כנס שיתוף הציבור לתכנית מתאר לנשר

כ-120 תושבים התכנסו השבוע בהיכל התרבות לצורך דיון משותף עם נציגי העירייה בנוגע לתכנית מתאר לעיר נשר * במהלך הכנס הוצגו הסוגיות השונות שיעמדו בתכנון העיר ב-20 השנים הבאות * ראש העירייה אבי בינמו: "היתה זו הזדמנות מצוינת עבור תושבי העיר נשר ובעלי העסקים הפועלים בה להשמיע דעתם ובכך להשפיע על תכנונה, עיצובה ומיצובה של העיר"

 

כנס שיתוף הציבור בנשר. "עכשיו אנחנו לא רק מתכננים, אנחנו גם משתפים את הציבור בתוכניות". צילום: איל לרמן

כנס שיתוף הציבור בנשר. "עכשיו אנחנו לא רק מתכננים, אנחנו גם משתפים את הציבור בתוכניות". צילום: איל לרמן

כ-120 איש הגיעו להיכל התרבות ולקחו חלק במפגש שיתוף הציבור בהכנת תכנית מתאר לעיר נשר. נציגי עיריית נשר ומינהל התכנון במשרד הפנים, יחד עם יועצי שיתוף הציבור מחברת "אביב" – AMCG, הציגו בכנס את התוכניות המתגבשות ל-20 השנים הקרובות.
"היתה זו הזדמנות מצוינת עבור, תושבי העיר נשר ובעלי העסקים הפועלים בה, להשמיע דעתם ובכך להשפיע על תכנונה, עיצובה ומיצובה של העיר", אמר בתום הכנס ראש עיריית נשר אבי בינמו. "תושבי העיר הם העיניים והאוזניים שלנו, והם שותפים מלאים להכנתה של תכנית המתאר החדשה. במשך 16 שנה לא היתה בנייה בנשר, וכשאין בנייה – אין דינמיקה. עכשיו אנחנו לא רק מתכננים, אנחנו גם משתפים את הציבור בתוכניות. סוג כזה של שקיפות לא היה בנשר מעולם".
פתחה את הכנס ראש צוות התכנון של תכנית המתאר לעיר נשר ממשרד גורדון אדריכלים האדריכלית דורית שפינט, שהציגה את עיקרי התכנית. שפינט אמרה כי שיתוף הציבור נועד לחשוף את הציבור לרעיונות התכנוניים ובאותה עת לשאוב מהציבור רעיונות.
שפינט ציינה שלושה עוגנים של נשר שעל פיהם נשען התכנון העתידי של העיר. "האחד – מערכת החינוך הטובה והידועה של העיר וקרבתה של נשר למוסדות חינוך גדולים – האוניברסיטה והטכניון, עוגן שני – האופי הירוק של העיר, ועוגן שלישי – הקרבה למרכזי תעשייה גדולים. משלושת העוגנים רקמנו חזון אחד", אמרה שפינט.
בין התוכניות המתגבשות שהוצגו: הפיכת המחצבות הנטושות למוקדי פיתוח חדשים – למגורים, לתיירות, לתעסוקה ולשטחים פתוחים, פיתוח מרחב עירוני עם שימושי פנאי ובילוי בדרך השלום, עידוד תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות שעל צלע ההר, בינוי למגורים במחצבה 4.5, ועוד.
מיד לאחר מכן התחלקו משתתפי הכנס לקבוצות עבודה קטנות של "שולחנות עגולים", ובהדרכתם של יועצי שיתוף הציבור דנו על הסוגיות והדילמות התכנוניות שעולות לאור הפיתוח העתידי.
מנהלת פרויקטים תכנוניים ויועצת שיתוף ציבור בחברת "אביב" – AMCG ענת ברקאי-נבו מסרה כי ההערות והצעות הייעול של התושבים שהועלו במפגש יישומו במסגרת התכנית הכוללת.
תפקידה של תכנית המתאר הוא לייצר מסגרת כוללת לפיתוח העיר לשנים הקרובות. התכנית מגדירה את צרכי הפיתוח, ייעודי הקרקע והמיצוי שלהם, תפקידה לתת מענה לנושאי תשתיות לרבות תחבורה, וכן לנושאי סביבה, תעסוקה ומסחר, שירותי הציבור, תיירות ועוד. תכנית המתאר הקיימת של העיר נשר היא משנת 1973. לכן עלה הצורך לקדם תכנית חדשה, שתספק מענה לגידול הצפוי באוכלוסיית העיר במהלך 20 השנים הבאות. את תכנית המתאר לעיר נשר מובילה מנכ"לית העירייה אביגיל דולב, אדריכלית ומתכננת ערים בהשכלתה ובהכשרתה.
בדיוק לפני שנה, בפברואר 2015, קיימו עיריית נשר ומינהל התכנון במשרד הפנים את הכנס הראשון של שיתוף הציבור בהכנת תכנית מתאר חדשה לעיר. אל הכנס הגיעו גם אז למעלה מ-100 איש. לאחר מכן, בסוף אפריל 2015, התקיים מפגש נוסף במסגרת שיתוף הציבור בהכנת התכנית, והפעם של "פורום התושבים" – צוות מייצג את תושבי נשר אשר ליווה את כל שלבי התכנון. במסגרת הליך שיתוף הציבור בהכנת התכנית, אף פורסם באתר האינטרנט של העירייה, "סקר אינטרנטי" המיועד לציבור הרחב. הסקר שגיבשה חברת הייעוץ ושיתוף הציבור "אביב" – AMCG יחד עם העירייה, בחן את עמדותיהם של תושבי נשר בנוגע לסוגיות שונות הנוגעות לחזון התכנוני העירוני. בין השאר בדק הסקר מהן עמדות התושבים בנוגע: לנקודות החוזקה והחולשה של העיר, אילו פעולות יסייעו להגברת האטרקטיביות של נשר ב-20 השנים הקרובות בתחומים כמו חינוך ואקדמיה, טכנולוגיה, תרבות ופנאי, או שמא דווקא יש להשקיע בסביבה וקיימות. כמו כן, נבחן מה יסייע בשיפור איכות החיים העירונית וגם מהו האתר בנשר המבטא במידה הרבה ביותר את העיר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר