הקהילה נרתמת למען האוכלוסייה המבוגרת

קהילה תומכת פועלת בקרית ביאליק לטובת גמלאי העיר: פרויקט של עמותת א.ש.ק והעירייה מעניק שירותים רפואים וקהילתיים לאוכלוסייה המבוגרת, במסגרתם הם מקבלים שירותי תיקונים, זוכים לביקורי בית המלווים בפעילויות שינעימו את זמנם ויוצאים לימי כיף

 

מופעל מועדון נייד - פרויקט ייחודי שבמסגרתו מגיעים המתנדבים לקשישים המרותקים לבתיהם ומנעימים את זמנם  . צילום: אילוסטרציה

מופעל מועדון נייד – פרויקט ייחודי שבמסגרתו מגיעים המתנדבים לקשישים המרותקים לבתיהם ומנעימים את זמנם . צילום: אילוסטרציה

עמותת א.ש.ק והאגף לשירותים חברתיים בעיריית קרית ביאליק מפעילים פרויקט של קהילה תומכת. הפרויקט מיועד לאוכלוסיית המבוגרים והגמלאים בעיר, במסגרתו הם זוכים בשירותים רפואיים וקהילתיים. השירותים הרפואיים ניתנים על ידי מוקד רפואי עם חיבור ישיר ללחצן מצוקה המעניק ביטחון במיוחד לאנשים החיים בגפם. שירותים קהילתיים מתבצעים על ידי צוות המתנדבים של עמותת א.ש.ק ללא עלות כספית, במסגרתם ניתן שירות תיקונים קלים בבית, כמו טיפול בסתימות, קידוח ותלייה והחלפת נורות.
כמו כן, מופעל מועדון נייד – פרויקט ייחודי שבמסגרתו מגיעים המתנדבים לקשישים המרותקים לבתיהם ומנעימים את זמנם בהקראת סיפורים, שירה, משחקים ושיחות חולין. בנוסף לכך, מתקיימת פעילות חברתית מגוונת כמו טיול משותף, ימי כיף בבריכה, הצגות והרצאות.
ההצטרפות לקהילה כרוכה בתשלום חודשי שנקבע על פי קריטריונים הניתנים על ידי אגף לשירותים חברתיים ובסבסודו. עד כה הצטרפו לקהילה התומכת כ-200 בתי אב בקרית ביאליק והם זוכים לשירות החם והעוטף המוענק להם במסגרת החברות בקהילה.
זהבה אדוני, אם הקהילה: "חשוב שכל תושבי העיר המבוגרים ידעו על קיום הפרויקט ויצטרפו אליו במידה וירצו. שאיפתי הגדולה היא להרחיב את מספר חברי הקהילה על מנת שנוכל לתת מענה לכמה שיותר אנשים מבוגרים לצרכיהם ובקשותיהם בהם ולהפוך את חייהם לנעימים, קלים ונוחים יותר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק