X

יום האחים והאחיות הבינלאומי: רגעי האמת

לכבוד יום האחים והאחיות במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות, שורה של אירועים שונים מהשנה האחרונה, בהם צוותי הסיעוד העניקו טיפול ברגע האמת, גילו מסירות, מקצועיות ובעיקר המון אנושיות
יום האחים והאחיות מצוין מדי שנה ברחבי העולם ביום שישי הקרוב, מתוך הערכה וציון תרומתם וחשיבותם של האחים והאחיות. הם הראשונים להחזיק בתינוק הרך לאחר הלידה, מלווים אותנו לאורך כל שלבי החיים, מקדמים את בריאות האוכלוסייה, הן בשגרה וביומיום, והן בעתות חולי. בטיפול מסור הם דואגים לבריאות שלנו ומעניקים תמיכה שאנו זקוקים כאשר אנו מודאגים, תמיד בחיוך מלווה במילה טובה. אחים ואחיות הם חלק עיקרי ומשמעותי במערך הרפואי בשירות למטופל.

סונדוס סואעד -בזמן שמטופלת נזקקה לקבל מתן טיפול תרופתי דרך הווריד במרפאה, התברר שבשל שנטלה כדורים, לא ניתן היה להעניק לה את הטיפול הדרוש. המטופלת הייתה מודאגת שלא תקבל את הטיפול הנחוץ בזמן בשל הכניסה לסוף השבוע. האחות סונדוס הרגיעה את המטופלת והבטיחה לה באופן אישי שתדאג להגיע לביקור בית מיוזמתה. ואכן ביום שישי היא הגיעה מביתה בשפרעם היישר לבית המטופלת בחיפה, ביום החופש שלה, לצורך מתן הטיפול והפגינה המון אנושיות ואכפתיות כלפי המטופלת.


מדלין אבו ליל

מדלין אבו ליל: יום שישי בערב, הייתה זאת משפחה של מטופלת קשישה, שלא הצליחו לתת מנת עירויי לעור למטופלת ( לפי הדרכה כמה שקיבלו מהצוות) מדלין האחות, המתגוררת הרחק מבית המטופלת, חשבה על פתרון יצירתי ובמקום לפנות את המטופלת למיון בבית החולים, יזמה שיחת וידאו עם המשפחה והמטפלת והדריכה אותם באופן מקצועי וסובלני כיצד יש לחבר ולהחדיר את העירוי ובכך חסכה מהמשפחה פניה למיון והרבה שעות המתנה בערב יום שישי.

יעל לוברסקי

יעל לוברסקי: אחות וותיקה עם תפוקות ביקורים מעולות, ביקורים בשעות לא שגרתיות וקשר ישיר עם המשפחות. הודות לפועלה, במהלך השנה האחרונה היא חסכה למטופלים רבים הגעה מיותרת לבית חולים בזכות הזמינות המרבית שלה למשפחות ולמטופלים. במקרים אחדים אף רכשה מיוזמתה תרופות למטופלת חסרת ישע ומגיעה בזמנה הפנוי לביתם של מטופלים במקרים דחופים. על אף האתגרים הרבים, היא אינה מוותרת להעניק טיפול מלא בחמלה בכל רגע נתון.

רעד סואעד

רעד סואעד: הצטרף למכבי לאחרונה ובמהרה הצליח לרכוש את אמונם של המטופלים והמשפחות. באחד מטיפוליו הראשונים הוא טיפל בחולה סיעודית מורכבת המשויכת ליחידה להמשך טיפול בית. בין היתר, נזקקת לביקור תכוף של אח/ות מכבי למעקב פצעי לחץ, חיסונים עוד. במכתב התודה שקיבל מבתו של המטופלת היא כתבה: "אני חייבת לציין את הטיפול המקצועי, המיומן, האחראי והאכפתי. רעד מתקשר קבוע, מיידע בפרטי הביקור, מתייחס לאמי בכבוד ובאמפטיות. אני מבקשת לציין את המסירות, האחריות ונועם ההליכות, כן ירבו כמותו. אשמח אם תביאו לידיעתו את שביעות רצוננו מהטיפול".

ילנה קול

ילנה קול- סייעה וגייסה צוות רחב של מכבי לסייע לזוג פליטים שהגיעו מאוקראינה. ילנה דאגה להם לביגוד חם למוצרים לבית וגם לממון. מכיוון שהם ברחו ארצה, הזוג לא הספיקו לקחת שום דבר איתם. יש לציין שילנה הלכה לביתם והביאה ציוד רב שסייע רבות להתחלתם בארץ ישראל ועל כך אנו מודים לה. במקרה נוסף, זוג מטופלים מבוגרים פליטים מאוקראינה שעזבו את ביתם עקב המלחמה, הגיעו לארץ כאשר הספיקו לקחת איתם רק בגדים להחלפה וטבעת נישואים.

בהובלה של ילנה גויס עבורם תרומות כספיות, ביגוד וציוד לבית.

דליה עמיר

דליה עמיר-בערב ראש השנה התקבלה תשובת בילרובין חריגה במיוחד של תינוקת בת יומה בקהילה חרדית. מאחר ולא ניתן להשיג את המשפחה טלפונית, ביחד עם ד"ר נלה קודרין, שתיהן נסעו בערב חג לחצור הגלילית לקריה החסידית. הן העמידו את הרכב מחוץ לקריה ופנו בהליכה לא קצרה אל תוך השכונות החרדיות. בהגעתן לכתובת התברר שהמשפחה מתארחת ביישוב אור הגנוז. דליה וד"ר קודרין לא התייאשו נסעו ליישוב אור הגנוז (כ 40 דקות מחצור) וגם שם החנו את האוטו בכניסה ליישוב וצעדו תוך שהן מחפשות את המשפחה. לבסוף הן הגיעו אל היעד, הסבירו להורים את המשמעות, המתינו שם זמן רב עד שהמשפחה קיבלה אישור מהרב לחלל חג והסיעו אותם לבית החולים להמשך טיפול. דליה עמיר הוכיחה שוב ושוב את מסירותה, את אהבת המקצוע הארגון ואת האדם שהיא.

שרית שוט, האחות המחוזית של מכבי שירותי בריאות בצפון:" האחים והאחיות פועלים לאורך כל השנה במקצועיות ובמסירות בלתי מתפשרת. שבוע זה הוא הזדמנות נפלאה לעצור לרגע, להעריך את העשייה המרובה, להתגאות ולומר להם תודה גדולה"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות


<<