ניצחון בעליון על תווי החניה

בית המשפט העליון קיבל את ערעור עיריית קריית ביאליק וביטל את החלטת בית המשפט בחיפה בנוגע לתובענה ייצוגית נגדה בנוגע לתווי החנייה באזורי חניה מוסדרים

 

בנוסף לתווים אלו מנפיקה העירייה תווי חניה שנתיים המאפשרים למחזיקים בהם להחנות בכל הרחובות המוסדרים

בנוסף לתווים אלו מנפיקה העירייה תווי חניה שנתיים המאפשרים למחזיקים בהם להחנות בכל הרחובות המוסדרים

בית המשפט העליון ביטל את החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה בנוגע לתובענה ייצוגית נגד עיריית קריית ביאליק.
עיריית קריית ביאליק מנפיקה לתושביה המתגוררים ברחובות שהוכרזו כאזורי חניה מוסדרים תווי חניה המאפשרים להם להחנות בחינם ברחוב מגוריהם. בנוסף לתווים אלו מנפיקה העירייה תווי חניה שנתיים המאפשרים למחזיקים בהם להחנות בכל הרחובות המוסדרים בעיר. התווים מונפקים תמורת תשלום של 35 שקל לשנה שלמה ובכך מטיבה העירייה עם מחזיקי התוו השנתי כיוון שהחניה לפי שעות בודדות עולה 3 שקל לשעה.
שרה רווה, תושבת קריית ביאליק, הגישה תובענה ייצוגית נגד העירייה בטענה כי הרשות אינה רשאית לגבות כסף בגין הנפקת תווי חניה שנתיים. בית המשפט בחיפה אישר את תביעתה כייצוגית.
העירייה הגישה ערעור ובית המשפט העליון קיבל אותו. בכך ההחלטה של בית המשפט בחיפה בוטלה.
בפסק הדין נכתב כי המשיבה, תושבת העיר, לא הוכיחה קיומה של אפשרות סבירה הקובעת כי אין הלימה בין התשלום אותו דורשת העירייה בתמורה להנפקת תו חניה שנתי והשירות אותו היא מספקת. מהראיות בתיק עולה כי בכל תחום העירייה ישנם חמישה רחובות וחניון אחד בלבד שהחניה בהם כרוכה בתשלום. לכן לא הוכיחה המשיבה כי תו החניה השנתי מהווה מצרך חיוני ואין אפשרות מעשית להימנע מרכישתו. כמו כן, המשיבה לא הוכיחה שרכישת תו חניה מהווה תשלום חובה. מטעמים אלו החליט בית המשפט העליון לקבל את ערעורה של עיריית קריית ביאליק ולדחות את התביעה הייצוגית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק