X

שרית גולן שטיינברג תוביל את החיבור לתנועת "חוזה חדש" בחיפה

הרשימה החדשה תקרא "חיפה בשבילנו חוזה חדש בראשות שרית גולן". בין המצטרפים מרשימת "חוזה חדש" נמצאים סיון שוורץ, גיא בלה ושיר ליסק. גולן-שטיינברג: "החיבור הוא טבעי ומבוסס על האמונות, והערכים המשותפים"

לאחר קרוב ל-40 שבועות רצופים של הפגנות בהשתתפות עשרות אלפים מתושבי חיפה, המחאה החברתית, אשר משפיעה על כל תחומי החיים, תהווה חלק משמעותי גם בבחירות המוניציפליות. עו"ד שרית גולן, אשר מלווה את המחאות מיומן הראשון כחלק ממערך עוטף העצורים, וראשי המחאה בחיפה, החליטו לחבור יחד לרשימה משותפת, אשר תרוץ למועצת העיר ותפעל למען קידומה של חיפה כעיר ליברלית ופלורליסטית ולחיזוק החיים המשותפים בעיר של האוכלוסיות השונות ובהם ערבים ויהודים.

בהמשך לפעילות המשותפת בחודשים האחרונים במאבק החיפאי על עתיד המדינה – בהפגנות, בשטח ומאחורי הקלעים בשחרור עצורים ובפעילות משפטית, סיעת ׳חיפה בשבילנו בראשות עו״ד שרית גולן׳ ומובילי ארגוני המחאה בחיפה חוברים יחד כדי להשיג רוב ברור ומוחלט במועצת העיר למען חיפה ליברלית, פלורליסטית ושוויונית.


במסגרת האיחוד עם תנועת "חוזה חדש", ישולבו ברשימת ׳חיפה בשבילנו׳, שלושה נציגים ממובילי המחאה בחיפה – סיוון שוורץ ממובילות ארגון החזית הוורודה בחיפה, גיא בלה ממובילי מחאת ההייטקיסטים בחיפה ושיר ליסק, מובילת מחאת הסטודנטים בטכניון.


שרית גולן ורשימת חוזה חדש

עו"ד שרית גולן – יו"ר סיעת "חיפה בשבילנו":  ״סיעת 'חיפה בשבילנו' הייתה תמיד הסמן הליברלי במועצת העיר ועמדה לצד כל תושב ותושבת באשר הם. לכן, החיבור הוא טבעי ומבוסס על האמונות, והערכים המשותפים – ערכי דמוקרטיה, ליברליות, שוויון וצדק, יחד עם המחויבות העמוקה לכל תושבי ותושבות חיפה ומתוך כוונה להמשיך ולקדם בחיפה חיים משותפים של בני כל הדתות והלאומים החיים בחיפה תוך קידום חלוקת משאבים צודקת והוגנת בתשתיות, חינוך, רווחה ועוד לחיזוק איכות החיים של כולם בעיר . יחד, נקים סיעה גדולה, אשר תהווה גוש מכריע לשמירת הצביון הדמוקרטי והליברלי של חיפה ואני מושיטה יד לכל הרשימות הליברליות בחיפה להצטרף אלינו לבניית כח ליברלי אחוד ומשמעותי  ולהקים רשימה אחת גדולה ומשפיעה בהנהגת העיר הבאה".

שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

סיוון שוורץ, ממובילות המחאה בחיפה של החזית הורודה: "כבר 35 שבועות שאנו נלחמות ונלחמים על עתיד המדינה, על אופיה הדמוקרטי וצביונה הליברלי. כעת ברור לנו שהדרך למוקדי קבלת ההחלטות בירושלים עוברת בבחירות המוניציפליות, ולכן אנחנו מתגייסות ומתגייסים להוות כוח משמעותי במועצת העיר״.

שיר ליסק ממובילות מחאת הסטודנטים והסטודנטיות:  "המשבר המדיני הביא לכך שצעירים וצעירות הם בעלי מעורבות גבוהה יותר בעיצוב פני המדינה. נפעל להשמעת קולם ולעירובם של צעירים נוספים לקידום נושאים עירוניים שישפיעו על עתידנו. במחאה על עתיד המדינה והעיר לוקחים חלק צעירים רבים שהבינו שהם חייבים למחות כנגד חוקי ההפיכה וזה רק טבעי שגם נפגין מעורבות פוליטית ונדאג לממש את זכותנו לבחור ברשימה ליברלית ודמוקרטית"

גיא בלה, ממובילי מחאת ההייטקסיטים בחיפה – ״אנו כאן כדי לשמור על עירנו חיפה כסמל לחיים משותפים, כאי של שפיות, שמקדם נשים, גאווה, עיר סביבתית ומקיימת, חינוך ממלכתי ליברלי, אומנות וביטוי חופשי ופלורליזם ומייצג את ערכי האמת של מדינת ישראל. מקווים להוביל את העיר ולצעוד יחד עם שותפינו מהזירה המקומית לעבר עתיד טוב יותר לתושבי חיפה״

עו״ד רותם פרלמן-פרחי, ממובילי מחאת העם חיפה מסרה כי היא מברכת על בחירתם של מובילי מחאה להיכנס לזירה המקומית ולהמשיך בעשייה למען תושבי חיפה. – "קיימת חשיבות לאיחוד כל הכוחות הליברליים הנלחמים יחד מזה 35 שבועות כדי להבטיח שהקואליציה הבאה במועצת העיר תהיה קואליציה שמייצגת את הרוב החיפאי הדמוקרטי והליברלי, אשר לא נשען על רשימות קיצוניות המבקשות לערער על החיים המשותפים שכל כך מאפיינים את חיפה. חיפה היא עיר ליברלית וסובלנית, ולא נאפשר לכוחות משיחיים, לאומניים וגזעניים לערער את אופייה הייחודי. בבחירות הארציות כולנו היינו עדים לאובדן קולות נוראי בשל שיקולים טקטיים צרים ואסור לתת לכך לקרות גם בחיפה. האיחוד הזה הוא צעד ראשון בכיוון הנכון ואני קוראת לכל מי שמתמודד לראשות העיר או למועצת העיר ומשתייך למחנה הליברלי לשלב כוחות כדי להבטיח את עתידה הדמוקרטי והליברלי של חיפה ואת המשך החיים המשותפים בה על בסיס של סולידריות ושוויון לכולם.

חן מנדלסון אדרקה, מובילת מחאה בחיפה – ״זוהי השעה למנהיגות מסוג חדש, מנהיגות עניינית, ערכית וממוקדת מטרה. אני מברכת את עמיתיי, מובילי ומובילות המחאה בעיר, על המעבר האמיץ אל הזירה המוניציפלית ועל איחוד הכוחות עם עו״ד שרית גולן, לקידום ערכים של דמוקרטיה, שוויון ופלורליזם בחיפה.״ בכנס נשאו דברים נציגים מאת מחאת העיר חיפה, מחאת הנשים, החזית הוורודה, נציג מחאת ההייטקיסטים, מחאת הסטודנטים, מחאת האקדמיה, מחאת החלוקים הלבנים ומען-ארגון עובדים.

פעילי "חוזה חדש" במסיבת העיתונאים עם שרית גולן

על המועמדים:

סיון שוורץ, במקום השלישי. סיוון תושבת חיפה מזה עשור, בת 33, נשואה לשני פרנק. דוקטורנטית בטכניון ועובדת בתאגיד הייטק גדול בפיתוח וחקר בינה מלאכותית.

מזה שנים סיוון עוסקת באקטיביזם בגווניו השונים- מאבק עבור זכויות נשים בעלות הפרעות אכילה, מאבק "לא על הגב שלנו" משנת 2017 אשר הובילה עבור הפרדת הקשר שבין השבתת סגל לענישת סטודנטים בדבר עיכוב במתן ציוני גמר עבורם, והייתה חלק מהנשים אשר ייסדו את מחאת העם חיפה בתקופת הפגנות בלפור. כיום סיוון מובילה את החזית הוורודה בחיפה ואחראית על אזור צפון.

כחברת מועצה, סיוון תבקש לקדם ערכים של שוויון וחירות הפרט. לדבריה: "על חיפה כמו גם על ערים אחרות לשים יתר דגש על קידום ליברליזם בערים כך שכולנו נוכל פשוט לחיות, ולתת לחיות לאחר. גם אם הוא שונה מאיתנו.". נושא נוסף שתבקש סיוון לקדם בעיריית חיפה הינו ביחס לילדים המצויים על הרצף האוטיסטי: " זהו נושא קרוב לליבי, בדוקטורט אני עוסקת זה שנים בחקר הרצף האוטיסטי, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים היום מטרה ששמתי עבורי לקדם. דרכי הקידום הינם פתיחה ופיקוח של מוסדות לחינוך המיוחד, קרי גני תקשורת והוסטלים ראויים. כמו גם עידוד גופים גדולים ומקצועיים בתחום החינוך המיוחד להיכנס לחיפה, דוגמת עמותת אלו"ט, ובפרט גני אלוט".

בנוסף, סיוון כחלק מהיותה מהקהילה הגאה תבקש לקדם זכויותיהם באמצעות העירייה: "אינני לרגע מתביישת בכך, ואבקש לקדם נושאים הקרובים לקהילה הגאה דוגמת הגדלת המענה הקיים לנוער להט"בי, סיוע לא.נשים טרנסים בתמיכה רגשית, וחיזוק קהילה תומכת".

לדברי סיוון: ״אני רואה בפוליטיקה תכנית עבודה לקידום הנושאים החשובים לי. המחאה כנגד ההפיכה המשטרית בוערת בי ומניעה אותי לפעולה, זה שנים שאני רואה כיצד השלטון המרכזי עושה עוול לציבור, כמו גם כיצד השלטון המקומי לא עושה את המיטב לו הייתי מצפה. הגעתי לכדי הבנה כי אנחנו חייבות וחייבים להיכנס לאירוע. הפגנות הינן כלי אפקטיבי אשר אני מאמינה בו, אך כניסה אל תוך הפוליטיקה והשפעה וקידום תהליכים מבפנים הינה חלק שאסור לנו לוותר עליו. חשוב שאנו, הצעירים, לא נחשוש ונתחיל להיכנס אל תוך הפוליטיקה מבלי לפחד ובמטרה ברורה להשמיע את הקול שלנו- הצעיר, הדורש עתיד וורוד."

גיא בלה, במקום החמישי ברשימה. בן 46, בן זוג לאולה, ואב לשלושה. מתגורר ברוממה החדשה, ועובד בחברת גוגל במת"ם. גיא נולד וגדל בשכונת רמות רמז, וחי בחיפה כל חייו, בשכונות שונות ברחבי העיר. בוגר בית הספר הריאלי העברי, ובוגר תואר ראשון בהנדסת מחשבים מהטכניון. שירת בחטיבת גבעתי כלוחם ומפקד, והשתחרר משירות מילואים בדרגת רס"ן. ב20 שנים האחרונות גיא עובד בתאגידים בין לאומיים לתכנון ויצור שבבים. מאז ינואר השנה גיא  מוביל את מוקד מחאת ההייטק במת"ם, ובנוסף יוזם ומוביל פעילויות מחאה שונות נגד ההפיכה המשטרית בחיפה והסביבה.

כחבר מועצה גיא מבקש לקדם את עקרונות השיוויון, חירויות הפרט, והערבות ההדדית – כך שיהיו נר לרגליה של עיריית חיפה בכל ההחלטות ותחומי אחריותה. מעבר לכך, בכוונתו של גיא לקדם שיתוף פעולה בין מערכות החינוך, ההשכלה הגבוהה, ותעשיית ההייטק, על מנת לממש, לקדם ולשמר את ההון האנושי בעיר.

לדברי גיא: "במשך השנים, וביתר שאת מאז תחילת ההפיכה, נוכחתי לראות כיצד ואקום בזירה הפוליטית מזמן אליו גורמים קיצוניים, או בלתי כשירים למילוי תפקידם, אשר מביאים לשיתוק והרס מערכות החיים והחברה, ברמה המקומית והלאומית. בעוד שהמחאה ברחובות עוסקת בבלימת הסכנה בטווח הקרוב, על מנת להוביל מהלכי תיקון ובנייה ארוכי טווח, עלינו להשתלב בעשייה גם בתוך המערכת הפוליטית."

שיר ליסק, במקום השביעי ברשימה. בת 32, סטודנטית במסלול ישיר לדוקטורט בטכניון. בוגרת תואר ראשון בהצטיינות מהטכניון במדעי הנתונים (בינה המלאכותית). מתגוררת בשכונת בת גלים עם בת זוגתה נטע, סטודנטית לרפואה ועם לילה הכלבה שלהן.  נולדה וגדלה בכפר אחים ומתגוררת בחיפה מאז 2016. דור ראשון להשכלה במשפחתה, אביה חקלאי ואמה אחות. את מרבית שירותה הצבאי ביצעה כקצינה במודיעין מוטס. מובילה את מחאת הסטודנטיות והסטודנטים בחיפה וגם ברמה הארצית. לדברי שיר: "שואפת לכך שהמעורבות והאיכפתיות החברתית והפוליטית של צעירות וצעירים  תהיה הרבה יותר גבוהה".

כחברת מועצה שיר מתכוונת להביא לשוויון בחינוך, בהשקעה בתשתיות וברווחה בין האזורים השונים בעיר ובין חלקי האוכלוסיות השונות בעיר. בנוסף, שיר מתכוונת לעסוק בקידום התוכנית לסגירת התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה וקידום מדיניות סביבה ירוקה לעיר. לדברי שיר: "הייתי שמחה שתהיה מערכת חינוך טובה בכל חלקי העיר ולא רק עבור אלו שיכולים לשלם עבורה. הייתי שמחה שיהודים שגדלים בעיר ידעו לדבר ערבית (ההיפך כבר קורה). הייתי שמחה שהתעשיות המזהמות בחיפה ייסגרו ושישלמו על הנזקים שעוללו במשך השנים, בכדי שנוכל לקדם מדיניות ירוקה לפיתוח חיפה והאזור".

ד״ר שירן מקלר עינת. במקום התשיעי ברשימה.  מקלר עינת היא תושבת דניה, רופאת נשים עצמאית בקהילה,  בעברה כיהנה כיו״ר העמותה הישראלית לדיסאוטונומיה משפחתית, מובילת ״החלוקים הלבנים ״ בחיפה.

מיכל שורץ בן אפרת, במקום ה-11. בן אפרת מיכל היא תושבת הדר. עובדת ״מע״ן – ארגון עובדים״  המקדם זכויות עובדים ללא הבדלי דת גזע ולאום.

ד"ר איילת בנאי. ד"ר בנאי במקום ה-12 היא תושבת שכונת כרמל מערבי. חברת סגל בבית הספר למדעי המדינה, אוניברסיטת חיפה. פעילה ב"מחאת האקדמיה".

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי