X

חבר של קבע

מנכ"ל חדש בחברה להגנת הטבע:דן אלון שמחליף את איריס האן. בתפקידו האחרון היה אלון מנהל מרכז הצפרות. "אנחנו צריכים כולנו להתגייס בכדי לקיים כאן איכות חיים טובה ולשמור על טבע מתפקד"  • <

דן אלון מונה לתפקיד מנכ"ל החברה להגנת הטבע והוא יחליף את איריס האן בתפקיד. אלון גדל בתוך הארגון ובמשך 26 שנה שימש שימש כמנהל מרכז הצפרות לצד ניהול של עשרות פרויקטים בתחומי צפרות ושמירת טבע וכלה בשורה ארוכה של מאמרים מקצועיים וספרים שכתב בנושאים אלו.

"הייתי 26 שנים מנהל מרכז הצפרות. אין תפקיד טוב ואהוב ונעים יותר להיות בו הייתי במקום הכי נוח. זה הכיף שלי, העולם שלי" משתף אלון "אבל החברה להגנת הטבע היא ארגון מאוד חשוב לי ויש המון דברים שאני רוצה לשפר. אנחנו צריכים להיות יותר טובים בעולם החינוך ובקשר שלנו עם הציבור. זה ארגון של אנשים, ואנחנו לא מספיק טובים שם" אמר אלון וחייך.


את התואר הראשון שלו עשה בביולוגיה והוראת המדעים במכללת אורנים. יש לו גם תואר שני בזואולוגיה ואקולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב. אלון מתגורר בכפר ביל"ו עם אשתו ושלושת ילדיו. הוא גדל בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל. "שם התחברתי לטבע ונהייתי צפר", הוא מספר. "בגיל מאוד צעיר אחי, שהיה מדריך בחברה להגנת הטבע, חיבר אותי לצפרים, אנשים שאוהבים ציפורים, חברים שלו. נתפסתי לעולם הזה" המשיך לשתף.

אלון מחליף בתפקידו את איריס האן אשר שימשה בתפקיד זה כשש וחצי שנים. האן בטוחה כי אלון יצליח וייהנה מהתפקיד המאתגר ולא רק היא. "מכללת אורנים גאה על מינויו של בוגר המכללה דן אלון למנכ"ל החברה להגנת הטבע" אמר עמית שכטר, נשיא מכללת אורנים, " אך טבעי הוא שבוגר המכללה שחרתה על דיגלה את הוראת הטבע בטבע ואשר בה הוקמה החברה יקבל על עצמו משרה חשובה ואחראית זו" סיכם.

דן אלון מצפר בתחילת לימודיו במכללת אורנים. צילום מהאלבום הפרטי

ונדמה שמכללת אורנים תישאר תמיד חלק ממי שהוא "למדתי באורנים בתחילת שנות התשעים" מספר אלון, "אורנים זה לגמרי מקום שעשה לי טוב בחיים. הגעתי אליה אחרי שעסקתי כבר שנים רבות בצפרות וניהלתי פרויקטים בחברה להגנת הטבע והלימודים עם האנשים המדהימים שלימדו אותי, רובם הגדול כבר לא עימנו בחיים או שהם כבר בפנסיה, כמו אברמל'ה, גדי קציר, עידו יצחקי, מאיר רוזה וגידי – הם אנשים שלמדתי מהם המון המון, מרצים משכמם ומעלה. ארבע שנים במכללה העניקו לי המון לחיים ואני מוכרח לציין גם שחלק גדול מחבריי הם אלו שישבו עימי יחד באותו ספסל לימודים" ממשיך אלון ומרגש את סביבתו. "אין ספק שאורנים הוא פרק גדול ומשמעותי בחיים שלי ומאוד התרגשתי לפני שנה כשבחרו אותי עם עוד 69 אנשים נוספים לרשימת האנשים שאורנים מתכבדת בהם (יקירי אורנים) וזה ריגש אותי והייתי בטקס. תודה רבה לאורנים על כל מה שהם העניקו לי".

ואלון יודע גם להתבונן על שני צידי המטבע כשהוא נשאל על הצטיינות הישראלים בהשארת זבל בטבע. "נכון, יש כאלו שמלכלכים או משאירים פסולת בטבע אך יחד עם זאת אנו עם שמאוד אוהב טבע" אומר "פונים אלינו עשרות אנשים מדי יום המבקשים להתנדב אצלנו. אנחנו צריכים כולנו להתגייס בכדי לקיים כאן איכות חיים טובה ולשמור על טבע מתפקד, עם הרבה אזורים שמורים ומסדרונות אקולוגיים". אלון אף מתכוון לגייס את הפוליטיקאים והכנסת לטובת ערכי שמירת הטבע "הממשלה והכנסת מורכבת מאנשים. ואנשים מבינים בסופו של דבר. אנחנו בתקופה מורכבת ויש לממשלה המון תוכניות. אני פה בשביל להסביר להם שזה חלק מהתפקיד שלהם, של כולנו, לעשות יותר" אומר. "האדם התחיל לפגוע בטבע ומשם התחיל משבר האקלים. שני הדברים האלה הולכים ביחד. מדינת ישראל צריכה לשמור טוב יותר על הטבע, וכך תשמור טוב יותר על האקלים". מסכם אלון את דבריו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך<