X

הורי "המגינים" לא מאמינים כי השיפוץ יסתיים בזמן

"בכסף שהשקיעו בשיפוצים, היה אפשר לבנות בית ספר חדש", אומר יו"ר ועד ההורים ברוך שמאילוב המותח ביקורת על היחס להורים, מידורם מכל הנעשה, השיפוץ האיטי, ומבקר את ראש העירייה על הסחבת בטיפול בבית הספר

ועדת הכספים אישרה תקציב כולל של 20 מיליון שקלים לטובת תכנון שני אגפים חדשים וחיזוק אגף קיים בבית ספר מגינים. חברת המועצה סופי נקש המשמשת כיו"ר וועדת הכספים, סיפרה כי התקציב אושר לאחר שהוועדה דאגה לקבל התחייבות מחברת שקמונה כי האגף שיחוזק יהיה מוכן עד ה-1.9.2023 כך שתלמידי בית הספר יוכלו לחזור לשגרה בקרוב. "הדיון כלל הצגה מלאה של התכנית על ידי מהנדס העיר", ציינה נקש, "זאת, לאחר שבמשך שלוש ישיבות נמנעה קליש מלהציג הבקשות הכספיות והמלאות ובכך הביאה לעיכוב נובף של הפרויקט. כעת נותר לפקח על התקדמות הבנייה באמצעות גורמי המקצוע. אני אהיה שם בשטח כדי לעקוב מקרוב".

"היה יותר זול לבנות בית ספר חדש". יו"ר ועד הורים בית ספר מגינים ברוך שמאילוב. צילום: דורון גולן


יו"ר ועד ההורים ברוך שמאילוב מספר כי תוספת התקציב היא עבור המקלטים. שמאילוב משמש בתפקידו מאז שהבן שלו התקבל לגנים ולכתיבה א'. עכשיו הבן מסיים כיתה ט'. "בגלל המצב הפוליטי כל אחד זורק סכום", הוא מספר, "נוסף צורך בעבודות בהתאמות ותוספת של שני ממ"דים ממוגנים. ההצעה עדיין לא עברה במועצה, רק בוועדת הכספים. הם יודעים כי אם מישהו היה מתנגד, הוא היה יוצא רע מאוד. אני שומע ומבין מהשטח שהם לא יעמדו בזמנים. התאריך אליו הם התחייבו הוא לא ריאלי. כיוון הסיום הוא אוקטובר-נובמבר".


"הילדים ימשיכו לסבול בינתיים. בבית נגלר, עמל וחטיבת דגן. עכשיו כל חברי המועצה מצהירים על תמיכה. אבל משך כל התקופה, לא ראיתי אותם. חוץ מהילה לאופר שבאה לראות בעצמה. לא היה להם אכפת שילדים לומדים בכיתות בלי חלונות. או לומדים בספריה פתוחה. או לומדים במקום שבו בכדי לצאת להתפנות, ילד חייב לעבור מתחת לשולחן כי אין מעבר. כי השולחנות מחוברים כי הכיתה היא צפופה. כיתות בלי תאורה, או בלי חלונות".

שמאילוב: "לא עשו לנו פה טובה. זה קרייסס. זה כזה מצחיק ומביך. מדברים על 20 מיליון שקל השקעה עכשיו. עוד 20 מיליון על בית ספר חדש. בקיצור, מהתחלה כבר היו יכולים להרוס ולבנות. היה יוצא להם הרבה יותר זול. כל ההתנהלות העקומה גורמת לבזבוזי כספים".

הורסים את בית הספר מגינים הוותיק לטובת מבנים חדשים. צילום:פרטי

"ההורים מאוד כועסים. אין שום שיתוף פעולה. ממדרים את ההורים. קליש פשוט מנותקת. אנחנו מתכננים הפגנת מחאה גדולה ב-13 ביוני. ההפגנה היא על חוסר התייחסות אלינו, חוסר רצינות. איבוד השליטה. זה כמו גן ילדים. קבלנים עובדים משבע-שמונה בבוקר עד שתיים-שלוש והולכים. בקצב הזה יחזירו ילדים לבית ספר תקין? למה לא עובדים במשמרות? למה הקבלנים לא מקבלים מה הם הולכים לעשות? הם עובדים כמה ימים ונעצרים, כי אין להם למה להמשיך. אין פה מישהו ששולט על הארוע. הארוע הזה איבד שליטה ממזמן. אנחנו כבר שנה שלמה מאז הארוע והם לא הצליחו לשקם אפילו מבנה אחד".

"הרבה עזבו את בית הספר. הרבה הורים חוששים. חלקם לא ישלחו את הילדים לבית הספר. כל החברים שלי פועלים לטובת הילדים בהתנדבות מלאה. ראש העיר מקטרת שההורים כועסים ולא מכבדים אותה. סליחה? בואו ותנו כבוד להורים. תגידו להם תודה כל בוקר. הם והילדים הם אלה שסובלים. אם גבר ראש העיר לא יודעת להתמודד עם תסכול של הורים, אז היא כנראה לא בתפקיד הנכון".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה