X

"אנחנו כאן כדי להפיל את הממשלה הפושעת הזו"

אלוף (מיל') עמירם לוין, אלוף פיקוד הצפון לשעבר, היה הנואם הראשי בהפגנת הענק שהתקיימה הערב בחיפה והוא קרא לראשי מערכת הביטחון להקשיב להכרעות בית המשפט. הפגנות דומות נערכו בעוד מוקדים ברחבי הארץ

לאחר שבוע של הפסקה חזרו המפגינים לגדוש את רכס הכרמל ולהפגין נגד החקיקה המשפטית של הממשלה ושורת הצעות החוק שהיא מתכוונת להעביר עם פתיחת המשוב הקרוב, כמו הצעת החוק לפטור משירות של תלמידי ישיבה תוך השוואת תנאיהם לתנאים של חיילים משוחררים.

בשבוע ה-38 להפנות הענק, הנואם הראשי בחיפה היה אלוף פיקוד הצפון לשעבר, אלוף (מיל'), מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר והמשנה לראש המוסד לשעבר: "חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים עומדים אתנו הערב אלפים שבכל מלחמות ישראל עזבו את הבית, עזבו את המשפחה ורצו אל שדות הקרב כדי להציל את מדינת ישראל ולא שבו. בשמם, ובעיקר בשביל ממשיכי דרכם, ילדינו ונכדינו כולנו שוב כאן".מפגינים צועדים בכיכר ספר בחיפה. צילום: דרור גלבוע


"ביבי מינה חבורה הזויה לשרים, חלקם עבריינים מורשעים וחלקם משתמטי שרות צבאי, שרי שקר וחבורת פשע שאינם יודעים מהי דמוקרטיה, שרים שגדלו וצמחו בחבל ארץ שכבר 56 שנים אין בו דמוקרטיה. שרים ששולחים אותנו לעזאזל, בזים לחיל האוויר  ומשתלחים ברמטכ"ל ובראש השב"כ. אם אלה הוא רוצה לקדם שלום, או חלילה לצאת למלחמה? ביבי, מינה את  שר המשפטים הדוגל בדיקטטורה ומדינה ללא רשות שופטת עצמאית. ביבי מינה שר אוצר משיחי הפוגע בכלכלה ומנציח בורות ועוני. שר הבוזז את כספי משלם המיסים כדי לתגמל מקורבים ומשתמטים בדרכם לאומן ומנגד מקפיא תקציבים לערבים, כי הם ערבים.זה ביבי וממשלתו שמפקירים את ביטחון האזרחים, יהודים, ערבים, בדואים, להט"בים ונשים ומפקירים  את ביטחונם בידי גזען ועבריין מטורלל  ובעיקר כושל".

"אנחנו מחזקים את בית המשפט העליון וסומכים עליו, ואנחנו, שלא כמו חלקים מהממשלה והקואליציה, אנחנו נכבד כל החלטה שלו. החומה השנייה היא מפקדי זרועות הביטחון: הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד, מפכ"ל המשטרה, וראשת השב"ס שעושים יחד עם פקודיהם לילות וימים להבטיח את ביטחון המדינה".

אלוף (מיל') עמירם לוין. צילום: מחאת העם חיפה

לוין  אמר למפגינים: "אנחנו סומכים עליכם ומחזקים אותכם – היו אמיצים ונחושים מול מחרבי ישראל, ואם חלילה יגיע הרגע הנורא בו תדרשו להכריע בין בית המשפט לממשלת העבריינים, בחרו בדמוקרטיה  ותתייצבו ביחד, כולכם, מול ראש הממשלה ותאמרו בקול ברור – עד כאן! אנחנו כאן כדי להפיל את הממשלה הפושעת הזו, אבל אתם כאן בשביל היום שאחרי".

בין הנואמים היה גם מופיד מרעי, מי שהיה מח"ט החרמון ואחיו של אל"מ נביה מרעי ז"ל, סגן מפקד אוגדת עזה, הצנחן הדרוזי הראשון שנפל באירועי מנהרת הכותל. "מרבית חברי הממשלה והקואליציה, יצטרכו לתת עוד שנים של עשייה למען המדינה, כדי להגיע לתרומה של הדרוזים למען חוסנה הלאומי של המדינה. כשאנחנו עברנו את מבחני האש ,ושכבנו במארבים מאום חשיבה בסיני,  נחל ביירות והחרמון ,הם ישנו טוב בלילות".

מופיד מרעי. צילום: מחאת העם חיפה

"והיום להבנתם, אנחנו מסיטים , שמאלנים ,בוגדים ונגד המדינה. אז מי כאן בוגד  במדינה ? הם או אנחנו? הם רוצים לשנות את האופי הדמוקרטי של המדינה  בכל דרך, ולרמוס את מגילת העצמאות   ואנחנו, כולנו, לא ניתן להם. ובערב יום כיפור מאחל לממשלה ותומכיה שיעשו חשבון נפש  עמוק ושיחזירו את המדינה לאזרח הנאמן".

בפעם ה-32 – אלפי מפגינות ומפגינים מתושבי הקריות, כפר ביאליק, קיבוצי הגליל המערבי והמצפים באזור, הפגינו במוצאי שבת ברחבת בית המשפט בקריות.

מפגינים בקריות. צילום מחאת הקרייתים

ישראל שור, אח שכול ומראשי מחאת המשפחות השכולות אמר בהפגנה: "אני שייך למשפחת השכול. אחי הבכור, אבידע שור, התנדב לסיירת צנחנים בתחילת שנות ה 70. ב 10באפריל 1973 בהיותו מ"פ הסיירת, הוא נפל במבצע אביב נעורים בבירות. אין לי ספק שאבידע הביא בחשבון את האפשרות שישלם בחייו על הגנת המדינה. לאבידע לא היה ספק שהמחיר ראוי ושהמדינה שווה את חייו".

"כשבאו להודיע להוריי על מותו של אחי, הם השפילו ראש וקיבלו את הדין. המדינה הייתה גדולה כחייו של בנם. ליבי נתון היום להורים, שנאלצים לשלוח את ילדיהם לצבא של עם, שמנהיגיו מושחתים, משיחיים, הומופובים, משתמטים, פרזיטים, מחרחרי מדון, גזענים וחסרי אחריות בצורה הרסנית. יש לנו כעת חברי כנסת, שרי ממשלה וראש ממשלה שהאזרחים עבורם, הינם פתק בקלפי ותשלום מיסים, לא יכולים להנהיג וליצור מחויבות ונאמנות למדינה, כשאין בהם ולו גרם של נאמנות לאזרחים".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות