X

גאווה צפונית בקורס צוללן

לאחר שנה וחודשיים של אחד הקורסים הקשים והיוקרתיים ביותר בצה"ל, הגיע לסיומו קורס צוללן מחזור 123

קורס צוללן שהגיע לסיומו לאחר הכשרה של שנה וחודשיים, הינו מהייחודיים והיוקרתיים בצה״ל, אליו מתמיינים מאות מועמדים מידי שנה. הקורס מכשיר את לוחמי החוד בשייטת הצוללות של זרוע הים ומתחלק לשני שלבים, בסיסי וייעודי. הכשרתם שמה דגש על פיתוח חוסן מנטלי ופיזי, חשיבה יצירתית, ערכיות ותפעול מערכות לחימה מתקדמות ומורכבות ביותר.

בין המסיימים נמצא גם סמל ג', בן 20 מאזור הקריות, סיים בהצלחה את קורס צוללן מחזור 123. ג' למד בתיכון באזור מגוריו והרחיב פיזיקה וביולוגיה. הוא התנדב בתנועת נוער בה עסק בהדרכה ואף המשיך לשנת שירות בעלת אופי חקלאי בה התנדב ותרם לקהילה.  ג' מספר על השירות בשייטת הצוללות "זה שירות שמשלב אינטנסיביות מבצעית לצד סביבה מאוד חברתית". ג' מספר כי הוא לא הגיע לקורס לבד, מאחר ואחד מהמסיימים, סמל א', למד עם ג' בחטיבה והתיכון. "עזר שיש מישהו שאתה מכיר, זה מישהו מהבית להיעזר בו". ג' מוסיף ואומר כי מבחינה חברתית "אני מאוד אוהב את זה שיוצא לנו לבלות בלי טלפונים ולהכיר באמת. יצרתי קשרים מאוד חזקים עם אנשים בקורס ואני מאמין שזה ילך ויתפתח". ג' נזכר בהפלגה הראשונה שלו בצוללת ומספר: "זה היה בשלב די מוקדם של ההכשרה, הפלגה של שלושה ימים. אני ממש התלהבתי מהאופן שבו אנשים עובדים ועושים את התפקיד שלהם, ובעיקר מהאווירה הטובה בצוות". ג' מסכם ומשתף כי "אני מצפה להפוך לחלק מהצוות, להמשיך ולחוות תחושת משמעות והבנה שהפעילות שאני עושה תורמת ישירות לביטחון המדינה".


סמל י' מקיבוץ בצפון. צילום: דו"צ

סמל י', בן 19 מקיבוץ באזור הצפון. י' למד בתיכון באזור מגוריו והרחיב פיזיקה. הוא התנדב בתנועת נוער בה שימש כמדריך למשך מספר שנים. בזמנו הפנוי אוהב י' לעשות ספורט ימי, ובעיקר לגלוש ולצלול. י' מספר על הקורס כי "אני מאוד אוהב את האנשים והאווירה. הרגשתי שהתפקיד עונה על כל הדברים שרציתי להתעסק בהם במהלך השירות הצבאי שלי". מבחינה חברתית, מספר י', " קודם כל הקורס לדעתי הוא הטוב ביותר מהבחינה החברתית שיש בצה"ל. הדבר הכי חשוב פה זה לדעת להיות איש צוות טוב ולתמוך בחברים שלך". י' מספר על ההפלגה הראשונה שלו: "מאוד התרגשתי. כשאתה מפליג בפעם הראשונה אתה לא יודע בדיוק על מה להסתכל ומה אתה רואה, יש הרבה בלבול וקשה להתרגל לא לראות מה קורה מחוץ לצוללת. רציתי להבין איזה מחלקות ותפקידים מתאימים ומעניינים אותי יותר, אז ניסיתי לחוות כמה שיותר מהצוות והעשייה". לקראת תחילת שירותו בשייטת, מספר י', "אני מצפה ליהנות קודם כל. לתרום למדינה ולעשות פעילות מבצעית משמעותית. אני בטוח ביכולות שלי ושל החברים שלי לעשות את הטוב ביותר בכדי לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל".

סמל י' מאזור הצפון. צילום: דו"צ

סמל י', בן 20 מהצפון. י' למד בתיכון באיזור מגוריו והרחיב ביולוגיה וצילום. בזמנו הפנוי אוהב י' לעשות ספורט, בעיקר שחייה, לטייל עם המשפחה ולבלות עם חברים. בעברו אף הגיע י' להישג משמעותיים. י' שאף להיות ספורטאי מצטיין אך לאחר שעבר גיבוש צוללות החליט להתמקד ברצון להיות לוחם קרבי בשירות משמעותי להתגייס לשייטת הצוללות. י' מספר על הקורס כי "דבר ראשון   זאת משפחה לחיים, כולם בשביל כולם, אתה מכיר אנשים שיהיו איתך לכל החיים. הקורס לוקח אותך למקומות שלא חשבת שתגיע אליהם, אני ממש שמח על התפקיד. זה תפקיד משמעותי וחשוב בשמירה על ביטחון מדינת ישראל. היה לי חשוב לעשות את המסלול הזה". י' זוכר את ההפלגה הראשונה שלו בצוללת ומספר כי "הייתה התרגשות גדולה. משהו שלא עשית לפני   פעם ראשונה בכלי ובאמת צולל. אווירה מטורפת, אנשים מדהימים שבאים ורצים ללמד אותך ולעזור לך. זו חוויה אחת גדולה   אם זה החלק של העבודה והמבצעיות ובין אם זה המשפחתיות והארוחות בצוללת   חוויה מדהימה. הבנתי שהגעתי למקום שאני רוצה להיות בו". י' מספר כי לקראת תחילת שירותו  בשייטת, "אני מצפה להשתייך לצוות ולעזור כמה שאני יכול וכמה שאני יודע, ולא משנה מה המשימה. להיות שם בשביל הצוות שלי ולזכור שגם כשקשה עוברים את הכל ביחד, ובאמת להיות כמה שיותר שמח ולזכור תמיד למה אני פה".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות