X

יעקב שטרית: התושבים הם בני ערובה למלחמות פוליטיות

בנאום שנשא יו"ר רשימת התושב במרכז יעקב שטרית לרגל ראש השנה הוא תקף את חברי מועצת העיר בחיפה ואת ראש העיר, המובילים את העיר לכאוס. "בשנתיים האחרונות גילינו שחברי מועצה שקיבלו מנדט מהציבור לשרת אותו, פעלו לפגוע בו"

למרות שהיא אינה מריצה מועמד לראשות ולא תומכת באף מועמד לראשות העיר חיפה, מאות תושבים הגיעו אמש להשתתף בהרמת כוסית של רשימת 'התושב במרכז'. יעקב שטרית: "אנו מגיעים עם תוכנית שבסיסה הוא בירור הצרכים של התושבים ועם רשימה שכולה אנשי שטח, שמהווים פסיפס אנושי המייצג את כל שכונות ותושבי חיפה".

"אנחנו רשימה א- פוליטית ללא כל תמיכה של מפלגה ארצית כלשהי או גורמים כלכליים כאלו ואחרים. אנחנו רואים לנגד עינינו אך ורק את האינטרסים והצרכים של תושבי העיר ולא של אף אחד אחר." בדברים אלו פתחה הפעילה החברתית אורלי אברה את טקס הרמת הכוסית לרגל השנה החדשה שקיימה רשימת התושב במרכז אמש עם מאות תומכים ואוהדים בבית אבא חושי בחיפה. אורלי שהנחתה את האירוע בחן ובשילוב המנצח של  העדינות והנמרצות שלה גרפה תשואות מהקהל בשעה שהזמינה את חברי הרשימה לעלות לבמה ולהתיישב במקומם."אנחנו רשימה א- פוליטית ללא כל תמיכה של מפלגה ארצית ". כנס הרמת הכוסית של התושב במרכז
צילום: חגית אברהם


יו"ר הרשימה יעקב שטרית סיפק בנאומו לא מעט כותרות. רגע אחרי שהודה לפעילים ולחברי הכוורת של הרשימה עבר יעקב לשרטט את יעדי הרשימה ואת תחומי העשיה בהם הוביל עד כה. עבר להתקפה חריפה על חברי המועצה שהביאו את העיר לדבריו לכאוס: "בשנתיים האחרונות גילינו שחברי מועצה שקיבלו מנדט מהציבור לשרת אותו, פעלו לפגוע בו. גילינו אסופה של חברי מועצה שנלחמת בראש העיר וראש העיר רבה איתם כשביניהם מלחמות של אגו וכבוד ואנחנו התושבים בני ערובה בתווך. "שליחות ציבורית זאת לא עבודה שמסתכמת בלצלם את עצמך לרשתות החברתיות כאילו אתה עובד או לפתוח קבוצות האדרה בווטסאפ. זה גם לא לצאת לרחוב פעם ב 4.5 שנים לתעמולת בחירות ממומנת על ידי קבלנים ואנשי ממון אינטרסנטים ולהעלם כשאתה נבחר לעוד 4.5 שנים. לתופעה הזאת צריך להיות סוף, היא פוגעת בכל אחד מאתנו .

"מאבק בלתי מתפשר בגזענות ובאפליה".
צילום: חגית אברהם

"הניסיון שצברתי במשך 4 שנים בעבודה יומיומית מול העיריה יצר עבורי קטליזטור לשנות את המצב הבלתי נסבל הזה להקים רשימה של אנשי שטח ועשיה שפועלת מהלב ותפעל להציב את התושב במרכז. אנו מגיעים עם תוכנית מדויקת שבסיסה הוא בירור הצרכים של התושבים ויצירת תעדוף ביצוע  בכל חיפה ובכל הפרמטרים . עם  רשימה שכולה אנשי שטח, נתינה ועשיה התנדבותית לציבור ופסיפס אנושי המייצג את כל שכונות ותושבי חיפה".

"בעבודה בועד נו"ש יצרנו תוכנית עבודה שחילקה את נווה שאנן לחמש גזרות והכנות תוכנית עבודה במסגרתה כל גזרה קיבלה מגה פרויקט לצד פעולות שוטפות של שדרוג, השבחה, ואחזקה. כל זאת לצד מתן שירות אישי לתושבים בכל בעיה, באמצעות קבלת קהל בפני פקידת פניות ציבור ייעודית רק לנווה שאנן, חמישה ימים בשבוע בבניין הועד".

"את מודל הניהול הזה שהצליח בצורה דרמטית בנווה שאנן נשכפל לכל שכונות העיר. לא יהיה מקום בעיר ולא תהיה שכונה שתהיה החצר האחורית של העיר . זו הזדמנות ובשורה להפוך את עירנו למקום טוב יותר לילדינו ולנו לגור בה".

בהמשך הערב עלתה על המסך ברכה מצולמת של אבי קאופמן שנבצרה ממנו ההשתתפות באירוע בשל שהותו בחו"ל, אבי הודה למשתתפים שהגיעו, וקרא להם לתת את הכוח למי שמטרתו באמת היא אך ורק לפעול למען התושבים כפי שיעקב שטרית וחברי הרשימה הוכיחו זאת בחמש שנים של עבודה קשה.

"להפוך את עירנו למקום טוב יותר לילדים"
צילום: חגית אברהם

מילים חד משמעיות על הבחירה שלה להצטרף לנבחרת של התושב במרכז נשמעו מפי אורלי אברה, מנחת האירוע המובילה בשנים האחרונות מספר תוכניות לקידום קהילת עולי אתיופיה ולשילובם בחברה הישראלית לצד מאבק בלתי מתפשר בגזענות ובאפליה. שסיפרה כי מצאה בחברי הרשימה בטלי וביעקב אנשים שהמחוייבות הראשונה שלהם היא לחולל שינוי ולהוביל עשייה למען התושבים ולכן בחרה להצטרף אליהם.

דברי ברכה לקראת השנה החדשה נשא הרב דודי כהן מנוה שאנן הפעיל שנים רבות בקרב הנוער בשכונה. הרב דודי ברך את המשתתפים בברכת שנה טובה וציין את המסירות הבלתי נגמרת של יעקב שטרית למען פיתוח וקידום העיר במטרה להביא תוצאות והישגים למען התושבים.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי