X

"הפחד מהמוות מתגמד מול הרצון העז שיש לי להשאר בחיים"

קרן עמיאל, אימא לשלושה ילדים, עובדת עיריית קריית ים סובלת חמש שנים מסרטן בעין ששלח גרורות לכבד והיא מגייסת כ-143 אלף שקל לטיפולים במחלה הנדירה באמצעות תרופות שלא נמצאות בסל התרופות. "אני חולמת לרקוד בחתונות של הילדים שלי"

"המחלה התחילה בעין ב-2018, כאשר חזרתי מאומן וראיתי הבהובים בעין. עברתי את הטיפול המקובל בעין ובחודש ינואר האחרון הגידול עבר לכבד", מספרת קרן עמיאל, המתחילה כעת סבב של טיפולים בתקווה שהגוף שלה יגיב בהצלחה לטיפולים.

היא נמצאת באשפוז יום במכון "אלה" בבית החולים תל השומר. ממתינה לטיפול הראשון. "אני מקווה שהטיפול יעבור היום ואני אוכל לעלות על הרכבת ולנסוע הביתה", היא מספרת. "הטיפול נמשך תשעה חודשים וכעת אני מנסה להשיג את התרופות, התרופה הביולוגית עולה 14 אלף שקל לטיפול. האיומונותרפיה עולה בסביבות 22 אלף שקל לטיפול. הן לא נמצאות בסל התרופות"."אני נחשפת לאנשים טובים". קרן עמיאל
צילום עצמי


"התרופה אמורה לרפא את הגרורות שלי בגוף ואז הגוף עצמו יתקוף את המחלה. זה טיפול חדשני הקיים מזה עשר שנים. לא הרבה אנשים שרדו את ההתמודדות שלי. רק אחרי שלושה סבבים של טיפולים אוכל לדעת הם הטיפול עובד. כרגע, בגלל שהצלחתי להשיג תרומה רק של חצי מהכמות, אז אני לוקחת חצי".

"לכן המליצו לי שלא לפתוח קבוצת תמיכה. היום-יום הוא לא פשוט. אבל אני אדם מלא אמונה. למרות הקושי והעייפות, הכרחתי את עצמי לחזור לעבודה בשבועיים האחרונים. יש לי ראש עיר מקסים ומנהלת נהדרת".

בחודש ינואר היא תהיה בת 50 והיא מגדלת 3 ילדים. הבכור הדר בן 21, הבת הצעירה אנה לפני גיוס וטל עוד מעט בת 16".

"עם ישראל יפה. אני נחשפת לאנשים טובים. מלא אנשים סביבי מתפללים. השם הוא טוב ומטיב. למזלי, עמותת "חברים לרפואה" עוזרת לי. אי אפשר להתמודד לבד".

"כל 21 יום אני אמורה להגיע לכאן לטיפול ואני באה ברכבת. אני אפילו לא רוצה שיקחו אותי. אני רוצה לעשות הכל בעצמי. זכיתי. יש לי תמיכה מקצה לקצה. אני סובלת ממחלה ייחודית. אם מחר בבוקר ארגיש שאני יכולה ללכת לעבודה, אעשה זאת".

היא מבקשת שלא לשתף במצבה את אמה, הציירת ג'וסלין עמיאל המתגוררת בטבריה. "אל תספרו לאמא שלי !! בבקשה זה ישבור לה את הלב היא לא יודעת מה עובר עליי…", היה המשפט הראשון בפוסט בפייסבוק בו גילתה לעוקביה את דבר מחלתה.

"אבל לכם אספר כי עכשיו אני זקוקה לעזרתכם… הפחד מהמוות מתגמד מול הרצון העז שיש לי להשאר בחיים. תשעה חודשים אני נלחמת במחלה הארורה. יש לי סרטן מלנומה נדיר ואלים שהתחיל לפני 5 שנים בעין ולפני 9 חודשים תקף את הכבד בגרורות (ממש מלנומה 'מלעונה')"

"הטיפול שנמצא בסל התרופות לא מניב תוצאות טובות בכלל ועכשיו אני עומדת בפני אתגר נוסף ועליי לגייס בכוחות עצמי את הטיפול שלצערי לא נמצא בסל התרופות ל3 חודשים לפחות, כדי להוכיח לקופת חולים כללית הצלחה ורק אז אולי אקבל מהם את התרופות. חודש טיפול מסתכם אחרי הנחה של עמותת בכמעט 43.000 שקל וזה אומר כמעט 130.000 שקל לשלושה חודשים רק כדי להגיע לתרופות שיתנו לי 30% של סיכוי להחלים".

הציור "שתי נשים", של הציירת ג'וסלין עמיאל

"בבקשה אם אתם במצב לעזור לי לקבל את הסיכוי להשאר בחיים אשמח לעזרתכם בתרומה קטנה כגדולה או לחילופין אם מישהו מכיר ויודע או יש ברשותו את התרופות: ״לינווימה״  (Lenvima) או ״קיטרודה״ (Keytruda) ורוצה לעזור אני יותר מאשמח!"

"בבקשה תעזרו לי לשתף"

"אני חולמת לרקוד בחתונות של הילדים שלי ולהשתולל בעתיד הרחוק עם הנכדים שלי בעזרת השם ..אני רוצה את הכח להשאיל שמחה מהעתיד לבוא. מתחננת לעזרתכם לעזור לי לשמור על הקרן שמש שבי בבקשה. אני לא רוצה ללכת".

לתרומות, ניתן לפנות באמצעות "חברים לרפואה" https://www.haverim.org.il/fund?fundid=80

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות