X

אורנים וזבולון השיקו מיזמים טכנולוגיים שהוטמעו בבתי הספר של המועצה

המיזמים נבחרו על ידי פאנל שופטים בראשות ד"ר ארנה ברי, המדענית הראשית לשעבר וכיום דיירקטורית ב CTO -של גוגל, ובהשתתפות סגן יו"ר רשות החדשנות, ד"ר עינת מגל, דניאל בן ישי מ Exit Valley והיזם הוותיק גל ענבר
אירוע DEMO DAY של edge המרכז לחדשנות בחינוך של המועצה האזורית זבולון ומכללת אורנים השיק לראשונה השבוע בכנס חגיגי, טכנולוגי וחדשני עם יזמים ואורחים מהשורה הראשונה בישראל, את קו הגמר השנתי עם יוזמות שהכניסו רעננות לקירות בית הספר.

מימין לשמאל: אסף הראל, ד״ר ארנה ברי, ד״ר עינת מגל, עמוס נצר ומשה כחלון  צילום: המועצה האיזורית זבולון


ביום ראשון האחרון הציגו 11 חברות את המיזמים הטכנולוגיים אותם הטמיעו בבתי הספר של המועצה האזורית זבולון תוך כדי ליווי אקדמי ומחקרי של מכללת אורנים בהובלתו של ד"ר דני גליק. נכחו באירוע השר לשעבר משה כחלון, נשיא wix ניר זוהר, בכירי משרד החינוך ורשות החדשנות ונשיא מכללת אורנים, פרופ' עמית שכטר והנהלת המכללה. בראש פאנל השופטים עמדה המדענית הראשית לשעבר וכיום דירקטור ב-CTO של גוגל ד"ר ארנה ברי, ובהשתתפות סגן יו"ר רשות החדשנות, ד"ר עינת מגל, דניאל בן ישי מ-Exit Valley והיזם הוותיק גל ענבר.


ראש המועצה האזורית זבולון עמוס נצר, בירך את האורחים וחברי הפאנל, את בכירי משרד החינוך, השותפים ממכללת אורנים, ואיחל בהצלחה ליזמים שעברו דרך במסגרת הEDGE Scalerator. בתוך כך, הזמין לבקר במרכז לחדשנות בחינוך שמוקם ע"י המועצה האזורית זבולון במכללת אורנים בימים אלו, וקרא ליזמים חדשים להצטרף למחזור הבא.

"התכנית לא יכולה להמריא ללא יזמים מקצועיים ונחושים, קבוצת מנטורים מאוד בכירה שליוותה את היזמים בהתנדבות, ומכללת אורנים שעושה את הליווי האקדמי והמחקרים, בראשות ד"ר דני גליק האחד והיחיד" אמר נצר, המהפך הטכנולוגי שהוכנס לבתי הספר במועצה האיזורית זבולון קידם את התלמידים והביא אותם ללמידה אישית, מותאמת וחדשנית, שתוצאותיה ניכרות בכל מבחן בו הם נבחנים כיום.

פאנל השופטים בכנס התרשם מהפרזנטציות המושקעות של היזמים, ומרמת ההטמעה של המוצרים. המיזמים נבחרו בקיץ 2022 להשתתף edge scalerator, כאשר לכל מיזם הוצמד מנטור עסקי בכיר מקומי. בנוסף לליווי העסקי, כל מיזם הוטמע בכיתות הלימוד והוצמד להם גם חוקר אקדמי שביחד איתם למד את המיזם, את השפעתו ואת חשיבותו. "במכללת אורנים אנו תופשים את היזמות הטכנו–פדגוגית כבעלת חשיבות עצומה בתהליכי ההכשרה והפיתוח המקצועי של אנשי חינוך והוראה" אמר רקטור המכללה ניר מיכאלי. "האירוע של חממת edge הוא עדות להצלחה המרגשת של ייסוד המהלך, ובעיקר לפוטנציאל העצום שלו בהמשך גם כלפי מערכת החינוך של מועצת זבולון, גם כלפי התוכניות האקדמיות והחוץ אקדמיות באורנים וגם כלפי מערכת החינוך כולה", הוסיף מיכאלי. שלב הצגת הפרזנטציות שהתקיים בכנס, הוא השלב הסוגר את הפעילות השנתית, כאשר המיזמים מציגים את החזון וביצועו ומבקשים השקעה משמעותית להמשך צמיחה בשווקים רחבים וגדולים יותר.

כפיר אדם: יו"ר איגוד טכנולוגית החינוך, ואחד היזמים שהציג ניצל את שלב השאלות כדי להודות ל edge:  "חזון עצום עם יישום נהדר שלא דמיינתי שיגיע להיקף כזה, האקסלרטור היה ברמה בלתי רגילה: ההרצאות, התכנים, רמת החניכה של המנטורים, ריכוז משאבים נהדר".

לסיכום, הוצג הקול הקורא למשתתפים חדשים לקראת המחזור השני של ה EDGE Scalerator ומנכ"לית מכללת אורנים, תמר אנגל, קוראת ליזמים להגיע, להציע ובעיקר להשפיע "אנו במכללת אורנים גאים בשותפינו ב – edge ורואים חשיבות רבה בקידום החינוך בישראל דרך ליווי חברות הזנק טכנולוגיות – חינוכיות. בסיומו של המחזור הראשון, אנו מברכים את כלל היזמויות. בהמשך דרכם. נמשיך ללוות אותם, לחקור ולקדם בעזרת הצוות המקצועי באורנים".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך