בית המשפט דחה את תביעת לשון הרע שהגיש צביקה ברקאי נגד ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, ודובר העירייה לשעבר, בועז גולן רשמו ניצחון בתביעת הדיבה שהגיש נגדם חבר המועצה, צביקה ברקאי. באותו דיון השופטת דחתה תביעת דיבה נגדית שדוקורסקי הגיש נגד ברקאי

 

דוקורסקי. סרב לחזור בו מהתגובה שניתנה לטענות שהפנה כלפיו ברקאי וזכה בבית המשפט השבוע. צילום. עיריית ק. ביאליק

דוקורסקי. סרב לחזור בו מהתגובה שניתנה לטענות שהפנה כלפיו ברקאי וזכה בבית המשפט השבוע. צילום. עיריית ק. ביאליק

הימים ימי טרום הבחירות המוניציפאליות האחרונות. חבר המועצה, צביקה ברקאי, שולח מכתב לראש העירייה, אלי דוקורסקי, בו הוא כותב לו כי בכוונתו להתפטר מהקואליציה, תוך שהוא מותח ביקורת על התנהלות בלתי תקינה מצד ראש העיר דוקורסקי באספקטים שונים בניהול העיר.
המכתב הופץ בין היתר למקומונים באזור הקריות ואלו פנו לתגובה לדובר העירייה בזמנו, בועז גולן ולראש העיר, אלי דוקורסקי.
העירייה שלחה תגובה בזו הלשון: "רשמנו לפנינו את הודעתו של צביקה ברקאי כי נכשל בשליחותו כחבר מועצת העיר וכי אינו פועל למען הציבור ולא עושה מאומה בעבורו. לאורך כל הקדנציה תמך ברקאי והצביע בעד מדיניות ראש העיר המנהיגה את קיריית ביאליק להצלחה. עתה, כשריח הבחירות באפו, מעלה ברקאי טענות הזויות ומוזרות המעידות עד כמה הוא מנותק. פעילותו היחידה בקדנציה הייתה ניסיון לקדם מקורבים פוליטיים, לתפור עבורם תפקידים ולדאוג להם לטובות הנאה. בקשות אלו שלו מצויות בעירייה ונדחו מכל וכל".
עם פרסום תגובה זו של העירייה, שלח ברקאי מכתב אזהרה לפני תביעה לדוקורסקי וגולן וביקש מהם לחזור בהם מהתגובה הזו, שהיא בגין הוצאת דיבתו לפי ברקאי. אלא שדוקורסקי וגולן הודיעו כי אין בכוונת העירייה לחזור בה מהתגובה וכי הם מוכנים ללכת להליך שיפוטי.
ברקאי בסופו של דבר, הגיש תביעת לשון הרע נגד העירייה, ראש העיר דוקורסקי עצמו וכן מי שהיה הדובר בועז גולן. התביעה הייתה בסך 100 אלף שקל.
אלא שהשבוע, השופטת פנינה לוקיץ' מבית משפט השלום פסקה כי ברקאי לא יכול לתבוע את ראש העיר ואת הדובר לשעבר, בועז גולן ודחתה את שתי התביעות שברקאי הגיש כנגדם מכל וכל.

השופטת הותירה על כנה את התביעה שהגיש ברקאי כנגד העירייה והיא תידון במועד מאוחר יותר בבית המשפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק