X

בעקבות הרצח של תושב חיפה – מועמדים לראשות העיר מבטיחים לטפל בגל הפשיעה

בעקבות הרצח שאירע הבוקר בחיפה שבו נורה למוות תושב העיר לאור יום, פנה יונה יהב במכתב למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי וביקש ממנו להעלות את חיפה לראש סדר העדיפויות המשטרתי לטיפול בפשיעה. אביהו האן מציע להקים מערך עירוני משולב עם המשטרה ויעקב בורובסקי רוצה להגדיל משמעותית את כוח השיטור העירוני

הבוקר (רביעי) נורה ונרצח לאור יום תושב חיפה כבן 50. כוחות גדולים של משטרה פתחו בחקירה ואיסוף ממצאים בשטח על ידי הזיהוי הפלילי. החשש במשטרה הוא שבעקבות הרצח יהיו מעשי נקם כתגובה על כך, שכן הנרצח הוא ממשפחה מוכרת בעיר.

"בשבועות האחרונים אנחנו עדים איך רחובות חיפה הופכים לזירת פשע של מעשי רצח וירי חי, לצד השתוללות של מכוניות מרוץ ואופנועים המסכנים ופוגעים בבטחון האישי של תושבי חיפה ואורחיה" אומר יונה יהב. "חיפה היא עיר מחוז ומרכז מטרופולין הצפון. פגיעה בביטחון חיפה כמוה כפגיעה בריבונות ישראל בצפון!".


יהב אומר כי "מעשי הרצח בעיר מערערים את יסודותיה כעיר שלום. ההשלכות יכולות להיות הרות אסון גם ברמה הלאומית".


יונה יהב. צילום: אלעד מלכה

יהב מבהיר כי ידוע לו כי המשטרה סובלת ממחסור בתקציבים ובכח אדם, אך גם את מוכנותו לסייע למשטרה במשימותיה.  "לצד הצורך להחזיר תקנים שקוצצו במחוז, אני לוקח עליי אחריות לגייס כל סכום שנדרש מידידי חיפה ומקהילות מעבר לים. אצא למסע אדיר של גיוס משאבים לשיתוף תקציבי (מצ'ינג) ובתוך 90 יום המשטרה והעירייה יוכלו להוסיף 100 שוטרים וניידות לרחובות חיפה". גם מועמד הירוקים-כחול לבן לראשות העיר אביהו האן מצטרף לדברים: : "מצב הביטחון האישי ממשיך להידרדר, אנחנו רואים את הגלישה וההרחבה של מעשי העבריינות הקיצונית לאזורים רבים בעיר.

יהב קורא לנקוט יד קשה כנגד העבריינים המעורבים בגל האלימות בעיר. "אני יודע כי למשטרת ישראל יש את כל הידע המקצועי וכי אינכם זקוקים לעצות ממני. מה שחסר זה כסף ומשאבים ולכך אדאג. עם זאת, יש לטפל ברוצחים כארגוני טרור המשליטים פחד ואימה ברחובות העיר".

"הגברת הביטחון האישי". אביהו האן
צילום: אלעד מלכה

אביהו האן: נדרשת היערכות מהירה של משטרת ישראל ועיריית חיפה, כדי לייצר נוכחות של כוחות על הקרקע, שיפעלו נגד גורמים עבריינים וכנגד הפשע המשתולל בעיר. אני דורש לקיים דיון דחוף בפשיעה בחיפה בהשתתפות כל גורמי אכיפת החוק והתערבות מיידית של ממשלת ישראל. כראש העיר אקים מערך עירוני משולב עם כוחות המשטרה ואכיפת החוק, כדי לייצר כוחות על הקרקע להגברת הביטחון האישי של תושבי חיפה במרחב הציבורי בעיר".

יעקב בורובסקי. צילום: מיכה בריקמן

ניצב בדימוס עו"ד יעקב בורובסקי שרק אתמול בישר על הקמת פורום מחזירים את הביטחון לחיפה, אמר לפני זמן קצר:  "אנהל מלחמת חורמה בפשיעה. חיפה תרושת במצלמות אבטחה וכוח השיטור העירוני יוגדל בצורה משמעותית.  אני אחזיר את הביטחון לתושבים".

לדבריו, 'בתפקידיי במשטרה כמפקד המחוז הצפוני, מפקד תחנת חיפה, מפקד תחנת זבולון, ניהלתי מלחמת חורמה בפשיעה והצלחתי. כראש העיר חיפה, אגדיל באופן משמעותי את כוח השיטור העירוני שיפעל במתכונת מורחבת 24/7 ויפעל בתיאום מלא עם המשטרה. אפעל להקצאת כוחות מתוגברים של המשטרה כפי שהיה עוד בתקופתי במשטרה. תושבי העיר איבדו כיום את הביטחון האישי שלהם ואני אחזיר להם את הביטחון".

בורובסקי: "מייד עם כניסתי לתפקיד ראש העיר, אפעל לשילוב כל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לצד כאמור הגדלת מצבת כוח האדם יחד עם המשטרה במטרה להילחם עד חורמה בארגוני הפשיעה".

עוד אמר בורובסקי: "אפעל כראש העיר במקביל גם בוועדות השונות בכנסת על מנת לקדם חוקים שיטילו הגבלות תנועה על מי שיש לגביהם מידע מודיעיני על כך שהם מהווים יעד לחיסול או אמורים לבצע מעשי פשע חמורים, הטלת עונשי מאסר ממושכים וקנסות כבדים על עבריינים שיורשעו בדין ועוד. רק בפעילות משולבת, שכזו ניתן יהיה למגר את הפשיעה".

"תמונות כמו מסרט". סאלי עבד
צילום: ארכיון פרטי

ראש רשימת "רוב העיר" בחיפה סאלי עבד, שמתמודדת למועצת העיר, בתגובה לירי בחיפה: ״ביטחון אישי זה הצורך הכי בסיסי שהעירייה אמורה לספק לתושביה. עיריית חיפה ממשיכה להפקיר את תושביה, ובמיוחד את התושבים הערבים. היא גורמת לנו להסתובב בחרדה ברחובות חשוכים, בשכונות מופקרות ונטושות בעיר שלנו. התמונות מצומת צ'ק פוסט מרגישות כמו מסרט, לא מהחיים שלנו. זו תולדה של מדיניות, מדיניות של התעלמות והתנערות מאחריות, מאמירות של "זו בעיה ארצית", מהיעדר מסגרות חינוך, רווחה ותרבות שמסלילה את הילדים שלנו לחיים של עוני ופשע. אנחנו לא צריכים לפחד ללכת ברחובות בחיפה מגיע לנו יותר טוב. מגיע לנו לחיות".

עו"ד דוד עציוני. צילום: מיכה בריקמן

דוד עציוני, מועמד לראשות עיריית חיפה: "עוד חיסול ועוד רצח ואין קול ואין עונה לא מראש העיר הכושלת ולא מצמרת משטרת ישראל שמתעלמת מחיפה. רחובות, העיר השלישית בגודלה בישראל הפכו לקרקע פוריה לפשיעה ופעילות פלילית וזה קודם כל בגלל ניהול כושל של למעלה מעשור". עוד הוסיף עציוני כי: "הגיע הזמן לשנות גישה בחיפה ולצאת לדרך אמיצה עם ראש עיר אמיץ. אני קורא מכאן למפכל המשטרה להגיע ולראות במו עיניו מה קורה ברחבי חיפה. רק בשילוב כוחות בהובלת ראש עיר אמיץ, משטרת ישראל ומשרדי הממשלה נחזיר את הביטחון לתושבי העיר רגע לפני שיהיה מאוחר מידי".

יניב בן שושן. צילום: מיכה בריקמן

יניב בן שושן ראש רשימת הליכוד בחיפה: "שוב חיסול עברייני בחיפה לאור יום לצד אזרחים תמימים, מבוגרים נשים וילדים. כך נראים החיים שלנו בזמן האחרון בחיפה. המערב הפרוע ממש. התחושה ברחוב שלמשטרה אין כח והפשע מרים את ראשו ״חופשי חופשי״. הליכוד בראשותי ידרוש מאבק עיקש בפשע, כניסה של משטרה וכוחות מיוחדים למעוזי הפשיעה בחיפה, הגברת נוכחות השיטור ברחובות ונוסיף תאורה ומצלמות. רק כך נמגר את הפשע ונחזיר את חיפה להיות בטוחה ומוגנת".

 

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי

<<