X

זהירות- ל"ג בעומר לפניכם

כיצד נשמור על השמחה בד בבד עם שמירה על ביטחון ילדינו? אנדרה הורביץ, מנהלת קידום בריאות במחוז צפון של 'מכבי שירותי בריאות', מזכירה לכם שמדורות ל"ג בעומר מהוות סיכון ולכן יש לנהוג באחריות הזמן איסוף הקרשים, בזמן הדלקת המדורה ועד לסיום הפעילות.
בטיחות הילדים ומניעת היפגעות, הינה בלב שלנו כהורים וכצוות רפואי. ל"ג בעומר, חג שמח ואהוב על הורים וילדים אך טומן בחובו סכנות לביטחונם ובטיחותם. בל"ג בעומר ילדים רבים פוקדים את חדרי המיון בבתי חולים עקב פגיעות בתאונות שונות, כגון כוויות אש. לכן חשוב לשמור על הוראות הבטיחות ולהקפיד עליהן באופן מלא. ישנם משתנים רבים שאליהם יש להתייחס ועליהם יש להקפיד לפני הקמת מדורה, כגון מיקום המדורה, הקרשים, העשן, כיוון הרוח, אופן ההדלקה והכיבוי ועוד.

כיצד נשמור על השמחה בד בבד עם שמירה על ביטחון ילדינו? אנדרה הורביץ, מנהלת קידום בריאות במחוז צפון של 'מכבי שירותי בריאות',  מזכירה לכם שמדורות ל"ג בעומר מהוות סיכון ולכן יש לנהוג באחריות הזמן איסוף הקרשים, בזמן הדלקת המדורה ועד לסיום הפעילות.אנדרה הורביץ, מנהלת קידום בריאות, מכבי שירותי בריאות מחוז צפון. צילום: מכבי


לפני החג

הילדים יוצאים לאסוף קרשים ולהתכונן לחג. יש לתדרך את הילדים על הסכנות בכביש, להקפיד על מעבר כביש בטוח, במעבר חציה בלבד ובליווי מבוגר (לפי גיל הילד). חשוב לזכור, תאונות בדרך ובכביש הן הגורם המרכזי לתמותת ילדים מהיפגעות. לכן יש להקפיד על קיום ההכנות בשעות האור, במקום בטוח ומגודר ובטווח ראיה של המבוגרים (בהתאם לגילאים).

 

  • יש לאסוף קרשים ללא מסמרים, או זיזים שעלולים לגרום לפגיעה בילדים.
  • אין להיכנס למקומות בהם יש צמחייה גבוהה מחשש להכשות.
  • לא להיכנס לאתרי בנייה מחשש לנפילות וחבלות.

 

 

ל"ג בעומר. צילום: גטיאימאג'ס

ביום הדלקת המדורות:

הדלקת המדורה

  • יש להקפיד שההדלקה תעשה על ידי מבוגר.
  • לא להעמיד את העצים בגובה רב, מחשש לנפילה.
  • לא להשליך חומרים דליקים אל תוך האש.
  • חשוב לגדר את המדורה באבנים.
  • לדאוג לאמצעי כיבוי בקרבת מקום.
  • להקפיד על מרחק בטוח ממדורה אחרת, ומכבלי חשמל.
  • להקפיד על נוכחות מבוגר וטלפון נייד שתאפשר הזעקה של מכבי אש במידת הצורך.

 

לבוש- כשאתם שולחים את הילדים למדורה הקפידו על לבוש הולם כדי למנוע פגיעות: נעליים סגורות ובגדים ארוכים, ימנעו מהם מגע עם גיצים של אש ועם מסמרים.שמרו על הילדים הקטנים והרחיקו אותם מהאש.

כוויות

הפגיעה הנפוצה ביותר במהלך מדורות ל"ג בעומר היא כוויה.

לכן כדאי למנוע מהילדים להכניס בעצמם לאש תפוחי אדמה או מרשמלו.

במידה ויש כוויה מאש או מגיץ- יש לשטוף את האיבר שנפגע במים קרים מיד אחרי שהכוויה התרחשה, אם הכוויה היא בעין – צריך לשטוף אותה בכמות גדולה של מים

בכל מקרה של חשש מפציעה יש לפנות לייעוץ רפואי.

גוף זר

חדירה של גופים זרים לגפיים- עוד פגיעה נפוצה בל"ג בעומר היא חדירה של גופים זרים לגפיים.  ילדים רבים נפצעים במדורות מחלקי עץ, או ממסמרים. במידה ונכנס חפץ כלשהו לגוף, ראשית, חשוב להקפיד על כללי ניקיון: לשטוף את המקום במים ורק אז לנסות להוציא בעדינות את החפץ שנכנס. במידה ולא מצליחים- יש  לפנות לטיפול רפואי.

שאיפת עשן

נגרמת בעיקר במדורות שיוצאות מכלל שליטה, במיוחד בשריפה שכוללת גם תוצרי פלסטיק. הסימנים לשאיפת עשן ה סימני חריכה של השפתיים או של שערות האף, סימני חריכה של הפנים וצרידות, המסכנים את דרכי האוויר העליונות ולחשיפה לכמות גדולה של עשן. במקרים כאלה יש לפנות מיד לקבלת סיוע רפואי.

סיום הפעילות

בסיום הפעילות חשוב לוודא כיבוי מוחלט של האש, לקרר את האזור שדלק באמצעות מים ולכסות בחול. יש להמתין כ-20 דקות כדי לוודא שהאש לא נדלקת מחדש. זכרו תמיד, בטיחות באש מונעת אסון, בואו נהנה ביחד ממפגש החברתי, ונמנע מפציעות וחבלות.

הכותבת: אנדרה הורביץ, מנהלת קידום בריאות במחוז צפון של 'מכבי שירותי בריאות'
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות


<


<
<