"עיריית חיפה הצליחה ליצור דבר השונה בכל צורה מפמינזם, 'הכניסה לנשים בלבד' רציתי להקיא." חיפאים יוצאים כנגד יום האישה בעיר התחתית.

אירוע יום האישה בעיר התחתית היווה את גולת הכותרת באירועים לכבוד האישה של עיריית חיפה. המתחם היה עמוס במשתתפים בשל עבודת יח"צ מוצלחת . עם זאת נרשמו תלונות לא מעטות לעיריית חיפה ולעיר התחתית בקשר לרעיון ההפקה כשלעצמו בטענה כי ערב רק לנשים לא רק שאינו משרת את האינטרס הנשי פמיניסטי אלא ההיפך והטענות עלו […]
אירוע יום האישה בעיר התחתית היווה את גולת הכותרת באירועים לכבוד האישה של עיריית חיפה. המתחם היה עמוס במשתתפים בשל עבודת יח"צ מוצלחת . עם זאת נרשמו תלונות לא מעטות לעיריית חיפה ולעיר התחתית בקשר לרעיון ההפקה כשלעצמו בטענה כי ערב רק לנשים לא רק שאינו משרת את האינטרס הנשי פמיניסטי אלא ההיפך והטענות עלו הן מהמין הנשי והן מצד הגברים "מחפש תמונה עם גבר… אה, רגע, עיריית חיפה הצליחה ליצור דבר השונה בכל צורה מפמינזם, 'הכניסה לנשים בלבד' רציתי להקיא"…. ועוד "איזה יופי, אירוע לנשים בלבד שממומן בין היתר מכספי הגברים בעיר" וכך הוסיפה גם אישה 'עיריית חיפה תתביישי לך! מהתבוננות בהרצאות אפשר להסיק שהדברים היחידים שיכולים להעסיק אישה עכשווית הם מראה חיצוני, ומטבח. רק יפה ורק אופה!" או למשל "יש לכם את זה ביותר סטריאוטיפ?" ואחרת רשמה "לעיריית חיפה יש הרבה מה ללמוד מהטכניון לגבי מהי העצמה נשית (ולא, זה לא אופנה, שיער, איפור ודיאטות…)" במהלך האירוע ולאחריו עלו תלונות נוספות כנגד עיריית חיפה כאשר נטען כי "האירגון היה על הפנים, ההופעה נערכה בחלל קטן מאוד, בקושי היו מקומות ישיבה ולא איפשרו לעמוד."  לגולת הכותרת של הערב, ההופעה של אורנה בנאי התקבלו תלונות רבות מאוד 'ביצוע גרוע! מקום קטן, הוציאו נשים והשאירו גברים לשבת." ועוד "אתם מפרסמים ומזמינים נשים ובסוף לא נותנים להיכנס! זה לא לעניין!" הפקת האירוע קיבלה שבחים רבים אך עם זאת עיריית חיפה והנהלת העיר התחתית זכו לתלונות לא מעטות נוספות וזאת אחר והמתחם היה יחסית קטן ולכן היה דחוס מידי ובאותה נשימה הוזכר כי כמעט ולא היו מקומות חנייה באיזור וכך נאלצו להחנות ולהגיע מרחוק. עוד נטען כי היה חוסר במקומות ישיבה כאשר אישה בהריון חיפשה מקום לשבת ולא מצאה במשך זמן ארוך, ונשים שהגיעו עם ילדים כי לא היה להם היכן להשאיר אותם ולכן הגיעו עימם לא מצאו מקום לשים את הילדים וליהנות באירוע, ובנוסף, השתרכו תורים ענקיים שגרמו לדחיפות, לחץ ועצבים. למרבה ההפתעה, התלונה הראשית של הנשים הייתה כי הוכנסו למתחם גם מספר גברים ולא מעט נשים התרעמו על כך.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה