X

מנהל הבית החם לחיילים בודדים בחיפה מצטרף לרשימת התושב במרכז

אוקון הקים את "הבית החם לחיילים בודדים" לפני 14 שנה. הוא ערך לאחרונה את ארוחת החג לחיילים בודדים לראש השנה ונערך לארוחת חג לסוכות

האבא של החיילים הבודדים בחיפה – דובי אוקון הודיע על הצטרפותו לרשימת התושב במרכז של יעקב שטרית. "מצאתי ביעקב דמות ערכית ושותף אמיתי למפעל החיים שלי – הדאגה והטיפול בחיילים בודדים. בכל הזדמנות בה עזרתו נדרשה הוא היה שם למען החיילים. אין לי ספק שהיכולות שלו יקדמו את העיר חיפה בצורה דרמטית, ישפרו את השירות לתושב, ויחוללו מהפכה בכל הנושאים שאותם יקדם".

לפני יותר מארבע עשרה שנים הקים דובי אוקון בעשר אצבעותיו וללא שום עזרה ממשלתית את 'הבית החם לחיילים הבודדים'. במסגרתו הוא דואג למעטפת ליווי מקיפה לחיילים בודדים, מקיים מפגשים שבועיים באוירה חמה וביתית בכל יום חמישי לחיילים בודדים ומקיים עבורם סעודות חג ציבוריות.


מפגשים בכל יום חמישי. דובי אוקון וטלי איטח
צילום: התושב במרכז


במשך השנים היו לדובי ממשקים רבים עם הבירוקרטיה העירונית- במסגרת פעילותו למען החיילים. מה שהביא להבנה שהתבססה אצלו כי פעילות ציבורית התנדבותית זקוקה לגב עירוני חזק. בשל כך הוא בחר להצטרף לרשימת התושב במרכז כדי להביא את החזון ההתנדבותי שלו לתרגום בשדה העירוני. כשמתוך היכרות רבת שנים עם חברי הרשימה של התושב במרכז ועם פעלם למען הציבור היה ברור לו שפעילות ציבורית איתם תהיה מכפיל כח למען הציבור. בפרט כאשר במשך השנים הם היו שותפים אמיתיים לפעילות למען החיילים הן יעקב שטרית, הן אבי קאופמן, טלי איטח משולם ומשה לייזר.

דובי אוקון עלה לארץ בתור ילד מוילנה שבליטה. בישראל הכיר את נינה רעייתו זמן קצר לאחר שעלתה לארץ לאחר שנות סירוב עליה. המפגש ביניהם נוצר באמצעות הסבתות של שניהם שהציעו להפגיש את זה עם זו כשההיכרות הולידה אהבה גדולה שנמשכת עד היום. לפני כעשרים שנה החל דובי לסבול מכאבי עיניים שהלכו והחמירו והתבררו בהמשך כמחלת עיניים קשה שהביאה אותו לעיוורון מוחלט. בעקבות המחלה עבר שני ניתוחי עיניים והושתלה לו קרנית, ניתוח שהחזיר לו את הראיה.

יום כיף לחיילים בודדים ביום העצמאות
צילום: התושב במרכז

דובי: "לפני הניתוח השני ובעיקר בזמן ההרדמה קיבלתי על עצמי שאם אקבל את המתנה של לראות מחדש לא אקבל את זה כמובן מאליו אלא אראה את זה כמתנה ואעשה עם המתנה הזאת עשיה למען האחר. באותו הרגע עוד לא ידעתי מה אעשה בדיוק, אבל דברים לא קורים סתם".

"מיד לאחר הניתוח נינה אישתי הביאה לי עיתון לראות אם אצליח לקרוא. ההתרגשות מעצם המחשבה שאולי אוכל שוב לקרוא משהו הייתה ענקית, ואכן הצלחתי לקרוא. ואיך אפשר להגיד שאין השגחה? הכתבה הראשונה שראיתי עסקה בדיוק בחיילים בודדים ומיד היה ברור לי שזו תהיה השליחות של חיי".

דובי עסוק בימים אלו בארגון ארוחות החג של חג הסוכות המתקרב כשרק כעת גמר את הפרויקט של ראש השנה. על שולחנו מתארחים בכל חג עשרות חיילים. כשכל חמישי בלילה הוא מקיים ערב גיבוש מיוחד בו עשרות חיילים נהנים יחד להפגש, לפטפט לאכול ארוחה טובה ולהרגיש שיש מישהו שאכפת לו מהם.

"סט ערכים ראוי". סעודת חג לחיילים בודדים
צילום: התושב במרכז

"בחרתי להצטרף לרשימת התושב במרכז למרות שבאופיי אני רחוק מהתחום מאחר והבנתי שזו הדרך להשפיע ולשנות. ביחד נוכל להביא שינוי גדול מאד, להפוך את המבט של העירייה כלפי התושבים. להתייחס לכל תושב כלקוח ולא כנתין. זו השאיפה שלי ועם הבולדוזרים של 'התושב במרכז' אני בטוח שגם אצליח לבצע אותה".

טלי איטח משולם: "הלב והנתינה של דובי זה בדיוק סט הערכים של התושב במרכז, אין ראוי ומתאים ממנו להיות חלק מהרשימה. ביחד נעשה דברים גדולים. בדאגה לתושבי השכונות, במינוף מערך הרווחה ובדאגה לחלשים ולתושבי העיר כולם".

יעקב שטרית: "הבעת האמון של דובי היא כבוד גדול וצעד מרגש מאד כאשר בחר להצטרף אלינו – לעשיה של התושב במרכז. יחד איתו נהווה מכפיל כח ונוכל להביא לתושבי חיפה שינוי ובשורות רבות".
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי