"מה שכבש אותי בגואל היה שסיפרו שהוא איש משפחה וגם אני רציתי את זה. היה חסר לי עניין המשפחה. סבלתי בבית מאוד וכששמעתי על המשפחתיות של גואל זה משך אותי וכבש אותי." יהודית הרמן בהרצאה בקבוצת יוזמות.

יהודית הרמן, חיה עם גואל רצון 12 שנה וילדה לו חמישה ילדים. השבוע הגיעה יהודית להשקת רשת מרכזי הדרכה להורים ומשפחה בחיפה וסיפרה שם את סיפור חייה המרתק למאות אנשים.
סיפור חיים מרתק. יהודית הרמן ביוזמות. אלבום פרטי

סיפור חיים מרתק. יהודית הרמן. יוזמות.

הרצאות מרתקות. על משפחה ועוד. יוזמות

הרצאות מרתקות. על משפחה ועוד. יוזמות

השבוע  הגשימה קבוצת יוזמות החיפאית בראשותו של תמיר פלג חלום והשיקה מרכז ייחודי חדש להורים ומשפחות בחיפה. ההשקה התקיימה בבית יוזמות בחיפה עם אירוח מלא וקבלת פנים ביתית ופתוחה למאות חברים מכל רחבי הארץ ואורחים מבחוץ שבאו לחנוך את המרכז החדש, ליהנות מסדנאות חווייתית בנושא הורות ומשפחה וללמוד על הפעילויות השונות: קורס הכשרת מדריכי הורים ומשפחה, סדנאות במגוון נושאים ולווי הורים ומשפחות על ידי אנשי מקצוע ומנטורים מהתחום. אחת ההרצאות המעניינות ומעצימות שהיו באירוע הייתה של יהודית הרמן בת ה 35 ששהתה בכת של גואל רצון  כ-12 שנים מגיל 17 כשבזמן הזה היא ילדה לו חמישה ילדים. לאחר שהשתחררה מביתו של גואל רצון חזרה לגור יחד עם חמשת ילדיה אצל אימה בקיבוץ וכיום היא רצה עם הצגה שכתבה והרצאה לנשים ומשפחות. מאות המשתתפים בסדנאות האזינו בצמא להרמן והתרגשו עד מאוד מסיפורה שמובא כאן בתמצות  "אני מתמודדת עם הילדות שלי שאבדה ועם גידול של 5 ילדים, גדלתי בבית לא אהבה, ללא הכלה, בית הוריי לא היה בטוח ומוגן, חששתי לחזור אליו אחרי הלימודים, הוא היה בית אלים וקשה. מה שכבש אותי בגואל היה שסיפרו שהוא איש משפחה וגם אני רציתי את זה. היה חסר לי עניין המשפחה. סבלתי בבית מאוד וכששמעתי על המשפחתיות של גואל זה משך אותי וכבש אותי. הוא ידע איך לשמור על קשר ואמר לי 'אני אשמור עלייך ואקשיב לך' וזה קסם לי. הוא שאב אותי ומחק לי את הערכים לפי האינטרסים שלו. חשבתי שזכיתי וטעיתי. הייתי רק בגיל ההתבגרות. מהר מאוד הפכתי לאשתו והוא ניתק אותי מהמשפחה ועזבתי את הקיבוץ והבית. הוא ניתק אותי מהעולם החיצוני והצליח לגרום לי לצאת מהצבא. גואל היה רודה בי ומקשה עלי והייתי במצב קשה, בלעתי כמות גדולה של כדורים. אשפזו אותי ואז שחררו אותי מהצבא. ומאותו היום הייתי כמו כל הנשים שלו וילדתי לו 5 ילדים עד שהגיעו המשטרה והרווחה ששחררו אותי ממנו. ממש כך. מאז אני עצמאית, חזקה, אפילו הוצאתי רישיון. מה שעדיין לא טיפלתי בו זה הילדים שלי. לא הייתי אימא טובה להם וגם אחרי היה לי קשה. אני נלחמת על זה עד עכשיו ואני שואלת האם אני אימא טובה ועושה הכל שלא יקרה להם מה שקרה לי. אני ברחתי מבית קשה ויצרתי בית קשה על גבול הסיכון. הבית חשוב לי מאוד היום ואני מנסה הכל לעשות שיהיה לכם טוב. אני נלחמת על הבית שלי. להיות האימא הכי טובה לילדים שלי. זה קשה וכואב לי עדיין."

ל

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם