X

אילו כלים מוצעים לבית עסק מיועץ עסקי?

מומלץ לפנות אל יועצים עסקיים מנוסים כדי לקבל ייעוץ נקודתי או מתמשך ולהוביל את העסק להצלחה

ניהול עסק דורש מגוון רחב של כלים, יכולות ומיומנויות, אך רוב בעלי העסקים מתמקדים בנושאי הליבה של העסק ואין להם זמן וידע כדי לגבש אסטרטגיה עסקית ושיווקית, ליישם פתרונות לייעול העבודה ולחיסכון בעלויות ובמשאבים, לבחור נכון פתרונות מימון ואשראי ועוד. לכן, מומלץ לפנות אל יועצים עסקיים מנוסים כדי לקבל ייעוץ נקודתי או מתמשך ולהוביל את העסק להצלחה, שגשוג וגידול בהכנסות, כמו גם שיפור ברווחיות.

תהליך הייעוץ העסקי

תהליך הייעוץ לבתי עסק הוא תהליך מורכב ורב שלבי המתחיל באפיון ובאבחון מצבו של העסק. שלב האבחון הוא קריטי כדי לאתר את נקודות החולשה והחוזקה של בית העסק, ורק לאחר אבחון המצב הקיים ניתן לגבש אסטרטגיות לניהול, לשיווק, למימון ולייעול תהליכי העבודה ומתן השירות ללקוחות.


כל בעלי העסקים חייבים להבין כי במציאות הכלכלית המאתגרת של היום, אין אפשרות לנוח על זרי הדפנה, גם כאשר העסק רווחי. התחרות בכל הענפים קשה, עסקים רבים סובלים מבעיות הון חוזר וקיימת מצוקת אשראי מהותית המקשה לקחת הלוואות בתנאים נוחים. לכן, אין להמתין למצבי משבר ורק אז לפנות ליועץ עסקי מנוסה, וכדאי לקבל ייעוץ מקצועי בין אם העסק חדש ורק הוקם ובין אם העסק ותיק וקיים כבר הרבה שנים.

תפקידו של היועץ העסקי מתחיל בניתוח המצב הקיים בבית העסק, ועליו לסייע בגיבוש אסטרטגיות הנכונות לעסק ולבעליו, להעניק ארגז כלים לבעלי העסק ולמקבלי ההחלטות בארגון, לסייע בכתיבת תוכנית עסקית מפורטת ולעזור בתחומים כמו מימון, תמחור, ניהול רכש ומלאי, לוגיסטיקה וכמובן שיווק ומכירות.

ייעוץ עסקי חשוב בכל שלב בחיי העסק

היועצים העסקיים המנוסים מחזיקים בידע נרחב וברשותם כלים מתקדמים שיכולים לסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים ולמנהלים בארגונים הגדולים. במסגרת התהליך ניתן לקבל מעטפת שירותים רחבה ומגוון כלים במטרה לייעל את העבודה בעסק, לחסוך הוצאות, לשפר את שירות הלקוחות ולנהל נכון את העסק מבחינת ניהול ספרים והנהלת חשבונות, ניהול פיננסי תקין ועוד.

היועץ העסקי מעניק כלים חשובים לניהול העסק, בדגש על כלים מקצועיים ומתקדמים בתחומים הבאים:

שיווק ומכירות – היועץ מגבש אסטרטגיה מקצועית לשיווק ולמכירות. אחד מהכלים שהוא יכול להציע הוא יצירת משפך שיווקי ושילוב טכנולוגיות מתקדמות בתחום השיווק הדיגיטלי. היועץ מאבחן את שיטת השיווק והמכירות הקיימת בבית העסק, הוא מנתח את ביצועי הנכסים הדיגיטליים של החברה ומציע כלים חכמים ואיכותיים לשיפור המכירות ולהשגת לידים חמים ואיכותיים.

כספים ותזרים מזומנים – עסקים רבים פונים ליועץ העסקי בגלל בעיות הון חוזר וקשיים בניהול תזרים המוזמנים. היועץ יכול להציע כלים מתקדמים לניהול אפקטיבי של תזרים המזומנים בבית העסק, וכלים יעילים לקבלת החלטות פיננסיות שקולות ואחראיות, על בסיס נתונים עדכניים בזמן אמת. כך לדוגמה היועץ העסקי יכול להמליץ על מערכת הנהלת חשבונות באינטרנט, מערכת חכמה להוצאות חשבוניות וקבלות דיגיטליות ועוד.

ניהול לקוחות – היועץ המנוסה יכול לסייע בבחירת מערכת CRM לניהול לקוחות העסק ובנוסף הוא יכול להמליץ על כלים חכמים ומתקדמים טכנולוגית כמו מערכת חתימה דיגיטלית PDF המאפשרת לעבוד עם מסמכים וטפסים מקוונים, לשלוח מסמכים ללקוחות כדי למלא פרטים ולחתום מרחוק וכו'. כמו כן, היועץ יכול לייעל ולספק כלים לשיפור מוניטין העסק, לרבות הוספת חוות דעת חיוביות על העסק, כלים לניהול קמפיינים כדי לעודד את הלקוחות לרכוש מוצרים ולהזמין שירותים ועוד.

חזון ואסטרטגיה – כל עסק חייב לעבוד לפי יעדים וחזון, לכן בעזרת היועץ המנוסה ניתן לגבש אסטרטגיות לשיפור ולהתייעלות בעסק, לגידול במכירות ובמספר הלקוחות ולשיפור הרווחיות.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים


<

<