הנאה וגם עשייה ב"פארק האגמים"

"פארק האגמים נשר" יהפוך מוקד לפעילות חינוכית וסביבתית. עיריית נשר מתכננת להנגיש את האגמים של מפעל נשר לציבור ולפתח סביבם פעילות תיירות ונופש.

 

 

עיריית נשר מקדמת בימים אלה תכנית חינוך סביבתית שמטרתה לחשוף בפני הציבור הרחב את פרויקט שיקום הקישון ואת האגמים בנשר. זאת, במסגרת פרויקט רחב היקף לפיתוח "פארק האגמים נשר". באמצעות התלמידים מבקשת העירייה להעלות את המודעות הציבורית לנושא שימור ערכי הטבע והנוף באזור.
עיריית נשר מתכננת להנגיש את האגמים של מפעל נשר לציבור ולפתח סביבם פעילות תיירות ונופש. במסגרת התכנון העתידי ל"פארק האגמים נשר" וכחלק מתמ"מ 6 (תכנית המתאר המחוזית) מתוכנן פארק אזורי במסגרתו יסללו שבילי אופניים, יוצבו ספסלים סביב האגמים, יינטעו עצים ופרחים ויוכשר שביל צעידה רגלי. לאחרונה אף הונחה אבן פינה להקמת "שביל שותפות" שיהווה דרך נופית, כחלק מ"פארק האגמים נשר".
בשבוע שעבר,נערך בסמוך לאגמים, סיור מקדים לקראת צאתה לפועל של התוכנית החינוכית, לה שותפים: עיריית נשר, המועצה לישראל יפה ומפעל נשר. בסיור לקחו חלק: מנכ"לית עיריית נשר, אביגיל דולב, סגנית מנהל מחלקת החינוך בעירייה, סיון פניני-תמם, מנהל האחזקה והתחזוקה בעיריית נשר, אלי מור, וקב"ט העירייה ומוסדות החינוך בעיר, דוד אלימלך.
בהתאם לתכנית שגובשה, כבר בשנת הלימודים הנוכחית, ובמהלך החודשים אפריל, מאי ויוני, תלמידי כיתות ה' ו-ח' בבתי הספר בנשר יסיירו באזור וילמדו על סביבת נחל הקישון והאגמים של נשר. התלמידים יזכו לחקור ולהכיר את הטבע העירוני ואת המגוון הביולוגי שנמצא ממש סמוך לביתם.

תושבים רבים בנשר ובאזור כלל לא מודעים לפנינת הטבע שנמצאת ממש מתחת לאפם", צילום: אלי מור

תושבים רבים בנשר ובאזור כלל לא מודעים לפנינת הטבע שנמצאת ממש מתחת לאפם", צילום: אלי מור

"תושבים רבים בנשר ובאזור כלל לא מודעים לפנינת הטבע שנמצאת ממש מתחת לאפם", אומרת מנכ"לית עיריית נשר, אביגיל דולב, "כחלק מהעלאת המודעות לצורך בפארק פתוח ונגיש לציבור הרחב, יזמנו תוכנית חינוכית שמטרתה להעלות את מודעות התלמידים למשאבי הטבע והנוף הקיימים בסביבת מגוריהם, למצבם ולצורך בשימורם".
לדברי דולב, "העמקת ההיכרות עם סביבת נחל הקישון ופארק האגמים נשר, כמרחבי טבע עירוניים, תוביל להפנמת חשיבותם לקהילת תושבי נשר והסביבה".
סגנית מנהל מחלקת החינוך בעירייה, סיון פניני-תמם, מסרה כי כל המפגשים המתוכננים לתלמידים כוללים מערכים פדגוגיים מוקפדים ומלווים במגוון עזרי לימוד ייחודיים. "התכנית המשותפת לנו, למפעל נשר ולמועצה לישראל יפה, תתרום להעלאת המודעות של התלמידים לנושא שימור הסביבה בכלל והסביבה הקרובה בפרט ולהפיכתם של התלמידים לסוכני הפצת מסרים בנושא זה לקהילתם הקרובה, ברמה הבית ספרית, המשפחתית, שכונתית ועירונית", ציינה פניני-תמם.
ראש העיר נשר, אבי בינמו, אמר השבוע: "חלומנו להקים פארק אזורי פורח שיהווה מוקד משיכה לתושבים ולמטיילים הולך ומתגשם. בראש ובראשונה חשוב לנו שילדי העיר יכירו את הטבע העירוני וייקחו חלק בלתי נפרד מהעשייה החינוכית, הסביבתית והתיירותית שקורמת כאן עור וגידים. מחובתנו, כהורים וכמחנכים להטמיע את אהבת הארץ ואת השמירה על הטבע והנוף הייחודי של העיר בקרב התלמידים פארק האגמים נשר הוא חלומם של אלפי תושבים, צעירים וותיקים – יש לנו זכות גדולה להגשים את
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר