X

יונה יהב מציג את "100 הימים"

התכנית כוללת מהפכה במערכת החינוך, סילוק החזירים בתוך 90 יום, השבת הביטחון האישי  באמצעות – החזרת סיירת הביטחון,  שינוי מאזן ההגירה לחיובי בעזרת יצירת עשרות אלפי מקומות תעסוקה וקידום תכניות הבניה והפיתוח

יונה יהב פרסם היום את תכנית "100 הימים" המלאה שלו – המטרות והפעולות הראשונות אותן הוא מבקש להוביל מיד עם שובו לתפקידו כראש העיר חיפה. התכנית המקיפה והמעמיקה נפתחת באמירתו של יהב: "חיפה היא אהבת חיי ומשימת חיי אני פטריוט חיפאי. כאשר העיר חיפה זקוקה למנהיגות רצינית, אחראית ומנוסה, אני מתייצב עבור עירנו אהובה חיפה. אני שב לתפקידי כראש עיריית חיפה בשם אתגרי העתיד של העיר. כבר ביומי הראשון לתפקיד אניח תכנית עבודה סדורה למאה הימים הראשונים. תכנית זו תקבע סדר עדיפויות חדש לעיר, ותאפשר את תהליך שיקום האמון עם משרדי הממשלה והרשויות השונות.

"אני לוקח את תרמיל האחריות אל עבר אתגרי העתיד – המוכנות למלחמה עם חיזבאללה או חלילה לאסון טבע;  הפעלת מערכת חינוך עירונית ואיכותית כבר מגיל לידה; העלמת תופעת החזירים מחיפה בתוך 90 יום משובי לתפקידי; שינוי מאזן ההגירה בעיר משלילי לחיובי באמצעות הוספה של 40-50 אלף מקומות עבודה; הפיכת חיפה לאלטרנטיבה השפויה ליוקר הדיור במרכז הארץ; הגדלת מספר חדרי המלון בעיר ב-50%; ועוד"."סדר עדיפויות חדש לעיר". יונה יהב
צילום: אלעד מלכה


חינוך ותרבות: מהקמת רשת מעונות עירונית מסובסדת ועד בינה מלאכותית בבתי הספר.

בראש תכניותיו של יהב עומד פרק החינוך, אשר נחשף השבוע כחלק מתכניותיו של יהב. כאמור, בכוונתו של יהב להקים רשת מעונות עירונית מסובסדת מגיל לידה ועד שלוש ומרכזים לגיל הרך שיעניקו ליווי וייעוץ עוד משלב ההריון. לצד זאת בכוונתו להנהיג שיטה של למידה התנסותית מבוססת מיומנויות, להכניס בינה מלאכותית לבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק ועוד.

יהב: "חינוך הוא ההשקעה לטווח הארוך במשאב הכי חשוב – ילדי העיר חיפה. ביחד עם קהילות ההורים והמורים המצוינות בחיפה, אעביר את מערכת החינוך שינוי וגיוון מהותי".

יהב כתב את תכנית החינוך שלו יחד עם דני פסלר, מנהל ביה"ס ליאו בק – גאוות העיר חיפה.

לצד פיתוחה של מערכת החינוך יהב פירט את תכניותיו לקידום ופיתוח אירועי תרבות מגוונים ונגישים, המותאמים לכל הקהילות וקבוצות האוכלוסייה בעיר.

ואלה עיקרי התכנית:

 • הקמת רשת מעונות עירונית מסובסדת מגיל לידה ועד שלוש שתוזיל את יוקר המחיה למשפחות צעירות, אך לא תתפשר על רמה פדגוגית גבוהה!
 • הקמת מרכזים לגיל הרך שיעניקו ליווי וייעוץ עוד משלב ההריון.
 • הנהגת שיטה של למידה התנסותית מבוססת מיומנויות.
 • הכנסת בינה מלאכותית לבתי הספר בשיתוף קהילת ההייטק.
 • הצבת יעד שאפתני של 100% בעלי השכלה על תיכונית או תואר ראשון.
 • פתיחת כל זרמי החינוך בעיר: מונטסורי, אנתרופוסופי, דמוקרטי ודו-לשוני כבתי ספר צומחים באופן מדורג.
 • הפעלת תכניות הכשרה והעשרה לצוותים החינוכיים המצוינים שלנו.
 • הקמת צוות בראשותו לשיתוף ציבור עם החברה הערבית, כדי לבנות תכנית גיוון ובינוי לבתי ספר ומסגרות חינוך חדשות עבור החברה הערבית בחיפה.
 • אגף התרבות העירוני יבצע מגוון רחב של אירועים ופיתוח ענפי תרבות חדשים בחיפה.
 • קיום אירועים בינלאומיים באצטדיון העירוני ובפארקים.
 • השבת הפסטיבלים הגדולים לעיר חיפה: עיר הנוער, עיר הבירה, פסטיבלים, תערוכות, חודש הספר ועוד.
 • סילוק חזירי הבר בתוך 90 יום – כפי שיונה יהב כבר הכריז לא פעם, אחת המשימות הראשונות על שולחנו תהיה סילוק תופעת החזירים מחיפה. "חיי היום יום של כלל התושבים ותדמיתה של העיר נפגעו באופן משמעותי מכך", מנמק יהב את דחיפות המשימה. "פעולות שכיחות כמו זריקת אשפה הפכו להיות מתוזמנות. כמות החזירים המסתובבת בעיר גדלה והפכה להיות מטרד יומיומי. תושבים וחזירים לא אמורים לחיות יחד!".

יהב מתכוון מיד עם כניסתו לתפקיד להקים צוות משימה מיוחד עם כל גורמי הטבע והסביבה בישראל, אשר ירחיק את חזירי הבר מהמרחב הציבורי בחיפה. אל המשימה יגיע מצויד בתכניות עבודה שכבר הוכיחו את עצמן בעבר, עת הצליח להרחיק את החזירים מהעיר.

יהב מתכוון  להקים קבינט משותף לעיריית חיפה ורשויות הטבע והסביבה  בראשותו, ולצד זאת למנות ראש תחום מיוחד לנושא סילוק חזירי הבר מהמרחב העירוני. יושלם גידור מקיף תוך הקפדה על חזות העיר, ייקבעו לוחות זמנים להטמנת פחי אשפה ותוגדר מדיניות סדורה עם רשויות הטבע והסביבה אודות דרכי דילול והרחקה לאזורים אחרים.

סיירת הביטחון חוזרת – משימה משמעותית נוספת על שולחנו של יהב היא השבת הביטחון האישי לתושבי חיפה. "מדובר בזכות הראשונה של כל חיפאי וחיפאית", קובע יהב. "אני שב לתפקיד ראש העיר כדי להחזיר את הביטחון האישי לכל תושבי העיר בכל מקום בחיפה. בתוך ארבעה חודשים אקים את סיירת הביטחון מחדש, בתגבור של עשרות ניידות ופקחים עירוניים.", הוא מבטיח.

תוספת של עשרות אלפי מקומות עבודה – מתוך תפיסתו שחיפה צריכה לשוב ולהיות בירת הצפון, יהב מתכוון בתוך חמש שנים להפוך את חיפה למרכז המטרופוליני של כלכלת העתיד.

"אוביל תכנית שתאפיין את חיפה כמרכז עולמי לחברות הייטק וביוטק: בחיפה ישנם מוסדות השכלה מהמצטיינים בעולם, מספר שיא של זוכי פרס נובל, פרופסורים ודוקטורים, מרכזים רפואיים משובחים – כל אלה יהיו כר פורה לפיתוח חברות הייטק וביוטק מקומיות", אומר יהב. "אקבע יעד תעסוקה של 40-50 אלף מקומות עבודה חדשים בתחומי הטכנולוגיה והמדעים. לצורך כך אשלים את הקמת מת"מ 2".

יהב מתכוון להשיב את שיתופי פעולה עם החברות הגדולות במשק, כפי שעשה בעבר עם אינטל, אפל ומיקרוסופט. "בכך נייצר הזדמנויות תעסוקה גם לתושבי חיפה וגם לקהלים נוספים שיבקשו לגור בה. חיפה תהיה המטרופולין התעסוקתי והכלכלי של הצפון!", אומר יהב. "עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים, לצד בניה של שכונות חדשות והתחדשות עירונית, יהפכו את חיפה לאלטרנטיבה השפויה למשפחות צעירות בישראל. בתוך חמש שנים אשנה את מאזן ההגירה בחיפה ממאזן שלילי לחיובי".

הקדמת פינוי המעלים המזהמים בשנתיים – יהב רואה בפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה, בהמשך להצלחת המאבק אותו הוביל יהב לפינוי מיכל האמוניה, כיעד אסטרטגי עבור המטרופולין כולו.

"אני רואה בגורמים הסביבתיים והתנועות הירוקות במרחב העיר חיפה שותפים ערכיים ואידאולוגיים של העיר. בכוונתי לאמץ את תכנית הממשלה לפינוי המפעלים ממפרץ חיפה ולהציע תכנית בשיתוף הרשויות השכנות להקדמת הפינוי ב-24 חודשים – עד סוף 2027!", קובע יהב.

לצד נושא איכות הסביבה יהב מבקש גם לשדרג את נושא החינוך לשמירה על הסביבה ואת נקיון העיר. "אוביל פעילות חינוכית משמעותית בנושאי חינוך לשמירה על הסביבה, שמירה על הים, וקיימות באמצעות מוסדות תרבות רלוונטיים ומוזיאוני העיר", אומר יהב. ולנושא ניקיון העיר אמר כי יפעל להכפלתו לתקציב של 160 מיליון שקל, על מנת להגדיל משמעותית את היקף הניקיון והגינון בכל רחבי העיר וכך גם את האכיפה בנושא.

חידוש תנופת הבניה וההתחדשות העירונית – תחום נוסף בו יהב מבקש להשקיע משאבים מידיים הוא תחום הבינוי, פיתוח ותשתיות. "עם שוובי לתפקידי כראש העיר אחדש את תנופת הבניה וההתחדשות העירונית בחיפה כבר בשנה הקרובה,  תוך יצירת יחסי אמון עם היזמים, התושבים והארגונים הסביבתיים.  לצד זאת אנגיש תחבורה ציבורית מתקדמת, נגישה וזמינה שתשרת את תושבי חיפה ואורחיה", מבטיח יהב.

בין תכניותיו של יהב בנושא זה:

* קביעת יעד כמותי של מתן 1,500 היתרי בניה חדשה כבר בשנת 2024 ותוספת מדורגת של 5% בכל שנה

* קביעת יעד כמותי של 30% היתרי בניה להתחדשות עירונית מתוך סך ההיתרים בשנת 2024. לצד זאת תוספת מדורגת של 3% בכל שנה,

* תוספת של אלפי יחידות דיור לשכונת נאות פרס ופיתוח מלא של שכונת גבעת זמר.

* הפיכת המטרונית לרכבת קלה, דבר שיאפשר את הגדלת נפח הנסועה בתחבורה הציבורית.

* הקמת שתי רכבליות נוספות מהכרמל לים ומהכרמל לקמפוס הנמל.

* בתוך שנה יונהג פטור מתשלום לתושבי חיפה מאגרת נסיעה במנהרות הכרמל.

* הכשרת  שטחי חניה ציבורית בחינם בסמוך למרכזי עסקים עבור תושבי חיפה .

חיפה תשוב להיות מודל לחיים משותפים – אחד הנושאים הכי מזוהים עם יהב הוא החזון שלו לראות בחיפה כמודל לחיים משותפים בין יהודים וערבים. יהב מודאג כי "בשנים האחרונות היו ניסיונות של גורמים מחוץ לעיר לטלטל את המציאות הזאת. לא אסכים לכך!".

לכן יהב הודיע כי יפעל לחיזוק והידוק המסורת הנפלאה שיצרנו בחיפה, ולהבטיח שיהודים וערבים יחיו ברעות ובשלווה, ישתפו פעולה וישמרו על התרבות והמסורת החיפאית, כמו גם של כל הדתות בחיפה – איש באמונתו יחיה.

בכוונתו להוביל  צוות מיוחד שיערוך מיפוי צרכים עבור החברה הערבית בחיפה, בנושאי חינוך, תרבות, תשתיות, והנגשת השירותים לציבור הערבי בעיר.

 

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי