נשף מהלב, לטובת הלב

מאות אלפי שקלים נאספו בערב ההתרמה השנתי שערכה אגודת הידידים של כרמל לטובת חדר צנתורים חדש בבית החולים
 

גם הצחזמר "מרי לו" נרתמו לטובת חדר צינתורים חדש בכרמל. צילום: אלי דדון

גם הצחזמר "מרי לו" נרתמו לטובת חדר צינתורים חדש בכרמל. צילום: אלי דדון

לאירוע החגיגי והנוצץ, שנערך בסוף השבוע בהיכל התיאטרון של קרית מוצקין, הגיעו מאות מוזמנים מכובדים בינהם, ראשי העיר מהקריות חיפה והצפון, רופאים וצוות רפואי בכיר מכל בתי החולים בצפון, אנשי חברה ותקשורת בולטים, ידידים ותורמים רבים. גם השנה נערך האירוע בניצוחה המוצלח של הגב' ז'אנט דנקנר, יו"ר עמותת הידידים של בית החולים כרמל.
מטרתו העיקרית של הנשף היתה בנייה ותוספת חדר צנתורים חדש בבית החולים "כרמל", בעלות של כמיליון דולר. אחת היחידות הפעילות והמורכבות ביותר במערך הקרדיולוגי של כרמל היא יחידת הצנתורים בניהולו של פרופ' דוד הלון. כיום נמצאים ופועלים ביחידה 2 חדרי צנתור והכוונה בעזרת ערב ההתרמה להגביר את הכוח השירותי ולהוסיף למערך הקרדיולוגי חדר צנתורים שלישי חדש ומתקדם. " כ 2,000 צנתורים אבחוניים וטיפוליים נערכים בכל שנה בחדרי הצנתור של כרמל, מעדכן פרופ' (מ"ק) רונן יפה קרדיולוג ומצנתר בכיר בכרמל. בשנים האחרונות עם התקדמות הקרדיולוגיה הפכו הצנתורים למורכבים יותר ועם הרבה יותר יכולות ואפשרויות מה שמצריך אותנו לחדר צנתורים נוסף לטובת החולים".
ד"ר אבי גולדברג מנהל בית החולים כרמל שבירך את באי הנשף אמר כי בכל בית החולים מוביל, יש כמה מרכזי מצוינות. "המערך הקרדיולוגי בכרמל נבחר לאחד ממרכזי המצוינות בכללית לשנים 2014-2015. מרכזי מצוינות מצליחים להיות כאלה בזכות צוות איכותי ומנהלים בכירים שמובילים את הצוות כולו להצטיין ומייצרים עבורם את התנאים להצליח. אבל גם מרכזי מצוינות ומובילות זקוקים לסיוע ותמיכה חיצוניים. כאן באה לעזרתנו עמותת הידידים של בית החולים שלאורך השנים גייסה מיליוני שקלים לטובת ציוד מתקדם עבור בית החולים". אמר ד"ר גולדברג.
ראש העיר חיפה מר יונה יהב ברך ואמר כי " כרמל הינו בית החולים עטור שבחים והצטיינות. לצערנו היום בי"ח במדינת ישראל לא יכול להתקיים בלי עמותה ובלי תרומות. זאנט דנקנר והעמותה של בית החולים כרמל הם נדבך חשוב ביותר בביסוס הרפואה בצפון, תודה לכם שאתם עומדים לימין בית החולים" אמר מר יהב.
מנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל, פרופ' משה פליגלמן, ברך את התורמים ואמר כי: "אצלנו הסיסמה כרמל מכל הלב היא לא רק סיסמה אלא דרך חיים. אנחנו, מאמינים במצוינות אך כשאומרים שהמערך מצוין אנחנו לא נחים על המוניטין שלנו אלא ממשיכים לעבוד קשה, ועושים הכל כדי שאלה המגיעים אלינו יקבלו את הטיפול הטוב ביותר, המודרני והמעודכן ביותר תוך שימת דגש על הערך היסודי ביותר של הרפואה, כבוד לחולה ולמשפחתו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות