העתיד נפתח בחיפה

מרכז טכנולוגי "עתיד חיפה", מהמתקדמים בעולם, נחנך במעמד שר החינוך וראש העיר חיפה. התלמידים מתנסים במעבדות ובסדנאות, המצוידות בציוד טכנולוגי חדיש ובכך חווים התנסות מעשית מגוונת לצד הלימודים התיאורטיים

 

שר החינוך נפתלי בנט במרכז החדש. "מי שמבטיח את קיומה של המדינה והתפתחותה הם אנשי התעשייה הטכנולוגית". צילום: עיריית חיפה

שר החינוך נפתלי בנט במרכז החדש. "מי שמבטיח את קיומה של המדינה והתפתחותה הם אנשי התעשייה הטכנולוגית". צילום: עיריית חיפה

בטקס מיוחד שהתקיים במסגרת יום אירועים מיוחד שקיימה רשת עתיד לציון 25 שנים להיווסדה, נחנך מרכז טכנולוגי עתיד חיפה.
המרכז הטכנולוגי "עתיד חיפה", שהוקם על ידי משרד החינוך ועיריית חיפה בהשקעה של 27 מיליון שקלים הוא מהמרכזים המתקדמים בעולם. המרכז משתרע על פני שטח של 2,000 מ"ר, והוא כולל לצד אמצי למידה והמחשה מהמתקדמים בעולם, גם חממה מדעית טכנולוגית. התלמידים המגיעים למרכז הטכנולוגי מכל מוסדות החינוך הטכנולוגיים בחיפה ובצפון מתנסים במעבדות ובסדנאות, המצוידות בציוד טכנולוגי חדיש ובכך חווים התנסות מעשית מגוונת ומתקדמת לצד הלימודים התיאורטיים.
הטקס התקיים במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, ראש העיר חיפה, יונה יהב, נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש ומנכ"ל רשת עתיד, עמיעד גורביץ'.
עם סיום הטקס נפתח בתיאטרון חיפה כנס מרכזי בנושא חינוך טכנולוגי הומניסטי בו לקחו בו חלק מאות משתתפים ובהם בכירי משרד החינוך ומערכת החינוך, משרד הכלכלה, התעשייה וצה"ל.
שר החינוך, נפתלי בנט, שהגיע לחנוך את המקום אמר: "החינוך הטכנולוגי היום בישראל נמצא בשיאו. שיא של מצוינות, ערכים ודו- קיום. ראיתי תלמידי מכינה דרוזית, ראיתי נוער עולה מרוסיה ומאוקראינה, ראיתי תלמידים שאמרו לי שלא האמינו בהם עד שהגיעו לרשת עתיד. אתם, רשת עתיד המדהימה, רשת מקצועית ורחבת לב, אתם מקרינים ערכים של קבלת האחר, מצוינות ואהבת המדינה".

יהב ובנט. "כבר כמה שנים שמערכת החינוך העירונית נרתמת לענות על הצורך החיוני באנשי מקצוע". צילום: עיריית חיפה

יהב ובנט. "כבר כמה שנים שמערכת החינוך העירונית נרתמת לענות על הצורך החיוני באנשי מקצוע". צילום: עיריית חיפה

ראש העיר חיפה, יונה יהב, אמר בטקס החניכה: "זו גאווה עצומה לחיפה כולה. כבר כמה שנים שמערכת החינוך העירונית נרתמת לענות על הצורך החיוני באנשי מקצוע. היום אנחנו מחזירים את היוקרה למקצועות הטכנולוגיה ולביטחון עתידה של ישראל. עם הכבוד השמור למקצועות הרפואה, המשפט או מינהל העסקים, מי שמבטיח את קיומה של המדינה והתפתחותה הם אנשי התעשייה הטכנולוגית, הן בצה"ל והן בתעשייה האזרחית. חיפה הרימה היום גבוה את הדגל הטכנולוגי למען המדינה כולה".
מנכ"ל רשת "עתיד", עמיעד גורביץ, אמר בטקס: "נקודת המוצא של החינוך הטכנולוגי היא חינוך. התפקיד שלנו הוא להפוך את הילדים שלנו לטובים יותר ונבונים יותר. החינוך, כפי שאנו תופסים אותו, יש בו תועלת רבה למדינה, לכלכלה, לחברה. זאת משום שבמדינה דמוקרטית, בחברה אזרחית ובכלכלת מידע- יש חשיבות מאוד גדולה לאנשים עם אופק רחב, עם דעה, עם יוזמה, קולגיאליים, עם סט ערכים ובעלי רגישות מוסרית. לכן זה לא רק שאנו מצמיחים אנשים, אנו מצמיחים חברה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה