X

בורובסקי: "אני בא להציל את חיפה"

המתמודד לראשות העירייה, יעקב בורובסקי מגלה כי הוא בוחר את המועמדים "בפינצטה" כלשונו ואומר שהוא יכול לפתור את בעיית החזירים תוך כמה חודשים

הבחירות המקומיות הקרובות צפויות להיות חמות בחיפה כשרשימת המועמדים לתפקיד ראש העירייה מתמלאת במועמדים שלוטשים עיניים לכיסא ראש העירייה. אחד המועמדים הבולטים הוא יעקב בורובסקי שצירף לשורותיו לאחרונה את חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים, הילה לאופר.

יעקב בורובסקי, במה שונה ההתמודדות הנוכחית מאלו הקודמות?"זו התמודדות של הצלה. אני לא בא בכדי להיות ראש העיר, אני בא להציל את חיפה. זה משהו שונה לחלוטין. אנחנו באים מעמדה של ידע, יכולת. אנו בוחרים אנשים שמתאימים להציל את העיר חיפה. ואנחנו ננצח את הבחירות. יש כאן היענות יוצאת דופן ואנו נבחר אנשים מתאימים ונצעיד את חיפה ליעדים חדשים".


"לעצור בריחת צעירים מהעיר", יעקב בורובסקי. צילום: מטה הבחירות יעקב בורובסקי לראשות העיר

מה זה אומר 'אנשים מתאימים'?

בורובסקי: "אנשים מתאימים, פירושו של דבר: קח בחורה כמו הילה לאופר, שהיא משרתת ציבור במלוא הצביון, התפישה וההבנה. אנחנו נהפוך את קריית חיים למשהו להתגאות בו. סגן ראש העיר יקבל את השכונה לאחריותו. היא תקבל תקציבים, כוח אדם והעירייה תעסוק בפיתוח. היא תקים את הפארקים, תבנה את 4500 יחידות הדיור. היא תהפוך את החינוך בקרייה למספר אחת. כלומר, אנשים יקבלו משאבים ואמצעים לנהל את הקרייה. רק הפעולה הזו, פותרת 30-40 אחוז מהבעיות שמטרידות את האזרח. יותר מזה, הילה עוסקת בספורט הימי, באיכות הסביבה, בבעלי חיים. זה לא עוד ג'וב. היא לא עסקנית. לא פוליטיקאית. היא דוגמה. היא חיה את הנושאים האלה יודעת על מה היא מדברת".

מיועדת לתפקיד סגן ראש העירייה. הילה לאופר. צילום: דורון גולן

"או אדם כמו עידו מורג. חיפאי צעיר בן 38, שעוסק ביזמות ובשיווק נדל"ן, מחובר למפעלים חברתיים עם רגישות קיצונית. עוסק בקרב הצעירים, אין צעיר בחיפה מוכשר ממנו. אנחנו משופעים באנשים האלה. לא ניקח לרשימה שלנו עסקנים. קח את יעקב פיינגולד. הוא עוסק ביזמות. זה המקצוע שלו. אנחנו נביא את כל היזמים הרציניים לחיפה. אנחנו נבנה כאן 25 אלף יחידות דיור. אנחנו מגיעים לעירייה מעמדת כוח. אנחנו לא באים ומצהירים – אנחנו יותר טובים מאחרים, תבחרו בנו".

"אנחנו רוצים לעצור את התהליכים הנוראיים האלה של בריחת צעירים מהעיר ותחושה מרה שהעיר תקועה. ב-2021 הון אנושי חיובי של 11 אלף איש עזב את העיר ונכנסו לפה 7000 בעיתיים. כך אנו נעשה בקרב הערבים, או הרוסים ובכל שכונה. נווה שאנן תקבל טיפול של סגן ראש עיר שיהיה מומחה בשכונה. אתה שואל מה יהיה שונה. אני אומר לך ששום דבר לא יהיה דומה. העיר במשבר. מי שחושב שהעיר לא במשבר, שלא יצביע עכורנו. ומי שחושב שהעיר במשבר, צריך להצביע עבור אנשים שיכולים להציל אותה. כל הוויכוחים מיותרים. אחנו רוצים אנשים טובים מכל המפלגות. ברור שהם רוצים את התמיכה שלנו. אבל אני קורא להם לתמוך בי. ברשימה שלנו. ב"מחוברים לחיפה". אם אתם מכירים את היכולת שלנו, הצטרפו אלינו. אני אומר לציבור ולמי שעובד אתי. מי שרוצה לסייע לחיפה. שיראה לי תכנית איך הוא יבצע זאת".

מה יהיו הנושאים הראשונים בהם תטפל?

בורובסקי: "אנחנו נמשוך קהל לחיפה. בין הפרויקטים הראשונים, אנחנו נשקיע בהקמת 25 אלף יחידות דיור. נמשוך יזמים. נעניק שירות כמו שמגיע לאזרחים. ממקום אחר שקובע, כמו שאתה הולך לרופא ונותן לו אחר כך משוב על הטיפול. כך יהיה בכל פעולה שלנו. אנו נשפוט את היזמים על פי ראיית האזרח. כמובן, נפסיק את כל הטירוף שנמצא פה. עם חזירים ומדרכות מטונפות".

מה אתה מתכוון לעשות בעניין החזירים?

בורובסקי: "כל פתרון שיכול לפתור בכסף את הבעייה, מקובל עלינו. קדושת החיים של תושבי חיפה, קודמת לחיהם של החזירים. אם לא יהיו פתרונות של כסף, אנו נגרום לזה שתוך חודשים ספורים מאוד, לא יהיו חזירים שחיים בחופש בכרמל, כפי שהם חיים היום".

חזירי בר אוכלים שאריות מזון. צילום: דוברות עיריית חיפה

חזירי בר אוכלים שאריות מזון. צילום: דוברות עיריית חיפה

אתה בעד לדלל?

בורובסקי: "אני בעד לשלב הכל כדי שקדושת החיים של התושבים תגבר על החיים של החזירים. מה זאת אומרת, 'אני בעד לדלל', מה עושה העירייה כיום? בשקט בשקט, מדללת אותם. ועל כל דילול יש תוספת. אני גר ברחוב סוכות בכרמל הצרפתי. פעם, בכדי להגיע לאודיטוריום, הינו צועדים, אשתי ואני ברגל. היום, בכדי לא לפגוש בהם, אני נוסע ברכב. קח את עובדי העירייה. יש לנו עובדים מסורים. רבים אתם. לא משתפים אותם. כל הידע שלהם, לא מתועל לטובת האזרח. נוצרה אווירה של צעקות. של חשדנות. של טירוף. קח את מועצת העיר, תראה את רמת ההתנהגות שלהם. אתה מכיר את זה שאני מוכן להוציא לעצמי עין, בשביל שאוכל להוציא לך שתי עיניים? זו הגישה".

"איזה מין דבר זה? עולה על דעתך שלא יהיה פה שבוע הספר בגלל שאין תקציב? שדילול של חזירים לא מבוצע בגלל שאין תקציב? ש-40 או 50 ילדים עם מוגבלויות לא מקבלים במשך שנים תקציב מעיריית חיפה לפעילות בחוף השקט? בגלל מריבות… זה לא יאמן. לבעלי התפקידים כבר לא אכפת מרמת התפקוד שלהם".

"אני לא מתכוון לבוא לאווירה כזאת. לא כל פעיל חברתי יכול להיות במועצה. אם אתם רוצים להציל את חיפה, מספיק שתיתנו לנו שמונה עד עשרה מנדטים. זה מה שאנו רוצים. אנחנו נגיד לאזרח, קח את "מחוברים לחיפה", לא רק את יעקב בורובסקי. אתה צריך להביא לעירייה אנשים אחרים. כל הפעילים המציעים עצמם כיום הם עסקנים. באים אליך ומבקשים, 'תן לי להיות מספר שתיים' וכדומה. עסקנים. למה? כי הוא עשה שלושה חוגי בית וחושב שהוא יכול להציל את העיר חיפה".

בשלישייה הראשונה. יעקב פיינגולד. צילום: דורון גולן

 כמה אנשים יש לך בכוורת כיום?

"בורובסקי: אני מתייחס לעשרה מקומות ראשונים כעשרה מועמדים ריאליים. בוחר אותם בפינצטה. אנחנו בונים כוורת שתיתן פתרונות".

מתי תחשוף אותה?

בורובסקי:"לאט לאט. דיברתי על כך שהילה תהיה סגנית ראש עיר. יהיו שלושה חברי מועצה, אני, יעקב פיינגולד והילה. זאת השלישייה הראשונה שתנהל חזק את העיר. יהיו עוד בעלי תפקידים, אני עדיין לא מפרט מי יהיה בכל תפקיד. כעת אנו עובדים על השלישייה השנייה. הם יבחרו תוך חודש. בבוא העת נפרסם כמובן את בעלי התפקידים".

בורובסקי נודע בעיקר כמי ששירת במשטרת ישראל במשך 30 שנה, בהן שימש בין השאר מפקד תחנת חיפה, מפקד המחוז הצפוני וראש אגף תכנון. לאחר פרישתו מהמשטרה בדרגת ניצב הוא שימש יועץ במשרד מבקר המדינה ועמד בראש צוות למאבק בשחיתות. בבחירות המוניציפליות בשנת 2008 התמודד לראשונה לראשות העיר מול יונה יהב והגיע למקום השני, וכך גם בבחירות בשנת 2013.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
<

<<