נולד בחיפה ומצליח בבריטניה הגדולה. מתי שוורץ כתב, הלחין והפיק את השיר שייצג את בריטניה באירוויזיון הקרוב במאי. נחזיק לו אצבעות.

מתי שוורץ מצליח מאוד בבריטניה ובשני העשורים האחרונים עבד עם שמות ענקיים בתעשייה העולמית כגון מאסיב אטאק, רובי וויליאמס, שריל קול, קיילי מינוג ועוד. בין לבין נלחם מתי בבידיאס וקורא לאומנים לצאת כנגד החרם על ישראל. 
בדרך לאירוויזיון. שוורץ. אלבום פרטי

בדרך לאירוויזיון. שוורץ. אלבום פרטי

ג'ו & ג'ייק. רוצים להופיע בישראל. אלבום פרטי

ג'ו & ג'ייק. רוצים להופיע בישראל. אלבום פרטי

נלחם בבידיאס. שוורץ. אלבום פרטי.

נלחם בבידיאס. שוורץ. אלבום פרטי.

מתי שוורץ הוא מפיק, כותב לאומנים ויוצר בזכות עצמו, בעל אולפן מוזיקה להקלטות והפקות במרכז לונדון. השבוע השיר שכתב, הלחין והפיק נבחר לייצג את בריטניה באירוויזיון הקרוב. מתי נולד בחיפה ולמד בבית הספר הריאלי. הוריו של מתי נפטרו בהפרש של ארבע שנים כאשר מתי הגיע בשנה שעברה לחיפה להלוויית אימו. בחיפה מתגוררות גם שתי אחיותיו, אילנה ולידיה עם ארבעת האחיינים עידן, צפיר, שירלי וחלי. מתי נשוי בשנית לברזילאית שהתגיירה ולהם יחד יש שני ילדים. אחרי הצבא עבר מתי ללונדון שם למד סאונד, טכנולוגיה במוזיקה, באוניברסיטת קינגסטון. לאחר הלימודים יצר מוזיקה אלקטרונית ועבד כמהנדס קול וכך היה כותב, מפיק ויוצר של חומרים לאחרים למשל הלהיט הענק 'קינג אוף מיי קאסטל'. לאורך הזמן הוא עבד על מאות תקליטים שונים ומגוונים וצבר ניסיון רב. בהמשך עשה יחד עם מאסיב אטאק שני קטעים לאלבום שלהם ועוד קטעים שהשתמשו בסרטים כגון מטריקס והתן, וזה פתח לו את הקריירה כשאישתו לשעבר, שרה ג'יי, שרה את השירים המדוברים. בהמשך עבד מתי עם ארתור בייקר ופארלי ג'ק מאסטר פאנק, מאבות יוצרי ההאוס ואף פיתח להקות אנגליות. ב 1998 התרכז בקריירה שלו כאומן וכותב ופתח לייבל יחד עם חברת סוני שנקרא 'בלאק גולד' ועשה 5 תקליטים יחד עם השותף שלו גיל גולדברג. לאחר מכן פתח לייבל נוסף בשם 'דסטנט רקורדז' ובו הוציא קטעים כגון דיפסט בלו, דאדא וגולת הכותרת שלו שנקרא  'דה דריל' שנוגן בכל מועדון ורדיו בעולם והיה ללהיט מהגדולים במוזיקה שכל דיג'יי בעולם ניגן אותו בורסיות שונות. ב 2005 יצא גם לתקלט בסיבוב עולמי שכלל גם את רוסיה הגדולה, דרום אמריקה ועוד, יחד עם גיל שותפו כשבפריז ניגן בטכנו פרייד לעיני 400 אלף איש. בהמשך הוציא מתי תקליט בשמו הבימתי 'דאדא' עם להיט בשם 'לולי פופ' ולאחר מכן הוציא בשם הבימתי 'אם בלאק' את השיר 'הארטברייק' שזכה להיות שיר הדאנס הכי מושמע בארצות הברית והראשון בבילבורד ב 2010. לאחר מכן עבד כמפיק מוזיקלי עם אומנים כרובי וויליאמס, קיילי מינוג, ני יו, אולי מרז, מדיסון ביר, שריל קול, מייק מגו ודרגונט ואפילו עם אייקון הענק ששר שיר שלו שצעד במקום הראשון בהולנד וכן עם אומנים רבים נוספים כולל משתתפי דה וויס וכו'. השנה הפיק עם סלה סו סינגל בשם 'פיר נוטינג' שצעד במקום הראשון בבלגיה, לוקסמבורג והולנד. מתי משתף בסיפור יפה מעולמו "את האלבום 'דיפסט בלו' הפקתי בסטודיו של דייויד גילמור מפינק פלויד והוא נתן לי לנגן על הגיטרה שלו, פנדר שהמספר שלה היה מספר אחד! הסטודיו המדהים נמצא בסירה על הנהר וזה כמו גן עדן. מדהים. מה שיפה בו שזה היה הסטודיו של המנהל של לורל והרדי בשנות ה 20."

איך הגיע השיר שלך  "You're Not Alone"  ששרים Joe & Jake להתחרות על המקום לאירוויזיון?

את השיר כתבתי מזמן וחבר שלח את זה לתחרות לאירוויזיון והם השתגעו על זה. הבי.בי.סי פנו אלי וביקשו ששני אומנים מסויימים ישירו את זה ואני אפיק. עשיתי איתם הפקה חדשה לשיר לג'ו אנד ג'ייק שהשתתפו בדה ווייס אנגליה. ואז מתוך 300 שנבחרו עלו 6 לבחירת הקהל מכל בריטניה ואז השיר זכה במקום ראשון והוא זה שייצג את בריטניה באירוויזיון בעוד כחודשיים.

איך התגובות בבריטניה על הזכייה?

כולם מתלהבים מהשיר. יש תגובות חיוביות. באנגליה לא מסתכלים על האירוויזיון כל כך ברצינות והפעם בגלל שהבי.בי.סי לוקחים את זה ברצינות אז בריטניה באטרף על האירוויזיון. הבי.בי.סי רצה שיהיה שיר בריטי שייצג את המוזיקה הבריטית והלך הרוח הבריטי ושיהיה מתאים לתקופה. וכך עשיתי.

מה הסיכוי של השיר הבריטי?

תלוי אם ישראל תצביע בשבילנו, שנוכל לזכות ושתהיה גאווה ישראלית. שמעתי שגם מי שמייצג את צרפת הוא ישראלי אבל השיר שלנו הרבה יותר טוב. אני יודע שאחרי התחרות יוציאו אותו כסינגל באנגליה ולאחר מכן בעולם כולו.

מה אתה אומר על חובי סטאר?

נראה מעניין. אני חושב שהוא נהדר ושיהיה לו בהצלחה. גם אם ישראל תזכה וגם אם בריטניה תזכה אני אהיה מאושר.

הכרת את ג'ו וג'ייק לפני?

לא. גייק וגיק הם חבר'ה נחמדים ומוכשרים מאוד. הכרנו והתחברנו מאוד בעבודה. אני מקווה מאוד ומאמין שיצליחו. גם המנהל שלהם יהודי. הם הביעו רצון להופיע לארץ.

מה דעתך על תופעת הבידיאס והאומנים שמחרימים את ישראל?

אני נלחם בזה כל הזמן ואומר שזה אנטישמי ואנטי ישראלי ולא קשור לפלשתינים בכלל. מנסים להראות שלישראל אין זכות קיום וחבל! אנשים כאן מתבלבלים כי מקבלים אינפורמציה מוטעית. מדינת ישראל לא נלחמת בזה ברצינות וזה לא טוב. למשל רוג'ר ווטרס שמדבר נגד ישראל, הוא היה צריך למצוא משהו לעשות עם עצמו…. אני מנסה להסביר לכולם וחלק משתכנעים. אני נלחם בהם בפייסבוק בלי הפסקה, פשוט כי חייבים.

אתה לא מפחד לדבר לטובת ישראל?

להיפך. אם אני יכול אז בוודאי. אף אחד לא איים עלי אבל יש בעיה בהסברה הישראלית. חייבים להוציא את זה מהארץ ולהסביר בחו"ל. יש בעולם סילוף מידע גדול.

 

קבלו את השיר הבריטי לשיפוטכם:

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה