית"
 • והבה חתם לשנתיים בהפועל חיפה

  בלם הפועל רעננה הוצג רשמית אמש אצל האדומים מהכרמל. עוד שמות שמבוקשים עם רועי קהת קשר מכבי חיפה ורועי גורדנה קשר מועדון ספורט אשדוד. פאבלס שטיינבורס בן 33 שוער ארקה גדיניה המבוקש בהפועל חיפה הוא אחד משלושת השוערים הטובים העונה בליגה הפולנית.
 • ביקורת במכבי חיפה על השחקנים והמאמן

  בעקבות הפסד שני נגד הפועל חדרה בפלייאוף העליון 2:0, הירוקים עלולים לפספס את העלייה לאירופה. במועדון ביקרו את השחקנים שהגיעו לטענתם שחצנים ולא מוכנים וגם את המאמן על החילופים. מוחמד עוואד שהורחק בעקבות יריקה יספוג עונש. בלבול אמר עליו: "המעשה שלו חמור. נטפל בו בתוך המועדון"