X

ראש העירייה רצתה תקציבים לטיפול בחזירי בר. חברי המועצה לא הגיעו

עינת קליש-רותם הזמינה את חברי המועצה לישיבה לאישור תקציבים בנושא ההתמודדות עם חזירי הבר אולם היא בוטלה בהעדר הרוב הנדרש. איציק בלס: הגעתי לצלם סרטון טיק טוק

חברי מועצת העיר חיפה לא הגיעו אמש (ראשון) לישיבת מועצת העיר בה אמור היה להתקיים דיון לאישור תקציבים להתמודדות עם בעיית חזירי הבר בעיר. במועד התחלת הדיון נכחו באולם חברי המועצה ניר שובר, יצחק בלס, מנחם קפלן מסיעת דגל לתושב .והילה לאופר מסיעת מהפך. הישיבה שנקבעה מראש על ידי ראש העיר עינת קליש-רותם, בוטלה בהעדר מינימום של חברי מועצה נדרש.

 "להראות שראש העיר לא יודעת להתנהל". יצחק בלס. צילום: דורון גולן


"היה לי חשוב להראות שראש העיר מתנהלת בצורה עקומה", אמר בלס, "הגעתי בכדי לצלם סרטון לטיק טוק. קליש לא מבינה את החיים. מי שלא מבין זאת, עובד קשה מאוד ברגליים". בלס צילם סרטון בו רואים חזיר חוטף לחם מידה של עוברת אורח ליד וילה כרמל והסרטון שודר הבוקר בחדשות באחד מערוצי הטלוויזיה.

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

"שכחו שיש פה תושבים". חברת מועצת העיר חיפה, הילה לאופר. צילום: דורון גולן

לאופר: "אפילו חהרי הקואליציה לא התייצבו. זה מדבר בעד עצמו. עבורי הנושא היה מאוד חשוב. קיבלתי תגובות מאוד חזקות מהתושבים. נראה לי שבכל הסכסוך הזה, שכחו שיש פה תושבים".

קליש: "בשנה וחצי האחרונות עבדנו עם רשות הטבע והגנים בשני ערוצים: צמצום הכניסה של חזירים לרחובות חיפה (ע"י צמצום מקורות מזון – ניקוי אשפה בערב, בשכונות מסויימות פעמים ביום, ניקוי מתחמי מסחר באופן ממוקד, קשירה פחים, החלפת צמחייה, גידור ועוד) ובמקביל איתור חזירים שאיבדו פחד ("מוחתמים") כדי להמיתם באופן מבוקר ואחראי. יש שמנסים להציג זאת כ"דילול", אבל אין רחוק מזה דילול הוא המוני ואקראי".

 

"שימור בחודשים הראשונים של השנה". ראש העיר, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

"פלא! כל הנתונים הראו שיפור ממשי. בחודשי השנה האחרונה היו בחיפה פחות קונפליקטים עם חזירים מאשר בשנה שקדמה לה. הנתונים מנוטרים על בסיס חודשי ומדווחים לציבור. אם יש דרך מקצועית לטפל בחזירים, אז מה הבעייה?מה באמת קורה בחיפה?"

"אקדים ואומר את המובן מאליו. כדי לצמצם את הבעייה, יש לטפל באופן עקבי ושיטתי לאורך זמן. בלי לזגזג. רק כך אפשר לצמצם משמעותית את היקפיה. תכנית הטיפול  העירונית מפרטת את מכלול הכלים בהם יש להשתמש בו זמנית ולאורך זמןץ מחקרים מדעיים מהשנים  האחרונות מראים שהזמן יוצר אפקט הפוך וגורם לעלייה בפוטנציאל הרבייה ולכן נדרשות פעולות מקבילות."

"אבל – כמה גורמים עויינים במועצת העיר מונעים כבר כמה חודשים תקציבים לפעילות מול החזירים – בעיקר בסעיפי המניעה: טיפול באשפה, החלפת הצמחייה העירונית, גידור שכונות, גידור חצרות הסברה לתושבים וכו'. כן, כמה אנשים שנשבעו לפעול למען תושבי חיפה, שכחו מזמן למה הם הגיעו, בוחרים ביודעין לחשוף את הציבור לסכנות הצפויות ולפגוע בהם  בגלל מלחמת הקודש אליה הם יצאו  – להלחם בי, אין גבול לציניות".

בתגובה להודעתה פרסם בלס את התייחסותו: "אני יצחק בלס ואני פה בלי פחד אומר יש לנו ראש עיר אלופה בלהכנס לזירה מבלי להבין שפה זה לא רק אחד מנצח ,וכדי לנצח לא מספיק גנרל  וצריך צבא , יש לנו מועצה שלמה שעומדת מולה אומרת לה זו לא דרך ניהול עיר ,והיא ממשיכה לעשות כפי רצונה. אחד הדברים החמורים שביצעה  היה הפסקת בדילול חזירי הבר.  ושם לאחר שהותקפתי עי חזיר בר, לקחתי על עצמי להביא את מודעות הציבור לבעיה. בדרך כלל אני יודע שמתחילים תהליך כשיודעים שיש לו סוף או לפחות מבינים מה המטרה. פה זה לא קרה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי

<<
<