X

מהמעגל הפנימי, דרך מערכות יחסים ועד לנושאים חברתיים

תערוכת הגמר של בוגרות ובוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה. מציגה את השפעת הרשתות החברתיות על עולמנו, אספקטים חברתיים שונים ועוד. התערוכה תינעל השבוע, כדאי למהר ולראות
יותר מ- 100 בוגרי ובוגרות המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות ארכיטקטורה, תקשורת חזותית ועיצוב גרפי, צילום ואמנויות המסך ועיצוב אופנה יסיימו השנה את לימודיהם באירוע השיא – תערוכת הבוגרים. התערוכה מתקיימת בימים אלה ברחבי המרכז האקדמי ויצו חיפה ובה יבוטאו אספקטים יצירתיים רבים של חוויות אישיות לצד מגמות טכנולוגיות, חברתיות ואקולוגיות.

מספר פרויקטים בולטים מהמחלקה לתקשורת חזותית ועיצוב גרפי:


מיס טיקה. תמרי צור                                         צילום: המרכז האקדמי ויצ"ו


תמרי צור בפרויקט "מי שמך בר סמכא" בהנחיית ירון שין. הפרויקט מבקר את תופעת ה׳גורואיזם׳ ברשתות החברתיות ואת התחושה שכל אדם, גם אם אינו בעל ידע מקצועי, יכול להפיץ אם רק ירצה, את תורתו לעולם. "הסכנה הגדולה ביותר היא כאשר ישנה פלישה לתחומי גוף ונפש. ברגע זה  פורמט ה"טיפול" הופך את עורו בצורה אבסורדית בעיניי" אומרת תמרי צור ומוסיפה " המטפל הופך להיות הנושא, ואין הסתכלות  על המטופל. אם כך-  לכולם מגיע אותו הטיפול ומגיעה אותה העצה?" בעבודתה, אפיינה צור 12 גורואים מודרניים, כל אחד ׳מומחה׳ בתחומו- כיצד הוא נראה, כיצד נראה עולמו, מה הוא אומר ואיך הוא נשמע.

לינק לטריילר לסרטון של גליה וקטיה –  https://drive.google.com/file/d/1fWFyF40FiQIEe4nylWfe6bC-OwS6JjoQ/view?usp=drive_link

גליה ביסטריצקיה וקטרינה אלי בפרויקט Freedom St. 24/2  בהנחיית ניר פילוסוף, שחר קובר ויפעת אלקיים גלילי. סרט אנימציה המציג את סיפורו של בניין אוקראיני, מהמאה התשע-עשרה ועד היום. הבניין מתבונן בחיים לאורך השנים וחווה על בשרו את הטרגדיות והמלחמות שבני האדם גורמים שוב ושוב מבלי ללמוד מניסיון העבר.

מיכל-ארכנגורודסקי. גועל נפש
צילום: המרכז האקדמי ויצ"ו

מיכל ארכנגורודסקי בפרויקט גֹּעַל נֶפֶש: אנתולוגיה של גוף, איברים, בשר והפרשות בהנחיית גיל־לי אלון קוריאל – אסופה מאוירת של טקסטים ספרותיים מכל העולם שעוסקים בהצגה גרוטסקית של גוף האדם. ספר זה חוגג את האקטים ה"מגעילים" בגוף האנושי על כל צורותיו –  גוף צעיר, גוף זקן, גוף שמן, גוף רזה, גוף שלם, גוף קטוע, גוף חי וגוף מת.

עולם של דייטים. הדר גיברלטר

הדר גיברלטר בפרויקט "דייטתיים" בהנחיית ירון שין. ברודקאסט על סיפורי דייטים של דתיים לאומיים.  הצצה לעולם הדייטים בחברה הדתית לאומית. הדרכים בהן יוצא להכיר, איפה נפגשים ובעיקר על מי נופלים (אבל זה כבר עניין של מזל).

לינק לסרטון של הדר גיברלטר – https://drive.google.com/file/d/103LLX3Ui_Ap27u9uggtP7nyEzsT1AVKY/view?usp=drivesdk

ד"ר אונה שגב, מ"מ ראש המחלקה לתקשורת חזותית: "מחזור 2023 מסיים ארבע שנים במחלקה לתקשורת חזותית. ארבע שנים שאינן רק שנות לימוד והכשרה. ארבע שנים של התבגרות אישית ומקצועית, המקדמות היכרות עם העולם הפנימי האישי של כל אחת ואחד וגם עם הסביבה וצרכיה המשתנים. הלימודים במחלקה לתקשורת חזותית מהווים הזמנה מתמדת למחקר, התפתחות וביטוי אישי. במהלך הלימודים מצטיידים הסטודנטים והסטודנטיות בכלי ביטוי רבים ומגוונים, כמו גם במבט ביקורתי וסקרן. עם כלים אלו יוצאים היום הבוגרים והבוגרות לדרך עצמאית בתחומי העיצוב השונים. עם סיום הלימודים כל אחת ואחד מהווה כוח מניע שיש בכוחו לתרום לפיתוח התרבות, החינוך, התעשיה והמחקר, בארץ ובעולם. הפרויקטים המוצגים בתערוכה זו נוגעים בסוגיות המאפיינות את התקופה בה אנו חיים. החל במעגל הפנימי, האישי, דרך סיפורי משפחה, מערכות יחסים וזוגיות, וכלה בנושאים חברתיים החוצים מגזרים ומגדרים, ומפנים קשב לשונות ולמגוון בחברה. פרויקטים העוסקים ב״כאן ועכשיו״ ואחרים הבוחנים את העתיד וכיצד ניתן להשפיע עליו. פרויקטים המספרים סיפור ופרויקטים המציגים פתרונות יישומיים. התערוכה היא אוסף עשיר ומגוון של קולות מקוריים ותצוגה של כשרון רב. תהליך העיצוב הוא תהליך יצירתי וככזה הוא מושתת על חופש מחשבה, חופש ביטוי, הקשבה וסבלנות רבה. בימים בהם יסודות אלו עומדים במבחן, מצטרפים בוגרי ובוגרות המחלקה לשיח ציבורי בוער. כמעצבות צעירות וכמעצבים צעירים זו להם החובה והזכות לנקוט עמדה, להשמיע קול ולפעול באחריות. צוות המחלקה שמח לקבל אתכם/ן לחיק קהילת העיצוב ומאחל הצלחה רבה לכל אחת ואחד!"

תערוכת הבוגרים במרכז האקדמי ויצו חיפה תיערך בין התאריכים 08.08.2023-25.07   ברח' הגנים 21, חיפה.

 

 

 

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך