X

חוויה בלתי נשכחת עם תיאטרון בובות לילדים אורתו דה

ילדים אוהבים מאד לשחק עם בובות מגיל צעיר, זה כולל סוגים שונים של בובות וגם דמויות שאפשר ליהנות באמצעותן מתיאטרון בובות

זה קורה יחד עם דמויות הקיימות על כפפה וכאשר הילד מכניס את ידו הוא יכול להפעיל את הדמות ולבצע באמצעותה אין ספור פעולות. כמו כן יש תיאטרון בובות אשר מופעל באמצעות חוטים שמפעילים את המריונטות.

עולם תיאטרון בובות

עיסוק באופציה של תיאטרון בובות הוא קסום והילדים נהנים מאד ממשחקי הדמיון המרתקים שמובילים אותם למחוזות שונים והם מוציאים מעצמם ומחבריהם את המיטב, כיוון שהם מדברים, מציעים הצעות ומיישמים זאת בפועל. זו הסיבה שבכל פעם שהם מחליטים לשחק עם תיאטרון בובות התוצאה היא שונה והרצון שלהם הוא לשחק עם הדמויות האלו שוב ושוב גם במפגשים הבאים עם החברים האלו או עם בני המשפחה המורחבת.


הצגה של תיאטרון בובות

לאור האהבה הזו של הילדים, הורים רבים וגם סבים וסבתות בוחנים את האפשרויות של ההצגות השונות לילדים אשר מוצגות בעיר או ביישובים הקרובים, אחת מהן היא הצגת בייביז של תיאטרון בובות לילדים אורתו דה, הם ממהרים לרכוש כרטיסים כדי שהילדים ייהנו בדבר האמיתי.

בתיאטרון בובות זה, הם רואים מתחילת ההצגה את התפאורה המיוחדת שממוקמת על הבמה. לעיתים מדובר בסביבה ביתית, רחוב, גן ילדים, קניון או אופציות אחרות שהן סביבות אשר מוכרות לילדים מחיי היום יום. לכן הם משלבים בחשיבה שלהם הן את מה שהם רואים על הבמה והן את מה שהם מכירים ולכן זהו שילוב מנצח.

דמויות של תיאטרון בובות

התסריטאים של הצגת בייביז בתיאטרון אורתו דה מכירים את עולמם של הילדים ולכן הם בוחרים דמויות שידברו אל הילדים. כמו לדוגמה דמות של גננת וכמה ילדים הן בנים והן בנות, או אפיזודה משפחתית שכוללת משפחה טיפוסית, אמא, אבא וכמה ילדים. או לחלופין משהו שקשור לבית הספר, מורה, ילדים, כיתה, לימודים ועוד.

יש תיאטרון בובות שיש בו מערכה אחת או כמה מערכות וזאת בהתאם לאורכה של ההצגה ולגילם של הילדים שההצגה מיועדת עבורם. קיימת חשיבות רבה להתאמה מקסימלית כיוון שילדים קטנים אינם מסוגלים לשבת פרקי זמן ארוכים ולכן הם יבקשו לקום באמצע ההצגה לשירותים או לצאת. ואילו ילדים בוגרים וגדולים יותר ייהנו מהישיבה על הכיסא באולם התיאטרון גם אם מדובר בהצגה ארוכה יותר, הם יהיו קשובים למלל ולשירים ואף יתאכזבו כאשר ההצגה תסתיים.

הטכניקה שמאחורי תיאטרון בובות

הילדים שמגיעים אל תיאטרון בובות לילדים אורתו דה מסוקרנים מכל מה שמתרחש על הבמה, אך מעבר לכך מאד מעניין אותם גם הצד הטכני. כיצד מפעילי הבובות מבצעים זאת, איך הבובות משנות מיקום וקולות. אם מדובר בבובות אשר נעות על מקלות או באמצעות שיטות חדשניות אחרות. הם נהנים מהעובדה שהבובות מסוגלות לשנות פוזיציות, פעם הן קופצות, פעם הן עומדות וגם הולכות לישון. והכי חשוב שבסוף המופע הן גם יכולות להשתחוות לקהל כדי לומר לו תודה על הכמות העצומה של מחיאות הכפיים שמאד מחמיאות לבובות וגם למפעילים שלהן.

הצגות של תיאטרוני בובות

את תיאטרון בובות לילדים אורתו דה אפשר לראות בכמה מקומות. מדובר בתיאטרון נודד ולכן בכל פעם הם מופיעים בעיר אחרת. אפשר לראות בלוח הזמנים של מופעי התיאטרון את התאריכים שבהם הם יופיעו בעיר זו או אחרת, באיזה אולם תיאטרון ובאיזו שעה.

פסטיבלים של תיאטרוני בובות

מעבר לכך יש בישראל ובעולם פסטיבלים ייעודיים לתיאטרוני בובות. זה קורה בדרך כלל בחופשות של החגים או בחופש הגדול. אפשר להגיע לתהלוכות של הפסטיבלים האלו שמתקיימים בדרך כלל באוויר הפתוח, בפארק גדול או באזור פתוח שיש בו שטח רחב. לכן זהו מקום אידאלי לבצע את ההצגה עבור הצופים הצעירים וגם עבור הצופים המבוגרים שמעוניינים לראות את ההצגה מתחילתה ועד סופה והם נהנים מאד יחד עם הילדים מההתרחשות.

מעבר לכך יש גם פסטיבלים להצגות ילדים, כמו לדוגמה הפסטיבל השנתי להצגות ילדים שמתקיים בחיפה. גם שם במרחב הגדול אפשר לראות הצגות שונות על הבמות וגם תיאטרון בובות לילדים אורתו דה. הילדים מזדהים מהר מאד עם כל הדמויות או עם אחת מהן ולכן הם מרותקים מאד כיוון שמעניין אותם מאד לדעת מה יקרה במהלך העלילה והם מייחלים לסוף מסוים, שיהיה תמיד שמח.

שביעות הרצון של הילדים מובילה לכך שהם יספרו להורים עד כמה הם נהנים ומיד יוסיפו שהם ישמחו לראות הצגות נוספות מסוג זה. אם בפסטיבל יש הצגות כאלו, סביר להניח שהם ילכו וייהנו מכך. ואם לא, ההורים יחפשו עבורם מעת לעת מיקומים אחרים שאמורות לעלות בהם הצגות של תיאטרון בובות, פסטיבלים מסוג זה, תהלוכות או כל אופציה אחרת שכוללת נישה ייחודית זו.

סרטים המכילים תיאטרוני בובות

אחת האפשרויות המוצלחות עבור הילדים היא לחפש עבורם הצגות של תיאטרוני בובות במסכים. זה קיים בסרטונים ביו-טיוב הן של שחקנים ישראלים כמו בייביז . כמו כן גם בהצגות שאפשר לראות ברשת מתחילתן ועד סופן. בנוסף לכך אפשר לראות סרטים אמיתיים או חלקים מתוכם, אם יש בהם קטעים המכילים תיאטרון בובות. כמו לדוגמה ההצגה המדהימה של המריונטות בסרט צלילי המוסיקה. אם מדובר בילדים קטנים, הם יכולים לראות את הקטע הזה בלבד ואם מדובר בילדים גדולים יותר הם יכולים לראות את מלוא הסרט המוסיקלי, או חלק גדול ממנו ללא הסוף שלו.

כאשר הילדים יאהבו את מה שהם רואים על המסכים, הם ישמחו גם להגיע להצגות האמיתיות על במת התיאטרון ובפסטיבלים.

אם גם אתם רוצים לפתוח לילדים שלכם צוהר לעולם חדש, אתם מוזמנים להגיע לאחת ההצגות שלנו וליהנות מהצגות מדהימות. אפשר לראות באתר את לוח המופעים ולהזמין כרטיסים למועד שהוא הנוח ביותר עבורכם ועבור הילדים.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...


<<


<
<