הדרכה להורים יוצאי אתיופיה

בעירייה פתחו קבוצת הורים אשר מקבלת הדרכה וכלים להתמודדות עם סיטואציות משפחתיות שונות * הקבוצה פועלת בשיתוף עם תכנית עיר ללא אלימות והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול

 

הדרכת הורים בעדה האתיופית. "ניתנים כלים יישומיים להתמודדות עם סוגיות שונות בחיי המשפחה". צילום: אורטל חיים

הדרכת הורים בעדה האתיופית. "ניתנים כלים יישומיים להתמודדות עם סוגיות שונות בחיי המשפחה". צילום: אורטל חיים

תכנית 'עיר ללא אלימות' ו'הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול' בשיתוף עיריית קרית מוצקין פתחו בבית הספר מצפה קבוצת הורים בשפה האמהרית לבני העדה האתיופית.
הורים יוצאי אתיופיה נאלצים להתמודד בארץ עם שינויים רבים הנובעים מהבדלים תרבותיים-חברתיים ניכרים בין ארץ המוצא לארץ הקולטת. תהליך הקליטה מטיל על הורים אלה את הצורך להתמודד עם ערכי התרבות של החברה הקולטת וכן את הצורך לרכוש מיומנויות חדשות נרחבות בתחום ההורות. ההדרכה ההורית ליוצאי אתיופיה מיועדת לתת מענה לצורך זה, כדי לאפשר את השתלבותם המוצלחת של הילדים והמשפחות בחברה הישראלית.
המטרה העיקרית של ההדרכה היא לחזק את ההורים, כדי לסייע להם למלא את תפקידם באופן הטוב ביותר.
אורטל סטלקול-חיים מנהלת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול בקרית מוצקין: "העצמה זו באמצעות הדרכה הורית נשענת על איתור הכוחות שבהם נעזר העולה בעבר באתיופיה וזיהוי ערכים משותפים לתרבות הקודמת ולתרבות החדשה. בנוסף בכל מפגש ניתנים כלים יישומיים להתמודדות עם בסוגיות העולות מתוך חיי המשפחה כגון: הצבת גבולות, פתרון קונפליקטים, תקשורת מקרבת ועוד".
ההדרכה ניתנת על ידי מנחת קבוצות מקצועית מטעם מכון אדלר המפגשים מתקיימים בימי ראשון בין השעות 18:00-19:30.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads