מיקום מיקום מיקום

הפעם, רועי שווץ מנכ"ל החברה לנדל"ן ומחבר הספר "איך לעשות כסף בנדל"ן", מסביר לנו את חוק שלושת הממים: מ מ מ מיקום מיקום מיקום כמרכיב הראשוני בתמחור דירה
דברים רבים מרכיבים את מחירי הדירות: מצב הדירה, גודלה, האם יש נוף? מעלית או מדרגות? גינה או מרפסת?
אבל בנדל"ן לפני הכל יש את חוק שלושת הממים: מ מ מ מיקום מיקום מיקום.

מיקום הנכס הוא המרכיב הראשוני בתמחור הדירה, דירה במיקום טוב יותר תזכה לביקוש גבוה יותר וכך למחיר גבוה יותר אך מה המרכיבים שגורמים לאזור להיות יקר יותר?

"רק באזור בית הספר נופים".

רמת בגין, שכונה ששוכנת ברכס הכרמל בצד המערבי שלו היא שכונה שרובה דיי וותיקה.
השכונה שנבנתה בהמשך לשכונת אחוזה ונהנית מטופוגרפיה נוחה יחסית ואוכלוסיה שרובה ממעמד הביניים ותושבים וותיקים. בשכונה שוכן בית הספר היסודי "נופים" שצבר מוניטין כאחד בתי הספר העירוניים הטובים בעיר, במשך השנים נהיה בית הספר "אבן שואבת" לתושבים אשר מעוניניים לזכות ולהיות באזור הרישום של בית הספר על מנת לרשום אליו את ילדיהם ומכן הביקוש הרב לשכונה.

תחבורה

רועיחיפה עיר הררית השכונות דיי ותיקות הכבישים והתשתיות לא תמיד שודרגו בהתאם לצרכים שעלו במשך הזמן, בשנים האחרונות נפתחו בעיר צירי תנועה חדשים. כביש האגרה מנהרות הכרמל אשר בעבור תשלום יקצר לנו את הדרך מדרום העיר או הגרנד קניון ישירות לכביש 22 (עוקף קריות) ועד עכו, כביש נחל הגיבורים המתחיל גם הוא באזור הגרנד קניון יקצר לנו את הדרך לאזור העיר התחתית.
כבישים זה דבר חיוני אנשים שמניעים בבוקר את רכבם לפיזור הילדים וממהרים לעבודה יסמכו על כל דקה שיוכלו לחסוך, שכונות כמו ורדיה או נווה שאנן נהנו מאוד מפתיחת הצירים הללו ולהם היתה חלק מההשפעה על עליית המחירים.

לעומת זאת שכונות מבוקשות כמו כרמליה שבהן התנועה קשה בשעות הלחץ מעוררות חשש על ידי חלק מהרוכשים שלעיתים מעדיפים למצוא פיתרונות דיור בשכונות אחרות.

איכות האוויר

כולנו מודעים לבעיית האוויר בחיפה, בתקופה האחרונה עלה הנושא מאוד לתודעה בזכות מחקרים שפורסמו בתקשורת וזעקת תושבים בעיקר מעל גלי הפייסבוק, תמיד בחיפה השכונות המערביות היו מבוקשות יותר אבל עכשיו בגלל התודעה הציבורית רוכשים רבים מחפשים רק באזורים המערביים של הרכס שכונות כמו דרך הים נהנות מעלייה בביקוש ומעליות מחירים, כך גם השכונות היוקרתיות כמו שכונת שמבור, בגין, גולדה, כרמליה ורמת אשכול.

כמובן שיש אנשים המנצלים את ההזדמנות ורוכשים דירות במחירים זולים יותר בחלקים של העיר שנחשבים "מזוהמים יותר".

לסיכום: את מחיר הנכס מרכיבים מספר גורמים, מיקום נחשק יותר נהנה ממחירים גבוהים יותר, בתי ספר טובים ועורקי תחבורה נוחים הם מרכיב חשוב מאוד ומשפיע ישירות על הביקוש וכך על מחירי הנכסים באזור, לעיתים התפשרות על אזור יכולה לגרום לכך שנמצא דירה גדולה יותר טובה יותר ומתאימה יותר לצרכינו וזאת במחיר נמוך יותר.

בהצלחה.

המחבר הינו מנכ"ל החברה לנדל"ן ומחבר הספר "איך לעשות כסף בנדל"ן" (הוצאת סטימצקי).
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן