X

לאחר ארבע שנים, חילופים בראשות אגודת הסטודנטים במכללת אורנים (וידאו)

אחרי ארבע שנות כהונה, אלון באום, 27 , מנשר, מסיים את לימודיו במכללת אורנים ונפרד מהתפקיד שלו כיו"ר אגודת הסטודנטים של הקמפוס.  לירן בסון, 26, אף  הוא מנשר, סטודנט לחינוך חברתי קהילתי ותקשורת, הוא היו"ר הנכנס לתפקיד. אז מה התפקיד של אגודת הסטודנטים? איזה משמעויות יש לה? ואיך היא תורמת לסטודנטים שלה?
לירן בסון היו"ר הנכנס מספר בהתרגשות על ציפייתו: "אני נרגש להיכנס לאתגר החדש בתור יו"ר האגודה. האגודה בשבילי היא בית ואני אמשיך ואדאג שהיא תהווה בית עבור כל הסטודנטים והסטודנטיות בקמפוס. אני רוצה להודות לאלון באום קודמי בתפקיד על כך שהשאיר אחריו אגודה חזקה ויציבה. מאחל לנו שנדע שנה של עשייה עבור ציבור הסטודנטים במכללת אורנים".

במוסד האקדמי לחינוך אורנים, עומדת אגודת הסטודנטים הפועלת במכללה כמגדלור של העצמה וייצוג, המשמשת כקול הקולקטיבי של ציבור הסטודנטים וכמרכיב חיוני בחיי הקמפוס, ולה כמה מטרות עיקריות:


"שנדע שנה של עשייה". לירון בסון. צילום: אבי שמול


תיווך בין הסטודנט לבין הנהלת המכללה – האגודה משמשת כגשר בין הסטודנטים להנהלה, ומטפחת תקשורת ושיתוף פעולה יעילים. האגודה כמתווכת להנהלה את דעתם של הסטודנטים  כמו חששות, רעיונות והצעות של הסטודנטים אשר עוברות לאנשים המתאימים, מה שמאפשר סינרגיה משמעותית בין הסטודנט למכללה ומשפרת היבטים שונים על חיי הסטודנט בקמפוס.

יצירת תחושת שייכות – אוניברסיטאות ומכללות הן כור היתוך של רקע, תרבויות ונקודות מבט מגוונות. אגודת הסטודנטים ממלאת תפקיד מרכזי ביצירת תחושת שייכות על ידי ארגון אירועים, שיתופי פעולה ויצירת פלטפורמות לשיח חברתי כמו תאים סטודנטיאליים חברתיים . פלטפורמות אלו מספקות הזדמנויות לסטודנטים להתחבר, ליצור חברויות ולחקור אופקים חדשים אשר משפרים את חווית הלימודים הכוללת שלהם.

צפו בוידאו:

עזרה אקדמית – אחד מתפקידיה העיקריים הוא לקדם את זכויותיהם ורווחתם של הסטודנטים. בין אם מדובר בשתדלנות עבור שכר לימוד נוח, מתקני קמפוס משופרים או מדיניות אקדמית הוגנת. האגודה משמשת כסנגור רב עוצמה מטעם ציבור הסטודנטים. באמצעות פעולה קולקטיבית, הם יכולים להביע חששות, לנהל משא ומתן עם ההנהלה ולפעול למען סביבה חינוכית טובה יותר לכולם. כמו כן, האגודה דואגת לשמור על זכיותיהם של הסטודנטים בתקופות מבחנים, מילואים ובמהלך הרציף של שלימודים.

פיתוח מנהיגות – האגודה מהווה מקום פורה לפיתוח כישורי מנהיגות בקרב הסטודנטים, על ידי השתתפות פעילה בפעילויות האגודה. הסטודנטים צוברים ניסיון רב ערך בארגון אירועים, ניהול תקציבים ושיתוף פעולה עם צוותים מגוונים. הזדמנויות אלו מטפחות מיומנויות כגון תקשורת, עבודת צוות ופתרון בעיות, אשר חשובות בקריירה עתידית ובמעורבות קהילתית. כיאה למכללה לחינוך, האגודה שמה דגש על פיתוח שיח רחב בנושאי חינוך ודואגת לקדם סטודנטים בפעילות ציבורית בקמפוס ומחוצה לו.

"אבן יסוד בחיי הסטודנטים". אלון באום. צילום: אבי שמול

אלון באום יו"ר האגודה היוצא: "אורנים הייתה עבורי כבית, מקום בו אני מרגיש שייך, צומח ומתפתח, המפגש היומיומי עם כל אחד ואחת מכם, באירועים ובהפסקות, בשיחות המסדרון ובשיעורים, היו כדלק עבורי להמשיך ולהגיע מידי יום, ולעשות כל שביכולתי כדי שלעוד סטודנט יהיה לפחות קצת יותר טוב ממה שהיה קודם. אנחנו מחנכים. וככאלה, אני מקווה שהאגודה תמשיך להפיק אירועים, אך גם תמשיך להיות מקום ערכי, חברתי, שמעצב את מציאות חיינו כאן במכללה ומשפיע גם על החברה! המלאכה עוד לא תמה חברים, עשינו דברים יפים וטובים יחד, וכעת, הגיע הזמן להעביר את המושכות. אגודת הסטודנטים היא אבן יסוד בחיי הסטודנטים המגלמת את הכוח הקולקטיבי והפוטנציאל של ציבור הסטודנטים. באמצעות תפקידה בהסברה, ייצוג ובניית קהילה, האגודה מעצימה את הסטודנטים לעצב את החוויה החינוכית שלהם, תוך טיפוח סביבת קמפוס נעימה ומכילה. הכרחי למוסדות החינוך האקדמיים להכיר ולתמוך בתפקידה החיוני של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך