X

חגיגת 85 שנה לרמב"ם והעתיד עוד לפניו

בערב גאלה מרשים, שהבטיח וקיים, התפעלו ידידים ותורמים מהישגי המרכז הרפואי המוביל בצפון. בערב נחשף גם חזון הפיתוח של בית החולים לשנים הקרובות
מזל טוב לרמב״ם: בסוף השבוע חגג המרכז הרפואי הגדול בצפון 85 שנים, וברמב״ם חגגו כמו שרק הם יודעים – עם  שלושה ימים של אירועי ״פסגת הרמב״ם״ שבמהלכם אירחה הנהלת בית החולים משלחת של ידידים ותורמים מחו״ל (ארה״ב, קנדה, ברזיל, בריטניה, ספרד, בולגריה ועוד) במטרה להציג מחד את הישגי המרכז הרפואי, ומאידך, לומר תודה לכל מי שפותח את ידו וליבו  ומאפשר בנדיבות להמשיך לפתח את רמב״ם למען אוכלוסיית הצפון.

במסגרת פסגת הרמב"ם התקיימו אירועים אשר כללו חשיפת שלטי הוקרה לתרומה למען בניית המיון ע"ש משפחת גרין-ווגנר מקנדה, קריאת בניין המחלקות  הפנימיות ע"ש פול והרטה עמיר מארה"ב והנחת אבן פינה למיון אונקולוגי ע״ש משפחת רוזנקרנץ מאנגליה. לאחר מכן הוזמנה המשלחת ל״מדעטק״ בחיפה לצפות ברופאים החוקרים הצעירים והמבטיחים של בית החולים, מציגים את ההישגים האחרונים בתחום המחקר והפעילות הקלינית שלהם, ובערב התכנסו כולם למפגש חברתי במלון ״בוטניקה״  במושבה הגרמנית.


הופעה של הזמר אמיר דדון  צילום: הקריה הרפואית רמב"ם


שיאה של פסגת הרמב"ם היה ערב הגאלה המפורסם שכל שנה משתבח יותר ויותר. זה החל במינגלינג בחצר המנזר הגרמני הישן ועם אורחים וביניהם ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש-רותם, יעל ורונן זיסר, גד וטליה זאבי, ריקי ואלון גרנות, אלה גליל, אלי ואפי גולדהר, יונה יהב, פרופ' יורם פלטי, חנן וליאורה קליש, יפעת וקובי פלר בעלי 'פמילי אופיס', דניאלה ומטי דורון, זוהר וגלית לוי, טלי וורשבסקי, משפחת ניאגו, משה קורקוס, יעל פרי, הילה פרלמן, עו"ד רון ברנט, ומשפחת רוז, פרופ' רון רובין, עו"ד יוסי גילאור והנשיאה בדימוס בלהה גילאור, פרופ' משה רווח, ד"ר אבי ורלוקה כץ, ד"ר אמנון רופא וכמובן הסגל הבכיר של רמב'ם: סגני המנהל ד"ר אבי ויסמן, ד"ר מיכל מקל, פרופ' יעל שחור, ניסים חיים, יו"ר אגודות הידידים הבינלאומית פרופ' רפי ביאר, ד"ר אסתי גולן מנהלת מחלקת קשרי חוץ וגיוס משאבים, וכמובן נציגי הסקטורים בבית החולים. כולם המתומוגגו מטעמן של המנות שהכין השף ניר צוק.

 

ערב הגאלה המשיך לחלק המרכזי שלו, שנפתח בברכה מחממת לב מצולמת של נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, והמשיך בהצגת החזון החדש של רמב״ם לשנת 2048 ע״י פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב״ם. על מסכי הענק נפרשו הדמיות שגרמו לקריאות התפעלות מהקהל – שינוי בקו הרקיע של בית החולים שמתחייב עקב הגידול באוכלוסייה בעשורים הקרובים, שמשמעותו הגדלה של פי חמש בשטח הבנוי של רמב״ם, תוך כדי צמיחה לגובה.

וואלרי חמאתי על הבמה. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

את ערב הגאלה הנחתה בכישרון גדול השחקנית והזמרת אניה בוקשטיין, שהשתלבה גם בתכנית אמנותית שכללה את הזמר אמיר דדון והזמרת וואלרי חמאתי – ששרה באנגלית, עברית וערבית.

במהלך ערב הגאלה מחמם הלב התקיים טקס הענקת פרס עיטור הרמב״ם שהוענק לשלושה אישים בולטים על תרומתם המכרעת בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה ועל תרומתם לחברה בכלל ולרמב"ם בפרט. השנה קיבלו את העיטורים משפחת טנוס, בעלי חברת "ב.ס.ט" – שתרמה תרומה משמעותית להקמת המכון לרפואת הלב ע"ש אבי המשפחה בדיע טנוס ז"ל, ד"ר טל זקס – מדען עולמי בתחום חקר הסרטן והחיסונים, יליד חיפה מנהלה הרפואי של חברת התרופות "מודרנה" וכיום דירקטור בחברת "טבע", ופרופ' מוסא יודעים – זוכה פרס ישראל, יזם וממציא של אינספור תרופות ופיתוחים רפואיים פורצי דרך בתחום הפרקינסון, האלצהיימר ועוד.

זוכי פרס עיטור הרמב"ם (מימין לשמאל): ד"ר טל זקס, משפחת טנוס, פרופ' מיקי הלברטל, פרופ' רפי ביאר, ופרופ' מוסא יודעים ורעייתו.
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

"במשך 85 שנה הנהלות רמב"ם השונות שמו להן ליעד להפוך את המרכז הרפואי הגדול בצפון למגדלור של הקניית ידע והענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר שניתן להעניק", סיכם פרופ' הלברטל, "פסגת רמב"ם היא הזדמנות גם לחלוק ולהציג את ההישגים שלנו וגם לספר על האתגרים שימשיכו ללוות אותנו, הזדמנות להודות לחברינו מהעבר ומהווה, ולסמן את הכיוון בו נצעד יחד בעתיד".

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות

<