X

לימור לבנת, מבכירות הליכוד: "הליכוד הוא כבר לא הבית שלי"

השבוע העשרים להפגנות נגד החקיקה המשפטית ויותר מ-20 אלף מפגינים הגיעו לחיפה ולקריות להביע את מחאתם

כ-15 אלף מפגינים, כך לפי הערכת המארגנים "מחאת העם חיפה" הגיעו גם השבת, זה השבוע העשרים ברציפות, להפגין במרכז חורב נגד החקיקה המשפטית והפעם גם נגד ההסכמים הקואליציוניים המבטיחים מיליארדים של שקלים למגזר החרדי. ההפגנה ההמונית התקיימה לאחר צעדה לאורך רכס הכרמל.

השבוע ה-20 של ההפגנות בחיפה נגד החקיקה המשפטית. צילום: מחאת העם חיפה


השרה לשעבר לימוד לבנת, מהבכירות בליכוד, מי שגדלה בתנועת הליכוד (חרות לשעבר) ועבדה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו משך שנים, "כמעט חמישה חודשים חלפו מאז הוקמה הממשלה, ממשלה שהבטיחה לטפל ביוקר המחיה, ביטחון, שקט ומשילות. ומאז – אין דקה אחת של שקט. אין רגע אחד. כל רגע נרצחים פה אנשים ונשים. והמחירים – המחירים עולים, ועולים, ועולים והחיים שלנו יורדים, ויורדים, ויורדים. ושאף אחד פה לא יתבלבל. ההפיכה המשטרית לא ירדה מעל השולחן. נתניהו עומד להביא לאישור הכנסת בשבוע הבא  תקציב עם הסכמים קואליציוניים מיגזריים, בסכומים חסרי תקדים 13.7 מיליארד שקל, שיקנו לו שקט מצד הסיעות החרדיות, והחרד"ליות. ומי יהנה מכל הטוב הזה? עוד ועוד ישיבות, רבנים, כספים למוסדות שלא מלמדים לימודי ליבה, ןעכשיו, גולדקנופף דורש עוד חצי מיליארד לעוד מוסדות פטור שאינם מלמדים ליבה. ועוד לא אמרתי מילה על קרן הארנונה. תקשיבו לראשי רשויות חברי ליכוד! ולמה שיש להם לומר".


לימור לבנת. צילום: מחאת העם חיפה

לבנת: "וכל אלה נספחים לחוקי ההפיכה המשטרית שממתינה לה בשקט כפי שהתבטאו יריב לוין, קרעי, רוטמן, הפיכה שנועדה לרסק את שומרי הסף, לסרס את בג"צ, למנות יועצים משפטיים פרטיים לשרים שלא יהיו בלמים וחסמים נגד שחיתות שלטונית ולמנות וועדה מכורה למינוי שופטים שהקואליציה תשלוט בה ולא הזכרתי את חוק הנבצרות, חוק התרומות, ועוד 140 חוקים בדרך".

בדבריה אמרה לבנת: "נולדתי וגדלתי בימין, כל חיי נשארתי בימין, אין ולעולם לא תהיה לי אידאולוגיה אחרת. אבל הליכוד הוא כבר לא הבית שלי. אז הם קוראים לי שמאלנית".

הפגנה בקריות. צילום: מחאת הקרייתים

אלפי מפגינות ומפגינים הגיעו לצומת בית המשפט בקריות. מארגני מחאת הקריות והסביבה: "הפגנת השבת התמקדה ב'ביזת הקופה הציבורית', בחלוקת הכספים הסיטונית לחרדים ובמחאה על חוק הארנונה.שגרת ההפגנות של מחאת הקריות והסביבה נמשכה זה השבוע ה 14. מטה המחאה בקריות והסביבה מוסר: "בהפגנה שהתקיימה בשבוע שעבר, במהלך המבצע בעזה, הדגשנו את הסולידריות עם תושבי עוטף עזה ועם חיילי צה"ל באוויר וביבשה. השבוע התמקדנו באיכות החיים בישראל, ברווחת התושבים ובמחאה נגד הנצחת אי השוויון בנטל. תקציב המדינה מנציח את המצב בו צעירים בני 18 מתגייסים לצה"ל ומסכנים את חייהם בעוד חבריהם למחזור משתמטים משירות כלשהו למען המדינה וממיתים עצמם באוהלה של תורה."

הדוברים בשבת זו במחאת הקריות והסביבה היו: רון שני, הייטקיסט, סא"ל במיל. לעבר ראש מועצת משגב. אלוף במיל. אבי מזרחי, לשעבר מפקד פיקוד מרכז ומפקד זרוע היבשה, איש הייטק, יליד קריית ים. ענת הופמן, ראש ארגון "נשות הכותל", לוחמת וותיקה לשוויון ולפלורליזם ונגד כפייה דתית, וקיצוניות. עופר ברקן, מחבר הסדרה 'כרסום יסודות הדמוקרטיה' ומי שעוקב אחר הנושא מזה יותר מעשור.

רון שני, ראש מועצת משגב בעבר אמר: "האוצר מנסה משך שנים להשתלט על כספי הארנונה, כפי שהשתלט על כספי 'קרן הניקיון'. הקמת קרן הארנונה נועדה לסכסך בין ראשי הרשויות השונים. בין אלו שצפויים לקחת מהם לבין אלו שצפויים לקבל. זה הפרד ומשול קלאסי".

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה