X

בעקבות קריסת הקיר בחיפה: חברי מועצה מפנים אצבע מאשימה לעירייה

העירייה החלה בתיקון הקיר שקרס בדרך יד לבנים. אביהו האן וצביקה ברבי דורשים מהעירייה לקחת אחריות ולבדוק מבנים ותשתיות

עיריית חיפה החלה בעבודת פינוי ותיקון הנזק שנגרם בדרך יד לבנים כתוצאה ממזג האוויר הסוער. ראש העיר חיפה עינת קליש וגורמי המקצוע סיירו במקום והחלו לבצע עבודות לשיקום הקיר שקרס בדרך יד לבנים. למרבה המזל לא נגרמו פגיעות בנפש ונגרם נזק מועט לרכוש. קבלן מטעמם העירייה החל לתקן את המפגע שנגרם כתוצאה ממזג האוויר הסוער.

החלו בביצוע עבודות לתיקון הקיר, קבלן מטעם העירייה החל בביצוע העבודות. צילומים: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה


על העירייה לקחת אחריות כבר כעת לתחזוקת מבני ציבור ובתי ספר", אומר חבר מועצת העיר אביהו האן מהירוקים, "תמונת קריסת הקיר זהה לקדנציה הקורסת של קליש", העיר האן, "קריסת הקיר זו תוצאה של אדישות עיריית חיפה והעומדת בראשה לאזהרות הרבות שהעליתי במועצת העיר בנושא מבנים מסוכנים והצורך לבדוק ולתקן".


על העירייה לקחת אחריות. אביהו האן. צילום: דורון גולן

האן: "דרשתי לא פעם ממהנדס העיר בדיקות הנדסיות של מבנים ותשתיות. צר לי שהעירייה ממשיכה להתעלם מהאזהרות ומפניותיי הרבות לקדם תכנית למיגון ותחזוקת מבנים ישנים ובתי ספר. ראינו את האסון ברעידת אדמה בטורקיה. העליתי במיידי את הנושא במועצת העיר ודרשתי לקדם דחוף תכנית למיגון וחיזוק מבני ציבור ישנים".

"אם קריסת קיר הבוקר זה לא סימן אזהרה נוסף, אז מהו סימן. אני דורש מהעירייה לקחת אחריות ולפעול כבר עכשיו לתחזוקת מבני ציבור כדי למנוע אסונות ותאונות עתידיות. לצערי התמונה העגומה של קריסת קיר ממחישה עד כמה הקדנציה של קליש קורסת. בנס הפעם לא היו נפגעים בנפש. כמה עוד נצטרך להסתמך על ניסים ומזל! כשאני אהיה ראש עיר בדיקות כאלה יהיו בשגרה ולא לאחר אסון".

"האסון הבא בדרך". ברבי מצביע על הקיר שקרס בנתיב חן. צילום: פרטי

חבר מועצת העיר צביקה ברבי: "זה קיר פנימי שכבר התיישן. הקבלנים שבנו אותו, לא בדקו לצערנו את החוזק. רואים שלא נעשתה עבודה לעומק בתחום הבטיחות. זה נס שהקיר נפל ולא נפגעו אנשים. רואים כאן כבלים של חשמל שנקרעו באמצע ונותרו חשופים, חלק מהדירות הן בלי חשמל. לתיקון של הקיר תדרש עבודה של ימים. זה קיר שמחזיק את דרך יד לבנים".

"עשיתי היום סיור במקום ושמעתי שכבר לפני שבוע היה מי שדיווח שהקיר התחיל להתפורר. לצערי דבר לא נעשה. ירדתי לנתיב חן מספר 21. מול המדרגות רואים קיר נוסף שהחל להתפורר, זה נמצא כביכול בשטח פרטי, אז לא עשו כלום. אף אחד לא סימן את הקיר כראוי. רואים שהאדמה יצאה החוצה. העירייה לא בונה כדי לא לטפל בתשתיות שהן חלק מהמבנים הקיימים והחדשים. הקירות התומכים נופלים לא בסתם. איזה כוח יש למהנדס העיר לדאוג למנוע נפילה של קירות. צריך להציג תכנית עבודה לטיפול בכל המקומות שזקוקים לכך. צריכים לאשר תכנית עבודה, לקחת הצעות לביצוע וזה דורש זמן. מי שאחראי על הקיר שנפל, צריך ללכת הביתה. צריך לתבוע אותו בתביעה אישית".

עינת קליש רותם במקום התמוטטות הקיר בדרך יד לבנים. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה ראש העירייה, עינת קליש רותם: "בשעה זו עובדים צוותי עיריית חיפה על פינוי ושיקום הקיר שהתמוטט ביד לבנים כתוצאה ממזג האוויר הסוער. יש לציין שאין נפגעים ונגרם נזק מועט לרכוש, תודות למעקב צמוד שעשו עובדי התיפעול אחר הקיר בימים האחרונים. מנהלי העירייה ואני ביקרנו במקום, ווידאנו שהעבודות יבוצעו בזהירות הדרושה לשמירה על העוברים ושבים. אני רוצה להודות לכל המנהלים, העובדים והצוותים המסורים שעובדים במקום עם כל הלב והנשמה".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי

<
<