מורה משנת חיים

נעמי כהן, מורה מבית הספר לוינסון בקריית ים נבחרה לאחד מהמורים המצטיינים בארץ בפרויקט "מורה לחיים" של הטכניון בחיפה, בו סטודנטים ממליצים על מורים למדעים ששינו את חייהם
נעמי כהן. "בצעירותי כמעט הלכתי לרפאל, אבל בסוף פניתי להוראה ואני לא מתחרטת על כך". צילום: דוברות ק.ים

נעמי כהן. "בצעירותי כמעט הלכתי לרפאל, אבל בסוף פניתי להוראה ואני לא מתחרטת על כך". צילום: דוברות ק.ים

נעמי כהן, מורה למתמטיקה בבית הספר לוינסון בקריית ים הוכתרה השבוע כאחת מבין עשרת המורים בפרויקט "מורה לחיים" של הסטודנטים בטכניון.
במסגרת התחרות, המליצו סטודנטים מהטכניון על מוריהם למדעים בתיכון, שהתוו את דרכם ושבזכותם בחרו ללמוד בטכניון. זו השנה השנייה לקיומה של התחרות, המתקיימת בשיתוף המחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה ואגודת הסטודנטים. המלצות הסטודנטים נדונו בוועדה מיוחדת, בראשות דיקן הסטודנטים פרופסור מוריס אייזן.
"כדי להבטיח שלטכניון יגיעו מועמדים מצטיינים אנו זקוקים בראש ובראשונה למורים מעולים", אמר נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא בנאומו בטקס. "לכן החלטנו לפני שנה לפתוח ביוזמה להכיר ולהוקיר את המורים המצטיינים, המורים לחיים, אלו שאחראים לכך שתלמידיהם הם כיום סטודנטים בטכניון".
בתהליך נבחרו עשרה מורים מצטיינים לפיזיקה, כימיה, מדעי המחשב ומתמטיקה מכל רחבי הארץ: "חיפשנו מורים ערכיים, יצירתיים, מעוררי השראה ומקצועיים בתחומם, המקדמים את תלמידיהם למצוינות בתחום המדעי ופורצים עבורם את השביל שאותו ממשיכים התלמידים כאן בלימודיהם בטכניון", הסבירה מארגנת התחרות מור פרייברון, סטודנטית להוראת מדעי המחשב במחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון.
נעמי כהן, מורה למתמטיקה מבית הספר לוינסון בקריית ים, אשר קיבלה מנשיא הטכניון פרס הצטיינות מיוחד, התקשה להסתיר את התרגשותה. על נעמי המליץ בני ויצמן, סטודנט בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון. "היא לקחה אותנו כמעין פרויקט אישי שלה. היינו הולכים אליה הביתה ללמוד (ללא שום עלות מצדנו), או נשארים בבית הספר אחרי הלימודים. בכל הזדמנות היא הייתה משקיעה ונותנת מעצמה למען הצלחתנו. נעמי היא עבורי מורה לחיים משום שערך הנתינה והעזרה אצלה הוא ערך עליון ללא כל תמורה. בזכותה ההוראה הפכה אצלי למקודשת, ואין לי ספק שגם אני אגיע לשם ביום מן הימים. נעמי נטעה בי ביטחון ואמונה בעצמי שעם רצון, התמדה והשקעה – גם אני יכול. היא מודל לחיקוי והשראה, וכאמור, עבורי היא מורה לחיים", סיפר התלמיד.
"בצעירותי כמעט התחלתי לעבוד ברפאל", סיפרה נעמי. "בסוף, לאחר לידת בני הראשון, בחרתי להיות מורה – ולרגע אינני מתחרטת. לאורך כל הדרך קיבלתי הוקרה ומכתבי תודה מהתלמידים, אבל הופתעתי שהמליץ עליי סטודנט שסיים את לימודיו לפני כל כך הרבה שנים ובכל זאת זכר אותי. אני אומרת תמיד לתלמידים: מההשקעה במתמטיקה תלמדו איך להשקיע בחיים".
השבוע הוזמנה נעמי כהן ללשכתו של ראש העיר, דוד אבן צור, כדי לקבל את ברכתו. "מורים כמוך הם הנשמה היתרה של המערכת שלנו ובזכותך ממשיכה מערכת החינוך שלנו להוביל בהישגיה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך