X

לקראת הבחירות בחיפה: המתמודדים לראשות העיר נפגשים עם ראשי מחאת ההייטק

המועמד לראשות העיר אביהו האן היה הראשון שקיים מפגש בחירות עם המפגינים. הפגישה הבאה צפויה עם שרית גולן שטיינברג. מוקד מחאה נוסף יתקיים בשבת הקרובה בעתלית

המתמודדים לראשות העיר החלו להופיע בפני ציבור מפגיני מחאת ההיי-טק במטרה לשכנע אותם לבחור בהם. הראשון מבין המתמודדים שהופיע בפני המוחים הוא אביהו האן ואילו המפגש הבא עתיד להתקיים עם שרית גולן שטיינברג. מובילי המחאה מקווים לפגוש את כל המתמודדים שמוכנים להגיד בקול רם מהי עמדתם כלפי המחאה.

"להערכתנו, מספר המשתתפים בהפגנות עתיד לגדול השבוע במיוחד", אומר גיא בלה, ממובילי המחאה בחיפה, "בשבוע שעבר הצטרף מוקד מחאה נוסף להפגנות, מפגינים מעתלית שיוצאים להשמיע את קולם בהפגנה שתתקיים בין תחנת הדלק בכניסה לישוב לבין מחנה המעפילים. בשבת האחרונה היו כאן 170 איש. לדעתי, בסופ"ש הקרוב זה יהיה פי שניים יותר גדול. מרגישים שיש כאן היענות שהיא מעבר לרגיל"."מספר המפגינים יגדל להערכתנו השבוע במיוחד". הפגנה במת"ם. צילום באדיבות מחאת ההייטק מתמ חיפה


"אנחנו פועלים בתיאום האחד עם השני. המפגינים של חיפה מתואמים מצד אחד עם ראשי המחאה. מעודדים אנשים לפעול באיזור הבית. אנחנו גם פועלים במתואם עם המפגינים ביקנעם, בקריית שמונה, בחצור הגלילית ובכל הצפון. כל מוקד מחאה פועל בזכות עצמו וזה חלק מהקסם ומהכוח שלנו. 100 אנשים שמגיעים מעתלית לחורב, הם פחות מורגשים כשהם חלק מההפגנה הגדולה, אבל הם יותר מורגשים כשהם פועלים בנפרד בעתלית".

"בסביבות ינואר החלה לפעול המחאה בחיפה שבהובלה שלה מעורבים כיום כמה עשרות", אומר בלה, עובד גוגל, נשוי ואב לשלושה המקדיש את רוב זמנו למחאה והינו מראשי המחאה בעיר. "למעשה, חיפשתי שותפים למחאה והתחלתי לפעול, מבלי לדעת מי אתי", הוא מספר, "זה היה לקראת הפגנת ההי-טק הראשונה, אותה יזם תומר אביטל. זו היתה הכרזה שיותר תפסה בתל אביב והיתה תחושה שבחיפה לא יקרה שום דבר.

אביהו האן. צילום: יח"צ

הראשון לזהות את הציבור. אביהו האן. צילום: יח"צ

"כתבתי נאום ויצאתי בצהרי היום החוצה מהבניין. עברתי בניין אחר בניין במת"ם ואספתי עשרה אמיצים שהיו מוכנים לחבור יחדיו. זה היה הגרעין הראשון. עובדים באיזור מת"ם. צעקתי את הנאום שלי. האמת, שמחתי שהם יצאו ואני לא לבד. פתחתי קבוצת ווצאפת והתחלנו לעבוד. אחרי 3-4 שבועות עלינו על כמה טריקים שעשו את איסוף החברים יותר יעיל. גדלנו בשיעור של 150 איש בשבוע. וההפגנה גדלה בהתאם. ביום השיתוק הראשון כבר אספנו מספיק תומכים ויצרנו קשר עם ההנהגה הארצית".

"הכנו שלטים גדולים, הפקנו ברקודים לחלוקה. הגענו פיזית למי שמוכן היה להצטרף אלינו. היום אנחנו 1200 אנשים שהצטרפו למאבק במת"ם. מת"ם לא מאוכלוס באותו יום באותו היקף. לכל יום יש את הנוכחים שלו. בחיפה, בשונה משאר הארץ, כל המובילים מכירים האחד את השני. יוצא לנו להפגש כולם ביחד. איו דבר המתרחש בחיפה ושאר הקבוצות לא מודעות אליו".

חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

"רוב התקשורת היא בווצאפ. לפעמים יוצא לנו לדבר כמה פעמים ביום. יש לנו מפגשים של כל החבורה בהחלטות משמעותיות. אנחנו עוסקים לא מעט בהידברות ובהסברה. לאחרונה נכנסנו לנושא הבחירות המוניציפליות, מתוך הבנה שלרשות המוניציפלית יש השפעה די גדולה על החיים בעיר. הבחירות ממש קרובות אלינו. הן קורות עוד מעט. זה עדיין חימום המנוע, אבל אנו מעדיפים להתחיל מוקדם. אין לנו מועמד שאנו תומכים בו. אין לנו זיהוי מפלגתי. כמו בנושא החקיקה שהכנסת מקדמת, שהיא אנטי דמוקרטית. אנחנו מוכנים להגיד את זה בקול רם. זה מוקד כוח שבשעת משבר אקוטי כמו הפיטורין של שר הביטחון יואב גלנט, הם יכולים להרתם למאבק ולהיות בצד הנכון של הדמוקרטיה. אנחנו רוצים שהם יהיו בצד שלנו וישפיעו על מה שקורה".

"קיימנו מפגש ראשון עם אביהו האן והירוקים. נפגשנו במועדון הטניס בשדרות יצחק. המפגש עם שרית יהיה ברחוב התיכון נוה שאנן. ובתחילת יוני צפוי מפגש נוסף ואנו עובדים על מפגש רביעי".

"אין לנו מועמד שאנו תומכים בו". הפגנה במת"ם חיפה. צילום באדיבות מחאת הייטק חיפה

"המחאה עובדת על בסיס של גיוס המונים. אין לנו מקורות מימון להוצאות האלה. המפגשים הם בסגנון חוגי בית. העורף הלוגיסטי שלנו הוא המטה של מחאת ההייטק".

"יש לי שלושה ילדים בגילאים על כל הטווח. בין 16 לשנה וחצי. הילדים הגדולים משתתפים במאמץ. הם מכינים שלטים ומדובר פה במאמץ משפחתי. רם צריכים להוציא הודעות לציבור, אז יש גרעין. אם זה גרפיקה, אז אשת הגרפיקה כבר יודעת מה היא צריכה לעשות".

התגייסות ברמה של צו 8. הפגנה במת"ם חיפה. צילום באדיבות מחאת ההייטק מתמ חיפה

"רוב הפעילות שלנו היא בחיפה. אבל יש שיתוף פעולה עם מובילי מחאה מיקנעם ומעמק יזרעאל ועם שאר המוקדים בצפון. יש קשר עם מחאת העם במרכז. עוזרים אחד לשני. זה ממש התגייסות ברמה של צו 8. כמעט הובלה כמו במצב מלחמה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<
<


<
<