X

בירת הכדורגל או בירת השווארמה? סיורים בסוכות בחיפה ב-10 שקלים

עמותת תיירות חיפה מציעה שלל סיורים בעיר הכרמל המשלבים עבר, הווה ועתיד ומספרים את סיפורה של העיר ואנשיה, ויש גם אתנחתא על כוס יין
יש מי שיגיד שחיפה היא בירת הכדורגל, אחרים ידברו על השווארמה החיפאית או על הדו קיום, הכל נכון, כמובן, אבל בואו נודה על האמת, חיפה היא הרבה-הרבה יותר. בעמותת תיירות חיפה מציעים בסוכות הקרוב שלל סיורים מרתקים בעיר הכרמל במחיר של 10 שקלים בלבד. מוכנים?

טמפלרים על הכרמל חג ביקור הקיסר


באוקטובר 1898 ביקר הקיסר הגרמני, וילהלם השני, את הטמפלרים בשכונת כרמלהיים בחיפה, מרכז הכרמל של היום. בסיור נחזור אחורה בזמן לימי הקמת השכונה על ידי הטמפלרים ולמריבה הגדולה על הכרמל שכמעט הובילה למלחמה בין מעצמות אירופה. נשמע על מיסיונרים דתיים ואנשי עסקים חלוציים שהקימו על ראש ההר עיירה קטנה ודוברת גרמנית. נשמע גם על ביקור הקיסר, שהפך לחג טמפלרי, ועל השפעת הטמפלרים על מרכז הכרמל כפי שאנחנו מכירים ואוהבים אותו היום.


יום רביעי, 27.9, 16:00

נפגשים בכניסה למוזיאון טיקוטין

אצטדיון סמי עופר.  צילום: ענת סלומון

אצטדיון סמי עופר

בכל אצטדיון מודרני יש סיפור גדול יותר מכר הדשא והיציעים – אצטדיון סמי עופר מציע סיורי אצטדיון וסיורים פרטיים למשפחות ולקבוצות מאורגנות. הסיור משלב ביקור בכר הדשא, בחדרי ההלבשה, באולמות האירוח, בתאי הצפייה ובקומת הבקרה והשליטה. הסיור חושף את הסיפורים שלא סופרו, מגיע לפינות נסתרות באצטדיון ומציג את המנגנון המתוחכם שמקיים את המקום כאצטדיון המתקדם ביותר בארץ וכמקום לחוויות בלתי נשכחות.

יום ראשון, 1.10, 10:00, 12:00

יום שני, 2.10, 10:00, 12:00, 14:00

נפגשים באצטדיון סמי עופר

נופים, דמויות וקבוצות בכרמל

בסיור נדבר על מפגשי טבע בעיר, התפתחותה של חיפה, הנמל המחודש, הכרמלית וגן האם וכן על דמויות וקבוצות מעניינות אשר בחרו להתיישב בכרמל, כמו הטמפלרים והבהאים.

יום ראשון, 1.10, 16:00

נפגשים בגן האם

סיור על חושי במושבה הגרמנית

סיור המשלב הדרכה אותנטית עם ניחוחות קסומים. בסיור נכיר את סיפורם של הטמפלרים והגעתם לארץ, נחשף לבתים המיוחדים בסגנון האירופי ולאופן בניית הרחובות והסמטאות הקסומים של המושבה הגרמנית. במהלך הסיור ישולבו קטעים על-חושיים, מלאים בהומור והנאה.

גרפיטי בעיר התחתית  באדיבות העמותה לתיירות חיפה

יום ראשון, 1.10, 16:00

נפגשים בשדרות בן גוריון 48

סיור גרפיטי בעיר התחתית

את האמנים האלו לא תוכלו לפגוש אבל הקירות שלהם יכולים לדבר. בחיפה מתקיימת סצנת אמנות רחוב חיה ותוססת. הסיור בעיר התחתית עובר ברחובותיה היפים של הדאון-טאון הכוללים שרידים של העיר העותומאנית, דרך העיר הבריטית, רחובותיה הראשיים כמו העצמאות, יפו והנמל, כיכר פריז על שלל המתנות שהתקבלו מראש עיריית פריז, והשוק הטורקי. עוד לפני תנופת הפיתוח, כשהכל עוד היה אחרת. האמנים שהגיעו לעיר התחתית בחיפה באו בגלל הנטוש, המתפורר, הלילות המפחידים, כשאף אחד לא העז להסתובב ברחובות. התוצאה: עבודות מרהיבות – יצירות מחתרתיות לצד עבודות מוזמנות של מיטב אמני הגרפיטי מהארץ ומחו"ל. האזור שהיה מוזנח במשך זמן רב, התחיל להשתדרג והפך למרכז אקדמי ותרבותי מוביל.

סיור בשוק הטורקי. העיר התחתית צילום: ענת סלומון

יום שני, 2.10, 16:00

נפגשים ברחוב הנמל 13

רכילות והתפתחות במושבה הגרמנית

סיור בהדרכתו של יוסי בן דוד, מורה דרך מוסמך, שבו נכיר את סיפורה של חיפה, העיר שנוסדה כדי להגן על אימפריה והפכה לעצמאית, עוצמתית ומרשימה. נלמד על התפתחותה ונרכל על אנשים מרתקים השזורים בה.

יום שני, 2.10, 16:00

נפגשים בתחנת רכבת מרכז השמונה

השכונה החרדית של חיפה

ויז'ניץ, בעלזא וליטאים? מה פירוש השמות האלה? מה זה קויישלך, בלעטלך או קיינעס? למה כל בית חייב מרפסת (סוכה) ומה עושים כשאין? סיור סוכות בעקבות החברה החרדית בשכונת הדר כולל השתתפות בטיש מיוחד לכבוד סוכות ברמת ויז'ניץ.

יום שני, 2.10, 19:00,

יום שלישי, 3.10, 19:00

יום רביעי, 4.10, 19:00

נפגשים ברחוב פבזנר 50, רחבת תיאטרון חיפה

נזירים ונביאים על הכרמל

העבר החיפאי כולל גם קדושה. התנ"ך בספר מלכים א' מספר לנו על מאבקו של אליהו הנביא בנביאי הבעל, שהתרחש בכרמל: "וְאֵלִיָּהוּ עָלָה אֶל רֹאשׁ הַכַּרְמֶל". מערת אליהו, התלויה באמצע הדרך בין שכונת בת גלים לסטלה מאריס, קדושה לארבע דתות. מנזר סטלה מאריס המתנשא על ההר מעליה מזכיר, כי גם הנוצרים הלכו בעקבות הנביא אל הכרמל, והקימו את מסדר הנזירים הכרמליטי עוד במאה ה-12. בסיור נספר את תולדות המסדר והמנזר, נרד בדרך עפר הררית עם נוף נהדר לים אל מערת אליהו, שם נכיר את האמונות העממיות שנקשרו בדמותו בכל הדתות שפקדו את העיר, החל מהתקופה ההלניסטית ועד ימינו.

יום שלישי, 3.10, 16:00

נפגשים בכנסיית סטלה מאריס

מצאו את המטמון במושבה הגרמנית

בואו להכיר את המושבה הגרמנית בעיר חיפה דרך פעילות חווייתית ומאתגרת בשם "חפש את המטמון בחיפה". במהלך הפעילות נתחלק לקבוצות קטנות, כל קבוצה מקבלת צבע ובוחרת לעצמה שם, הקבוצה המנצחת היא הקבוצה שפותרת את כל המשימות ראשונה. לבסוף נערוך טקס במסגרתו נכריז על הקבוצה המנצחת ומקבלת את המטמון הנסתר.

יום שלישי, 3.10, 16:00

נפגשים בשדרות בן גוריון 48

חיפה של מעלה

הטעימה הכי מתוקה מהחלק העליון של העיר. נכיר את התמונה הרחבה של חיפה – ניתוח חברתי של מקורות, יסודות והשלכות ענייניה הייחודיים – דו-קיום, תחבורה ציבורית בשבת, השפעות התעשייה, המפרץ והנמל, זיהום האוויר, הנדל"ן הייחודי, חזירי הבר, פרויקטים עירוניים, הבדלי גובה ועוד. הסיור מעגלי, מתחיל ונגמר בחניון רכבים חינמי.

יפה נוף  צילום: העמותה לתיירות

יום רביעי, 4.10, 17:00

נפגשים ביפה נוף 48

סיור על חושי בכרמל

סיור המשלב הדרכה אותנטית עם ניחוחות קסומים. נתחיל ברחוב יפה נוף ונשמע על סיפור בניית הכרמל, על נמל חיפה ועוד. במהלך הסיור ישולבו קטעים על-חושיים, מלאים בהומור והנאה.

יום חמישי, 5.10, 16:00

נפגשים ביפה נוף 111

שקיעה בבת גלים

בואו לגלות איך בשכונה אחת גרו נזירות צרפתיות, חקלאים גרמנים, קצינים בריטיים, מרגלים יהודים וש"י עגנון אחד. לרגל חגיגות 100 שנים לבת גלים נצא לסיבוב מעניין וכייפי בשכונת החוף של חיפה.

יום חמישי, 5.10, 17:00

נפגשים ברכבל חיפה תחתון

חזון חיפאי

נתוודע ליופייה של חיפה, שקבוצות שונות לאורך ההיסטוריה מצאו בה את מקום מושבן. תצפית לכיוון הגנים הבהאים והיכרות עם הדת הבאהית. הליכה לאורך המושבה הגרמנית, היכרות עם הטמפלרים והשפעתם על העיר חיפה. נמשיך אל העיר התחתית, כיכר פריז, גרעין ההתפתחות של העיר המודרנית חיפה, השוק הטורקי והנמל הבריטי. סיור קליל וחווייתי.

סיור גרפיטי ברחובות חיפה. העיר התחתית. צילום: ענת סלומון

יום שישי, 6.10, 10:00

נפגשים בשדרות בן גוריון 48

הרגליים כואבות? יש אתנחתא על כוס יין

על הכרמל, מול הנוף הכי עוצר נשימה בארץ, מוזמנים ללגום כוס יין משובח לכבוד השנה החדשה, בערב יין חיפאי שכולו יינות ישראלים. הכניסה חופשית

יום רביעי, 4.10, 16:00, רחוב יפה נוף 115

לפרטים נוספים, עמותת תיירות חיפה, טל': 1-800-30-50-90

ובאתר: http://bit.ly/Sukkot_tours
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם