העבודות בעיצומן: דוקורסקי מסייר בנאות אפק

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי ערך סיור יחד עם הנהלת העיריה בשטח עבודות ההקמה של שכונת נאות אפק בה ייבנו 4,573 יחידות דיור חדשות

 

 דוקורסקי וצוותו באתר השכונה. "קצב העבודות משביע רצון"ץ צילום: עיריית קרית ביאליק

דוקורסקי וצוותו באתר השכונה. "קצב העבודות משביע רצון"ץ צילום: עיריית קרית ביאליק

ראש העירייה אלי דוקורסקי ערך סיור יחד עם הנהלת העיריה בשטח עבודות ההקמה של שכונת נאות אפק בה ייבנו 4,573 יחידות דיור חדשות.
זהו הפרויקט בעל עבודות עפר הגדול ביותר בצפון. בפחות משלושה חודשים הוכנסו לאתר כ-750,000 טון של חומר מילוי. עד לסיום הפרויקט יובאו לאתר 2.5 מיליון טון של חומר מילוי – מספר חסר תקדים. מדובר בהיקף עבודות עצום להחלפת הקרקע חרסית לסוג המתאים לבינוי. לצורך כך מביאים את חומר המילוי מאתרים שונים בארץ. כדי לייבש את הקרקע הקיימת וליצור קונסוליזציה, מבצעים נקזים אנכיים. בשטח הפרויקט יבוצעו 1,000,000 מ"א החדרות נקזים. כ-20 כלים כבדים פרושים באתר ומבצעים נקז, גריסה וטיפול בחומר המילוי. חברת CAT) Caterpillar) הרואה בפרויקט את ספינת הדגל סיפקה את כליה החדישים ביותר.
עקב סוג הקרקע, בתום סיום עבודות ההכנה יש להמתין כחצי שנה עד לשקיעתה הסופית של האדמה ורק אז ניתן להתחיל לסלול את הכבישים הקבועים. כדי להיערך לשינוע מאסיבי של חומר המילוי נפרצו דרכים זמניות המאפשרות למשאיות להתחבר ישר לכבישים מבלי לחצות את השכונות הוותיקות של קרית ביאליק ובכך לא לגרום להפרעת מנוחתם של התושבים. כ-70 משאיות ביום עוברות דרך האתר.

העבודות בנאות אפק המתוכננת

העבודות בנאות אפק המתוכננת

כעת מבוצעות בשטח עבודות עפר ובניית קירות תומכים, כאשר הכוונה למסור לקבלנים הראשונים שזכו במכרזים את המגרשים לבניה בעוד שנה. צפי לסיום כל עבודות ההכנה הוא סוף 2017. את הפרויקט מנהלת חברת ח.פ.ת., קבלן מבצע – חברת דניה סיבוס.
שכונת נאות אפק היא אחת השכונוות החדשות שנכללו ב"הסכם הגג" עליו חתמה עיריית קרית ביאליק עם משרד האוצר ומשרד השיכון.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "קצב עבודות התשתית משביע רצון ואנו פועלים לקצר את הזמנים על מנת למסור בהקדם את שטחי הבניה לקבלנים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק