X

מבצע חסר תקדים בסוכות במוזיאוני חיפה

יום פעילות מלא, 5 מוזיאונים ומשחק בריחה ב-99 ₪ לכל המשפחה

 

מוזיאוני חיפה מזמינים אתכם לחגי תשרי שכמוהם לא היו –  עם שלל תערוכות חדשות,  סדנאות אמנות ויצירה לילדים ולמבוגרים ומשחק בריחה אינטראקטיבי במושבה הגרמנית – והכל, במחיר חסר תקדים למשפחות בחג הסוכות!


 לקראת חודש חגי תשרי, הערכות מיוחדת במוזיאוני חיפה שמזמינים אתכם לבקר אצלם וליהנות ממגוון יוצא דופן של תערוכות חדשות ומפעילויות מגוונות לכל גיל. קבוצת מוזיאוני חיפה כוללת את מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי, מוזיאון העיר חיפה, מוזיאון הרמן-שטרוק ומוזיאון מאנה-כץ (סגור זמנית).


תערוכת הפרח, צילום_ לנה גומון

כחלק מההיערכות המיוחדת לסוכות, מוזיאוני חיפה יצאו בשני מבצעים מיוחדים:

כרטיס משפחתי ב-99 ₪ בלבד לכלל מוזיאוני חיפה – מבצע חסר תקדים, כאשר במהלך חול המועד סוכות, בין התאריכים 01-05.10.23 המבקרים יוכלו לקנות כרטיס משפחתי (2 מבוגרים + 2 ילדים עד גיל 18) ולהנות מכניסה לכל חמשת מוזיאוני חיפה ומשחק בריחה במושבה הגרמנית  – "תעלומה בעקבות הטמפלרים". אפשרות זו יוצרת יום שלם של פעילות לכל המשפחה במחיר של 99 שקלים בלבד ביום הביקור.

כרטיס 1+1 למוזיאוני חיפה לבאי פסטיבל הסרטים – בין התאריכים 28.09.23-07.10.23 (לא כולל שישי ושבת) כל מי שירכוש כרטיס לפסטיבל הסרטים יהנה מכרטיס 1+1 (שני כרטיסים במחיר כרטיס בודד) לאחד ממוזיאוני חיפה לבחירתו ויוכל ליהנות משילוב של שני עולמות תרבות.

בנוסף לתערוכות ולסיורים המודרכים בהן, יוכלו המבקרים ליהנות ממגוון רחב של סדנאות אמנות ויצירה לכל המשפחה שיתקיימו בחגי תשרי במוזיאונים השונים:

המוזיאון הימי הלאומי – לקראת חג הסוכות, תיפתח תערוכה חדשה, "המסע שלי עם גרטה". התערוכה מציגה את מסעה המיוחד של פעילת האקלים הצעירה, גרטה תונברג, ב-2019 מאנגליה לניו-יורק בסירה המונעת באמצעות אנרגיה סולרית בלבד. במרכז התערוכה, סרטון האנימציה "המסע של גרטה תונברג", שיצרו המאיירות איה גורדון נוי ועינת רודמן. הסרט מחבר את המבקרים בני כל הגילים לנושא המאבק בהתחממות הגלובלית באופן רגשי ואסתטי, במטרה לעורר הזדהות עם הנאבקים בתופעה הרסנית זו, שהיא מעשה ידי אדם. בנוסף ניתן לראות במוזיאון את מעבדות השימור החדשות, שנחנכו ערב ראש השנה,  ולצפות בעבודת השימור בלייב.

די, ילדה קטנה! פריים מתוך סרטון אנימציה – המסע של גרטה תונברג. יוצרות – איה גורדון נוי ועינת רודמן

מוזיאון חיפה לאמנות – שלוש תערוכות חדשות נפתחו לאחרונה: "ואדי", "כוראוגרפיה של התנגדות" ו"יארו ורגה: סיפורי מסעות בארץ". התערוכות לוקחות את המבקרים למסע שיוצא מהסיפור המקומי –  של ואדיות חיפה, של מחאות בישראל ושל הסופר קרל מאי – וממשיך לעבר סוגיות אקולוגיות ופוליטיות שפורצות את גבולות המקום והזמן.

יארו ורגה, סיפורי מסעות בארץ, 2023, צילום: דור קדמי

ואדי – אלי מגזינר, צמיחה חדשה, 2023

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית- התערוכה המרשימה "אדמה, מים, רוח אש… וריקות" מבקשת לשפוך אור על חמשת האלמנטים מהם מורכב היקום שלנו. התערוכה משלבת עבודות של אמנים יפנים וישראליים מתחומי אמנות מגוונים הקשורים לתרבות יפן.

אדמה, מים, רוח, אש וריקות, עבודות של יעל הרניק, צילום_ ג_ני כצנר

מוזיאון הרמן-שטרוק – בימים אלה נפתחה תערוכה חדשה ומרתקת, אוסף ציורים והדפסים של האמן יהודי-גרמני, הרמן שטרוק, שנתרמו על ידי איש העסקים מר צבי נטע. בתערוכה החדשה, "שעתוק והבעה", ניתן ללמוד על תהליכי היצירה המיוחדים של הרמן שטרוק, על המגוון הרחב של האפשרויות שעמדו לרשותו בבחירת טכניקת ההדפס, סוג הנייר, הפורמט, הסגנון והצבע.

שעתוק והבעה – תיאודור הרצל, 1907, מתוך אוסף מוזיאון הרמן שטרוק, צילום: יבגני איידל

מוזיאון העיר חיפה – "תערוכת הפרח" הזוכה להתעניינות רבה, היא מחווה לתערוכה הנוסטלגית שהוצגה בעיר חיפה עשרות שנים, עד אמצע שנות ה-90. בתערוכה משולבות פעילויות אינטראקטיביות רבות ומגוונות: משחק זיכרון ענק של פרחים, חלל משפחתי חוויתי בו הם יוכלו להקדיש זמן לספרי ילדים ומגזינים על פרחים; חדר חושך עם לוחות ציור זוהרים בחשכה; פעילות אוריגמי ליצירת פרחים על ידי קיפולי נייר; חדר אינציקלופדיה עם הסברים על פרחים וצמחים ובו יוכלו הילדים לבנות פרחים משלהם בעזרת חלקי לבד ובד; ופעילות פרחי ענק מעץ בחצר, שאת האבקנים שלהם צריך למלא בעזרת חוטי טריקו.

חדר אוריגמי תערוכת הפרח, צילום לנה גומון

תעלומה בעקבות הטמפלרים – עוד במוזיאון העיר חיפה: "משחק בריחה" אינטראקטיבי במושבה הגרמנית – הרפתקה לכל המשפחה, בה נשלחים למשימה מיוחדת, במהלכה יאתרו רמזים הפזורים במבני המושבה, במטרה לפתור תעלומה סודית שהתרחשה בימי הטמפלרים. הפעילות יוצאת ומסתיימת במוזיאון העיר.

 

מספר המקומות בסדנאות מוגבל ומצריך הרשמה מראש באתר המוזיאון וכרוך בתשלום נוסף מעבר למחיר כרטיס כניסה לתערוכה.

מידע על כל התערוכות, שעות פתיחה ומחירים ניתן למצוא באתר מוזיאוני חיפה.

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בתרבות ופנאי

<