X

בית החולים כרמל עבר בהצלחה את מבחן האיכות והבטיחות הבינלאומי

בית החולים עבר בפעם הרביעית את מבחן האקרדיטציה. הסוקרים המקצועיים ביצעו שבוע מבדק מאומץ ממול צוות הבקרים, שקבעו בסיומו כי בית החולים עמד בהצטיינות יתרה בסטנדרטים של בטיחות הטיפול ואיכותו
לאחר שהיה בית החולים הראשון בצפון לעבור את מבחן האיכות והבטיחות הבינלאומי של ה (JCI (Joint Commission Internationalבשנת 2012, עבר השבוע בית החולים כרמל את מבחן האקרדיטציה הרביעי שלו במתכונת מורחבת ומעודכנת כמרכז רפואי אקדמי בהצלחה רבה.

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג: "אני גאה בצוות בית החולים שלנו על תוצאות המבדק ואני גאה בהמשך ההכרה הבינלאומית בכרמל כמרכז רפואי אקדמי איכותי ובטוח למטופליו"לאחר מבדק האקרדיטציה האחרון שנערך בכרמל לפני כחמש שנים אותו עבר בית החולים בהצלחה, חזרו הסוקרים המקצועיים של ה JCI לבדוק שוב את בית החולים והפעם בגרסת מבדק מעודכנת לשנת 2023, גרסה חדשה מעמיקה וקפדנית יותר. בתום שבוע המבדק המאומץ מול הנהלת ועובדי בית החולים הודיע יו"ר צוות הבקרים ד"ר פאולו נינו כי " המרכז הרפואי הכרמל עמד בהצטיינות יתרה ועבר בהצלחה את מבדק האקרדיטציה הבינלאומי של ה – JCI ".


סמל האיכות של JCI. ,תרבות של בטיחות בדי.אנ.איי

אקרדיטציה של בתי החולים בארץ הינה תהליך בחינה חיצוני שמטרתו להעריך את איכות ובטיחות הטיפול הניתן בארגון. זהו תהליך הנותן הכרה פומבית ובינלאומית לכך שבית החולים עומד בסטנדרטים של בטיחות הטיפול ואיכותו, שנקבעו על ידי הגוף המעריך.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל אמרה בתום המבדק, "מבדק JCI שנערך באופן פרונטלי ובאמצעות טרייסרים כמעט בכל מחלקות והמכונים. בסיומו נאמר ש"כרמל סנטר" הוא בית חולים עם תרבות של בטיחות ב-DNA שלו ועל כן הוא מוסמך ה JCI. מבחן התוצאה אכן חשוב אבל הדרך חשובה עוד יותר  והיוותה  הזדמנות לצוותים של "כרמל" לשיתוף פעולה והתגייסות ולפעול באופן המקצועי ביותר ולהראות את  מה שאנחנו עושים בשגרה היומיומית שלנו ונעשה בבטיחות ובאיכות הגבוהות ביותר שניתן להעניק למטופלים. שוב הוכח שצוות הסיעוד הינו כוח מניע ומוביל ב"כרמל" – למצוינות. בעבודה בטוחה מקצועית ותוך עמידה בסטנדרטים מהארץ ומהעולם. אני חשה גאווה גדולה להוביל צוות סיעודי נאמן לבטיחות ואיכות בטיפול מכל הלב בקרב המאושפזים כאן " .צוות הסוקרים המקצועיים והמנוסים של ה JCI  שהה חמישה ימים מלאים במרכז הרפואי כרמל ובחן את כלל היבטי הפעילות ביחידות, מחלקות, חדרי הניתוח, חדרי המיון, מכונים ומרפאות, ניהול ההוראה והמחקר, ניהול תשתיות ומשאבים והטיפול בכוח האדם של המרכז הרפואי, תוך דגש על איכות השירות, בטיחות השירות ותהליכי למידה ותחקור עצמאיים מהמסד לטפחות.

הסוקרים ציינו שכרמל הינו בית חולים המציג פרויקטים ותהליכים שראוי ללמוד מהם.  הנהלת כרמל בתמונה קבוצתית עם בקרי ה-JCI צילום: אלי דדון, דוברות כרמל

מנהלת מערך האיכות והבטיחות של כרמל ומי שרכזה את עבודת המטה ואת ההכנות למבדק ד"ר שרון קמה, אמרה כי  "המרכז הרפואי כרמל  עבר בהצלחה רבה את המבדק הרחב ביותר של אקרדיטציה – לא רק כבית חולים, אלא כמרכז רפואי מחקרי ואקדמי.

נבחנו מעל 300 סטנדרטים קפדניים, ועמדנו באופן מלא במעל 1225 מרכיבים שונים שנבדקו בהצלחה יתרה. בסיכום המבדק ציינו הסוקרים שכרמל הינו בית חולים המציג פרויקטים ותהליכים שראוי ללמוד מהם וצוות העובד ביחד, במקצועיות ותוך הובלת מצוינות בטיפול יוצאת דופן. אנו גאים בהכרה בכרמל כמרכז רפואי מהמובילים בארץ בקידום ובחדשנות באיכות ברפואה. תוצאות אלה הן הכרה ברורה במצוינות של כרמל לה זוכים אלפי המטופלים שלנו בכל יום".

במבדק נמצא כי איכות ובטיחות הטיפול במרכז הרפואי כרמל  מרשימים ביותר ועומדים בכל הסטנדרטים הנדרשים. כמו כן, נבדקו תשתיות בית החולים וכל התהליכים הנעשים בבית החולים, לרבות התהליכים האדמיניסטרטיביים בשרשראות הרכש והאספקה של בית החולים,. שימת דגש מיוחדת ניתנה לתחום המחקר והאקדמיה – הכשרת צוותים  ביחד  עם יוזמה של צוותים לביצוע מחקר תוך הקדמה על אותם סטנדרטים גבוהים של איכות ובטיחות טיפול רפואי.

המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים דורי בז'רנו, הודה לצוותים המסורים על ההשקעה והמסירות ואמר: " מבדק האקרדיטציה בוחן את רמת האיכות והבטיחות למטופל בבית החולים.  במבדק זה הוכיחו עובדי בית החולים כי רמת המקצועיות, המסירות , האחריות והמחויבות של כל אחד ואחת מעובדי בית החולים מציבים את בית החולים בשורה הראשונה העולמית באיכות ובטיחות המטופל. בסיכום המבדק הציגו הסוקרים כי רמת התשתיות, הניקיון, המטבח , המכשור הרפואי והמחשוב בבית החולים גבוהה ברמה יוצאת דופן ועל כך ברצוני להודות לצוותי התפעול של בית החולים שעובדים לילות כימים על מנת לאפשר סביבה בטיחותית, נעימה ונקייה למטופלי בית החולים".

ד"ר אבי גולדברג הוסיף וסיכם: " סיימתי את השבוע בתחושת גאווה וסיפוק גדולים מאוד. ראיתי את ההתלהבות ואת הגאווה בעיניים של אנשי הצוות כשהציגו את העשייה המדהימה שלהם בכל תחום ובעיקר את העיסוק המתמיד המערכתי בשמירה על האיכות ועל בטיחות המטופל. גם הבקרים של ה- JCI חשו בעומק המעורבות של הצוות המצוין שלנו והזכירו את זה בשיחות הסיכום. המאמץ המלוכד להבין ללמוד ולהציג עשייה איכותית בכל אתר ובכל פינה בבית החולים הוא מרומם מלכד ומייצר בעצמו איכות וזה כוחו המרכזי של המבדק בעיני. אני רוצה להגיד תודה לכל אחת ואחד מעובדי בית החולים על החלק שלהם בהצלחה. כל הכבוד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות


<
<
<