X

התעורר לאחר 79 ימים. "התעוררתי לעולם בלי אימא"

אלעד אליהו נדבק בקורונה והרופאים נאלצו להרדים אותו. בזמן שהיה מורדם, נפטרה אמו שנדבקה אף היא בקורונה
זה סיפורו של אלעד אליהו, הנדסאי אלקטרוניקה מקרית שמונה, בן 41 נשוי +3, שנדבק בקורונה והדבר הבא שקרה זה שהוא הונשם והורדם ל-79 ימים, כשמשפחתו לא מפסיקה להתפלל על חייו. אלעד מספר: "לפני כשנה אשתי והילדים נדבקו בקורונה אז הלכתי לבית של אמא שלי כדי שלא אדבק מהם אבל מתברר שכן נדבקתי מהם ואני ואימא שלי חלינו מאוד. בשלב מסוים הייתי כבר באפיסת כוחות והמשפחה הזמינה לי אמבולנס, הגעתי לבית חולים בצפת עם קשיים נשימתיים והמצב שלי המשיך להתדרדר כל הזמן עד שהצוות הרפואי אמר לי: 'צריך להרדים ולהנשים אותך, זה הסיכוי היחיד שלך לשרוד'. אמרתי בליבי לקדוש ברוך הוא: 'הנני בידך ובידך בלבד', ונתתי לרופאים אישור להרדים אותי. אני מתעורר כעבור 79 יום".

"שלושה ימים אחרי שהרדימו אותי בצפת המצב שלי המשיך להתדרדר והייתי מועמד לאקמו (הנשמה המיועדת לסובלים מכשל נשימתי קיצוני) ואז, במבצע מדהים, הגיע לפנות בוקר צוות מיוחד של בית חולים כרמל והעבירו אותי בניידת לכרמל, בהמשך ד"ר אריק עדן (מנהל ה-ICU בכרמל) אמר לאחותי: 'אם לא היינו מגיעים עכשיו אני לא יודע אם אחיכם היה שורד עד הבוקר".


אלעד אליהו וילדיו באשפוז בכרמל. צילום באדיבות בית חולים כרמל


"המצב של אלעד היה ממש קשה ולא ודאי", מספרת לנו רינת אחותו, "אני זוכרת שהלכתי לד"ר עדן והתחננתי בפניו על החיים של אחי והוא אמר לי: 'אח שלך פה בשביל להבריא, הוא יוצא מכאן בחיים'. לאחר יותר מחודשיים של הרדמה והנשמה היו לאלעד פתאום ממצאים בסיטי מוח וד"ר עדן אמר לנו: 'זהו, אני מעיר אותו'. תהליך היציאה מההרדמה והנשמה היה קשה מאוד אבל אז פתאום אלעד פקח עיניים".

במהלך התקופה בה אלעד היה מורדם ומונשם עם קורונה, גם אמו הייתה באותו מצב, נאבקת על חייה, אך המחלה הכריעה אותה. אלעד מספר על ההתעוררות אחרי 79 יום והגילוי: "הדבר הראשון ששאלתי ברגע שיכולתי, היה מה עם אמא שלי; בשלב הראשון הסתירו ממני לגמרי שאימא שלי נפטרה, המשפחה פחדה שבמצבי לא אוכל להתמודד עם הבשורה אבל כמובן שבסוף סיפרו לי, זה היה לי מאוד מאוד קשה, הלכתי לישון בעולם עם אימא והתעוררתי לעולם בלי אימא".

אלעד אליהו ב'טקס הודיה' לאחר שהחלים. צילום באדיבות בית חולים כרמל

"אני לא זוכר כלום מאותה התקופה אבל אני יודע שכל יום האחים שלי עשו עליי תורנויות, כל יום מישהו היה איתי, החברים התפללו עליי ואפילו אנשים זרים. אני רוצה להודות לכל הרופאים של כרמל שטיפלו בי במסירות נפש, ובעצם כל החיים שלהם הם פעולה אחת גדולה של מסירות נפש, הם ממש השליחים של הקדוש ברוך הוא".

רינת מוסיפה ואומרת: "הצוות של כרמל כל כך מקצועי ואנושי, את מרגישה כל הזמן שאת מדברת עם אנשים שיודעים מה הם עושים אבל גם חשוב להם שגם המשפחה תרגיש טוב ולא רק החולה, הם מסבירים כל דבר ודבר ולא מנפנפים אותך. היו שם לאורך האשפוז של אלעד כל כך הרבה אנושיות, חמלה, ביטחון וד"ר עדן בשבילי הוא כמו מלאך. הוא מלאך שהציל את אח שלי".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות
<