צפו: איך בית החולים "רות" לילדים הופך למקום שמח ליום אחד?

למשך יום אחד הילדים המאושפזים בבית החולים "רות" לילדים, שכחו ממחלתם ונכנסו אל תוך "הממלכה הקסומה. בית החולים הפך למקום שמח וצבעוני ליום אחד. ההתרגשות הייתה גדולה בקרב הילדים
 

 

נותנים לילדים העוברים חווית אשפוז לא פשוטה את האפשרות לעסוק בתכנים אחרים מלבד מחלתם. צילום: פיוטר פליטר

נותנים לילדים העוברים חווית אשפוז לא פשוטה את האפשרות לעסוק בתכנים אחרים מלבד מחלתם. צילום: פיוטר פליטר

אין ילד שלא מכיר את סיפורי האגדות, הנסיכים והנסיכים, הגיבורים והרשעים, הקוסמים והמכשפים – כולם דיירי הממלכה הקסומה. השבוע הפך בית החולים "רות" לילדים שברמב"ם למתחם קסום, מלא הפתעות והפעלות לילדים, כולם שאובים מעולם האגדות וסיפורי הילדים.
היוזמה הינה חלק מפעילות מרכז חינוכי ברכ"ה המפעיל את כיתות הלימוד עבור ילדי רמב"ם, ומטרתה ללמד את הילדים ערכים שונים של חברות, קבלת האחר, טוב ורע וכו', כמו גם לתת ילדים העוברים חווית אשפוז לא פשוטה את האפשרות לעסוק בתכנים אחרים מלבד מחלתם.
יום ההפנינג הגדול נערך בשני מוקדים בו זמנית. הראשון, קומת הלובי של ביה"ח "רות" לילדים שם הוצבו תחנות הפעלה שונות, בניהן עמדת הכנה לבובות אצבע המבוססות על דמויות מוכרות מעולם האגדות, עמדה להכנת לוכד חלומות, עמדה שבה הכינו המשתתפים עץ משאלות, כאשר הילדים מדביקים את משאלותיהם על עץ אמיתי שנתרם לטובת העניין ועל עץ ממוחשב שנבנה לשם המטרה הזו. תחנות נוספות שהוקמו בקומה היו תחנת ניסויים מדעיים שהוצבה בשלוחת מוזיאון המדעטק שבביה"ח ובה למדו המשתתפים איך לבנות תיבת אוצר ואיך חומר מוצק הופך לנוזל, ומיד למוצק שוב. בקומה הייתה גם תחנה שממנה יצא משחק "חפש את המטמון" שמסלולו עבר ברחבי בית החולים.

 


את הפעילות, אותן הדריכו מורות כיתות הלימוד ובנות השירות המסייעות להן, ליוותה מסיבה גדולה עליה ניצחו מתנדבי עמותת "שמחה לילד" ואינספור מתנדבים נוספים (עדנחן מגנטים, פרלה ממתקים, בת אל דיין ועוד) שתרמו ממתקים מושקעים, עוגות מעוצבות, מגנטים, בלונים, מאפרת ועוד הפתעות שהפכו את האירוע לקסום ביותר. בפעילות לקחו חלק גם תלמידי ביה"ס "דרור" ו"תל-חי" שבחיפה, המשתתפים באופן תדיר בפעילויות ביה"ח "רות" במסגרת חיזוק הקשרים בין רמב"ם לקהילה.

 בקומה הייתה גם תחנה שממנה יצא משחק "חפש את המטמון". צילום: פיוטר פליטר

בקומה הייתה גם תחנה שממנה יצא משחק "חפש את המטמון". צילום: פיוטר פליטר

לדבריה של אילנה לוי, מנהלת מרכז ברכ"ה, מדובר באירוע צבעוני במיוחד: "אנו עוסקים בפעילויות עבור הילדים לאורך כל השנה, אבל הפעם זה היה משהו יוצא דופן וצבעוני במיוחד. בזכות כל הגורמים שחברו יחד, נוצרה לילדים חוויה שלא תשכח".

"כולם אוהבים אגדות, ילדים ומבוגרים", אומרת פרופ' מרים בן הרוש, מנהלת ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם, "האירוע שנועד לילדים, גרם להנאה גדולה גם בקרב הצוות המטפל, ההורים המלווים ןהמבקרים. קשה להישאר אדיש למראה בצבעוני והמשמח הזה, אבל יותר מהכל- קשה להישאר אדיש לשמחה הגדולה של הילדים שלנו".

אז איך בית חולים הופך למקום מעולם האגדות? צפו: http://bit.ly/1RzOu8C


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות