X

דיקור סיני, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך. שירות חדש ליולדות בכרמל

למרכז הרפואי כרמל נוסף שירות חדש לטובת היולדות: טיפולי רפואה משלימה המסייעים בהקלה על כאב, התמודדות עם לידות ממושכות והפחתת חרדה בחדר ניתוח, בחדר לידה ועוד. "אנחנו פועלים לקידום הרפואה האינטגרטיבית בחדר הלידה", אומר ד"ר ראובן קידר, מנהל היחידה לרפואת אם ועובר בכרמל ד"ר ראובן קידר
במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית מיושמת לאחרונה, תכנית חדשנית לשילוב מיילדות אינטגרטיבית בטיפול ביולדות לפני, במהלך ולאחר הלידה. תכנית זו יושמה בשיתוף המערך לרפואה משולבת במרכז הרפואי לין תוך עיצוב מערך הכשרה משותף לאנשי צוות מאגף המיילדות ומהמערך לרפואה משולבת. את התוכנית יזמו ד"ר ראובן קידר, מנהל היחידה לרפואת אם עובר בכרמל, פרופסור עופר לביא, מנהל מערך מיילדות וגניקולוגיה בכרמל ופרופסור ערן בן אריה, מנהל המערך לרפואה משולבת בכרמל ובמרכזים הרפואיים לין וזבולון של כללית.

הדר, יולדת צעירה שהגיעה לחדר הלידה בכרמל מספרת: "הייתי מאוד בלחץ כל הלידה, היו לי האטות דופק והמטפלת  פשוט הגיעה אליי פתאום עם חיוך וליטוף וממש הרגיעה אותי. זאת לידה ראשונה שלי ואני הייתי מאוד חרדה, פחדתי שזה יסתיים בקיסרי אבל אז פסי המטפלת פשוט קידמה לי את הלידה. הייתי בפתיחה 3 לפני שהיא באה, היא עשתה איתי עבודה עם נשימות ורפלקסולוגיה לזירוז ובאמת אחרי שהיא הלכה הייתה לי פתיחה מלאה וילדתי, זה ממש מתנה מה שהטיפול הזה נותן"."ברגע שגלית התחילה את הטיפול, חשתי בהבדל". המטפלת גלית והיולדת נטלי
צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג – דוברות כרמל


 

"אנחנו מאמינים בשירות המיטבי ליולדות שלנו ופועלים לקידום הרפואה האינטגרטיבית בחדר הלידה", אומר ד"ר ראובן קידר, "הרפואה האינטגרטיבית נמצאה כמאוד יעילה בשיפור תוצאות הלידה ובשביעות רצון המטופלות. עד כה הניסיון שלנו מראה המון הצלחות בהקלה על כאב, התמודדות עם לידות ממושכות והורדת חרדה בחדר ניתוח ובחדר לידה". בשלב זה הרפואה האינטגרטיבית משולבת במשמרות הבוקר ובחלק ממשמרות אחר הצהריים, אנחנו עובדים על מתן השירות הזה 24/7. התהליך כולו מלווה בעשייה מחקרית ענפה שמטרתה לבדוק את היעילות של הטיפולים המשלימים בחדרי לידה ונעשו פה כבר כמה עבודות חלוציות בנושא ברמה העולמית".

"רפואה אינטגרטיבית היא חלק מתוך הצוות הרפואי המטפל ביולדות לפני, במהלך ואחרי לידה", אומר פרופסור ערן בן אריה, "לצורך שילוב אופטימלי של הטיפולים המשלימים הצוות הרפואי שלנו עבר הכשרה מאוד מקיפה וייחודית. הכשרה זו מאפשרת לצוות הרפואי היכרות עם שיטות הטיפול האינטגרטיבי השונות ומאפשרות לצוות את היכולת המושכלת לכוון ולחבר בין הטיפולים ליולדות. כך למשל מיילדת יכולה לקרוא למטפלת לסייע ליולדת שמאוד חרדה, או שהצירים שלה לא סדירים ולהתאים לה את הטיפול הנדרש. בנוסף, הפעילות של הרפואה האינטגרטיבית בכרמל היא חלק בלתי נפרד מהגיליון הרפואי של היולדת וזה הפך להיות standard of care, כחלק בלתי נפרד מההתערבות הרפואית".

"הכשרה מאוד מקפידה וייחודית". צוות חדר לידה ב"כרמל"
צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג – דוברות כרמל

"יש שיתוף פעולה מדהים של הצוות הרפואי עם המטפלות", אומרת לנו זויה אטיאס, סגנית מנהלת הסיעוד בחדר לידה כרמל, "אני כמיילדת נכנסת לחדר של יולדת, מקבלת את כל המידע עליה ועושה עם עצמי חשיבה – מה יעזור לה עכשיו על מנת להתקדם? ואז אני אומרת למטפלת בדיוק מה אני רוצה שיקרה".

"העבודה שלנו עם היולדות נעשית בהתאם להתוויות וההפניות של הצוות המטפל , מיילדות, אחיות, רופאות", אומרת פסי, אחת מהמטפלות ברפואה משלימה ביולדות כרמל, "אנחנו מנסות לעזור במצבים שבהן הטיפול הרגיל (המיילדותי הקונבנציונלי) לא מספיק מקדם את הלידה. למשל במצבים של חרדה, כאב גדול, מצבים של התמודדויות שונות גם ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית והרגשית. גם בחדר הלידה וגם בניתוחים".

"חיבור של גוף ונפש". זוג מאושר במחלקת יולדות   צילום: אלי דדון ומיכל קליינברג – דוברות כרמל

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' לביא מעדכן כי "השימוש ברפואה משלימה נפוץ ביותר במהלך ההיריון עם שכיחות הנעה בין 45 אחוז בגרמניה ועד 60 אחוז בבריטניה ו-75 אחוז בשוויץ. בארה"ב כ- 60 אחוז מהרופאים ברפואת נשים ומיילדות תומכים בשילוב רפואה משלימה בהריון ובישראל כשני-שליש מהרופאים המיילדים תומכים בשילוב זה בהריון. הטיפול ברפואה משלימה ומשולבת, כחלק מהטיפול המיילדותי, מקובל היום בחדרי לידה ובמתארים מיילדותיים שונים במספר מרכזים רפואיים בישראל".

"ההסתכלות של הרפואה האינטגרטיבית הוא דרך התבוננות באדם שמולך, וחיבור של גוף נפש", אומרת לנו המטפלת גלית, מומחית בדיקור סיני, טכניקות מגע ותנועה ודמיון מודרך והרפיה, "הרבה פעמים אני אשלב תוך כדי טיפול גם דמיון מודרך בו אכוון את היולדת "לפגוש" בדמיון את העובר/ית ולהרגיש יותר מוכנה לקראת האירוע הגדול העומד להתרחש בחייה".

כך למשל עזרה גלית לנטלי, מאושפזת בסיכון גבוה עם ריבוי מי שפיר שהיה צורך לזרז את הלידה שלה, "הגעתי בלי צירים בכלל, וברגע שגלית התחילה לעשות לי טיפול של לחיצות ממש הרגשתי את ההבדל, התחלתי להרגיש צירים ארוכים ומשמעותיים, הטיפול ממש עשה שינוי והיא ממש עזרה לי להירגע כשכבר הרגשתי מיואשת".

שירות הרפואה האינטגרטיבית בחדרי הלידה בכרמל הוא עוד שירות ייעודי ומוצלח לטובת היולדות בכרמל והוא מוצע כחלק ממבחר השירותים הגדול לטובת חווית לידה מוצלחת.

לפרטים נוספים ניתן להכנס לעמוד היולדות באתר ביה"ח כרמל:

https://hospitals.clalit.co.il/carmel/he/Departments-and-Outpatient-Clinics-main/Clinical-departments-and-clinics/Obstetrics-and-Gynecology/Pregnancy-and-Birth/Pages/HomePage.aspx

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות