X

הכוח המניע מאחורי הארגון

מחלקת משאבי אנוש בבית החולים כרמל היא הכוח המניע של בית החולים להצלחה. מנהלת המחלקה אינה שקליאר אמסלם, מתראיינת לכבוד יום משאבי האנוש הבינלאומי ומספרת מה מייחד את המחלקה
בארגון שבו  כ- 2500 רופאים, אחיות ועובדים מכל מקצועות הבריאות והרפואה, ההון האנושי של בית חולים כרמל על המרקם האנושי המיוחד שלו הינו הכוח והמנוע העיקרי של בית החולים להצלחה. לרגל יום משאבי אנוש הבינלאומי החל השבוע, אומרת מנהלת משאבי אנוש של כרמל הגב' אינה שקליאר אמסלם: "המחויבות של מחלקת משאבי אנוש,  המחלקה האמונה על המשאב האנושי, היא להיות תמיד עם הפנים לעובד, להיות  שותפה להובלת תהליכי ליבה בבית החולים באמצעות קידום תרבות ארגונית של-מקצועיות, זמינות, חדשנות, אמפתיה, יצירתיות והתאמה לצרכי העובד ולסביבה המשתנה".

הם מטפלים במשאב הכי גדול, הכי יקר והכי משמעותי בבית החולים ההון האנושי. מחלקת משאבי אנוש של בית חולים כרמל מטפלת ודואגת לרווחתם, לשכרם, לזכויותיהם ולהכשרתם של  2500 עובדי כרמל במסירות ובמקצועיות רבה תוך שימת העובד במרכז. השבוע לרגל שבוע משאבי אנוש הבינלאומי בדקנו עם מנהלת המחלקה הגב' אינה שקליאר אמסלם מה מייחד ומאפיין את עובדי כרמל ומה תוכניות המחלקה לשנה הקרובה."המייחד את עובדי כרמל  זאת האווירה והתחושה", מסבירה אינה.הכוח והמנוע של בית החולים. צוות משאבי אנוש של "כרמל"  צילום.: אלי דדון


"בכרמל יש אוירה של בית. כולנו משפחה אחת גדולה וכמו בכל משפחה טובה אנחנו "נלחמים על כל אחת ואחד", לא פגשתי בשום מקום עובדים מחויבים, אכפתיים  ומקצועיים כמו בכרמל". במהלך השירות הצבאי שלה הבינה אינה שהתחום בו רוצה לעסוק חייב להיות  בתחום שקשור לאנשים, אם לא היתה עוסקת בתחום  משאבי האנוש, כנראה היתה יועצת חינוכית או פסיכולוגית. משאלת הילדות שלה היתה להקים בית לחיות נטושות. אינה מאוד אוהבת חיות ובעלי חיים, מתרגשת מאופנועים ונהיגת אקסטרים, והחלום הגדול שלה הוא בכלל להטיס מטוס קרב… אבל עד אז היא נמצאת בקרב מתמיד מול שחיקת העובדים והעלאת מידת החוסן שלהם.

"העובדים שלנו בכרמל הם המנוע והדלק שמניע את הארגון", אומרת אינה. " בלעדיהם לא היה מתרחש כלום ועל כן  צריכה להיות עשיה ומחשבה מתמדת סביב העובדים". כדי לנהל 2500 עובדים אינה חייבת לידה צוות סופר מקצועי שמחויב לעבודה ולאנשים . צוות משאבי אנוש של כרמל מורכב מרכזות תחומים מקצועיות, המפעילות ואחראיות כל אחת על סקטור, תחום וקבוצת עובדים ייחודית, תוך שליטה בהסכמי השכר ובמאפיינים הייחודיים לכל תחום ותחום.

"תמיד עם הפנים לעובד" מנהלת משאבי האנוש, אינה שקליאר אמסלם
צילום: אלי דדון

"כל רכזת בצוות שלנו היא כמו חלק בפאזל, מיוחדת ושונה", אומרת אינה. "כולן יחד מרכיבות תמונה אחת מושלמת של איכות, שירות, מקצועיות, לב ענק ורצון מתמיד של שיפור ונתינה" אינה כבר שש שנים בכרמל. ואת המשאב האנושי של ביה"ח מובילות יחד איתה ביד רמה הממונות: אולה פלינק – ממונת פרט ושכר, לאה שורצמן מלכה ממונת פיתוח משאבי אנוש, שרון דיאמנט ממונת הבקרה ולימור דיסני העובדת הסוציאלית של הפרסונל.

לאן הפנים של משאבי אנוש כרמל לשנה הקרובה? שאלנו את אינה.

"כולן מרכיבות תמונה מושלמת". אינה וצוות הממונות צילום: אלי דדון

"להמשיך בטיפול המסור והמקצועי, עם הפנים לעובד באמפתיה ורגישות וגם התייעלות, התפתחות ושיפור תהליכים על מנת שכל עובד ועובדת ירגישו שהם נמצאים במקום הנכון, שההנהלה קשובה להם ולרצונותיהם, שמעריכים אותם, משתפים ומאמינים בהם תוך הבנה שהם ובית החולים הולכים יחד קדימה ובעיקר שהם  חלק ממשפחת כרמל. אני מאמינה גדולה שלא משנה מה, תהיו בני אדם לפני הכל". מסכמת אינה.

אינה מנהלת משאבי אנוש של כרמל, בת 43 בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ארגונית ותואר שני בייעוץ ארגוני. תושבת רמת ישי, נשואה לדורון אימא לשני מתבגרים מקסימים נעם ודניאל ולזוג תאומים מדהימים נריה ומתן. סוגרת את המשפחה המורחבת גם הכלבה המדליקה לילי.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות

<
<<