X

לתושבים נמאס מרעש האופנועים המשופרים

עו"ד מימון פאר פנה למחוז חוף במשטרה ובמקביל למשרד להגנת הסביבה וביקש להתערב על מנת להפסיק את התופעה שמטרידה את התושבים בקריית ביאליק

מזה תקופה ממושכת, שתושבים בקריית ביאליק וקריית מוצקין המתגוררים בסמוך לצירי תנועה, כמו כביש  4 (דרך עכו), כביש 79 וכביש 22 סובלים ממטרדי רעש חזקים מאד הנובעים ממרוצי אופנועים בלתי חוקיים הנערכים בריש גלי. רוכבי האופנועים נכנסים לא פעם גם לכבישים פנימיים של העיר, כמו הכביש המוביל לבית העלמין ושכונת אפק, וכן לכבישים פנימיים אחרים מה שמרחיב את מעגל התושבים הנפגעים ממטרדי הרעש.

מטרד קשה ומסכן חיים. הרוכבים משתמשים באופנועים עם שיפורים. צילום: פיקסאבאיי


עו"ד מימון פאר, תושב העיר בעצמו, פנה למחוז חוף של המשטרה ולמשרד להגנת הסביבה: "מדובר ברוכבי אופנועים שמקיימים מרוצים בלתי חוקיים, תוך נסיעה מהירה ומסכנת חיים, הם עושים שימוש באופנועים שבוצעו בהם "שיפורים" שגם הם בניגוד להוראות החוק. הרעש הנובע מהאופנועים ורוכביהם הוא יומיומי, והוא מגיע לשיאים בלתי נסבלים בסופי שבוע. כתוצאה מכך קיימת פגיעה אנושה באיכות החיים של התושבים. הם אינם יכולים לנהל אורח חיים תקין ושגרתי בתוך ביתם, אינם יכולים ליהנות מהקניין שלהם. השעות המאוחרות של פעילות האופנועים פוגעת באיכות השינה של התושבים, רובם ילדים ובני נוער, דבר שיש לו השפעות בלתי נסבלות גם על ניהול חיים שוטפים כאנשים עובדים או לומדים".


"העובדה שמדובר במטרד קשה, מסכן חיים, שנעשה באמצעים לא חוקיים מבלי שהדבר מטופל על ידי הרשויות מעורר שאלות קשות של אכיפת הסדר הציבורי ודאגה לציבורים גדולים הסובלים מין התופעה. למרות פניות אינספור של התושבים לגורמים השונים: עיריית קריית ביאליק, משטרת ישראל, המשרד לאיכות הסביבה ועוד, התופעה המטרידה אינה מקבלת מענה והתושבים עומדים מול שוקת שבורה מבלי שאף רשות תקח אחריות על הסרת המטרד".

"לשפר את הנוכחות המשטרתית". עו"ד מימון פאר. צילום: דורון גולן

"כעת הגיעו מים עד נפש והגיע העת שהרשויות, ביחד או לחוד, יקחו אחריות על התופעה המטרידה ויעמידו פיתרון ראוי, ובר ביצוע, שיביא להסרת המטרד ויחזיר את השקט לשכונות העיר ולתושבים.  התושבים משלמים אגרת שמירה על מנת שהעירייה תפעיל אכיפה מוגברת של שיטור עירוני (פקח +שוטר) ברחבי העיר דבר שלא מקבל ביטוי בבעיה זו. השיטור אינו נראה ברחבי העיר ואינו עושה דבר לעצור את האופנוענים המזיקים. גם יחידת המתנדבים שהייתה קיימת בעיר שנים ארוכות והייתה יכולה לתרום באכיפה, ככל שידוע כבר אינה פעילה, ואולי זה הזמן לחדש את פעילותה. משטרת ישראל" .

"למשטרה סמכויות אכיפה רחבות מכח דיני התעבורה והדין הפלילי. נוכחות משטרתית מוגברת באזורי הרעש בשעות שלרוב ידועות מראש, מתן דוחות על נסיעה מהירה ומרעישה, החרמת אופנועים שנעשו בהם שינויים מבניים בניגוד לחוק, אלו מקצת מהפעולות שניתן היה כבר לעשות על מנת להפחית את המטרדים לכל הפחות. גם כאן מוצאים עצמם התושבים מאוכזבים מבלי לקבל מענה."

"זהו מצב בו תושבים סובלים ממטרדי רעש חזקים ותכופים, עד כדי סכנה לבריאותם הפיזית והנפשית, מחייב את התערבותו ומעורבותו של המשרד להגנת הסביבה שגם לו מערכות פיקוח וסמכויות לאכיפה מנהלית. הגיעה העת שכל הרשויות המחזיקות בסמכויות עירוניות, פליליות ומנהליות ישבו לשולחן אחד ויעמידו פיתרון הולם לציבור התושבים חסרי האונים".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית ביאליק