מקימים גני ילדים ליד יד"ע

קריית ביאליק נערכת להקמת שני גני ילדים בבית הספר יד"ע. בקרית ביאליק מאמינים שאת הרצף החינוכי יש להתחיל טרם כניסת הילד לכיתה א'.

 

גן ילדים יד"ע. בכניסה לגן יוקם שטח קבלת פנים בו ייפרדו הילדים מהוריהם. הדמיית הגנים

גן ילדים יד"ע. בכניסה לגן יוקם שטח קבלת פנים בו ייפרדו הילדים מהוריהם. הדמיית הגנים

בימים אלו עיריית קריית ביאליק מפרסמת מכרז להקמת שני גני ילדים בסמוך לבית הספר יד"ע בצור שלום. עלותו המשוערת של הפרויקט מעל 2 מיליון שקל.
הרעיון להקים גני ילדים בצמוד לבית הספר הקיים טמון בגישה החינוכית שיש ליצור זיקה ל- Alma Mater, למקום שילווה את הילד מהגיל הרך ועד לבגרות. בקרית ביאליק מאמינים שאת הרצף החינוכי יש להתחיל טרם כניסת הילד לכיתה א'.
הגנים ייבנו בתוך שטח בית הספר כאשר אלמנטים אדריכלים ידגישו את רעיון השקיפות בין שני המבנים לצד אמצעי הבטיחות הנדרשים על מנת להפריד בין שטח הגן לבין שטח בית הספר. בכניסה לגן יוקם שטח קבלת פנים בו ייפרדו הילדים מהוריהם. המבואה תופנה למגרש כדורגל של בית הספר כך שבאי הגן יוכלו לראות את המתרחש בבית הספר ולהפך. בקריית ביאליק דוגלים בהקמת מבני ציבור לא קונבנציונליים ומאפשרים חופש אומנותי לאדריכלים.
הגנים ייבנו בסמוך בית הספר יד"ע שהוא בית הספר הפועל לפי תפיסת רשת KIPP האמריקאית. זהו בית הספר הראשון שהרשת פתחה מחוץ לגבולות ארצות הברית. רשת KIPP (Knowledge is Power Program) מונה 141 בתי ספר, בהם לומדים כ- 50 אלף ילדים ובני נוער. מטרת הרשת היא צמצום פערים לימודיים. צמצום זה מושג על ידי הוספה משמעותית של שעות לימוד והקפדה יתרה על משמעת. בית הספר בקריית ביאליק הינו בית הספר הראשון מסוגו בישראל, בו לומדים 11 חודשים בשנה, עם חופשת קיץ בחודש אוגוסט בלבד ויום לימודים ארוך עד השעה 16:00.
בית הספר הינו בית ספר צומח, שמגיעים אליו תלמידים מכל קצוות העיר. כרגע לומדים בבית הספר תלמידי כיתות א' עד ג' בלבד וכל שנה תצטרף שכבת גיל נוספת. בעוד כשנה יצטרפו גם שני גני ילדים ויוקם מבנה נוסף שיכיל את תלמידי בית הספר המתרחב.
ראש העיר, אלי דוקורסקי: " במשך עשרות שנים לא נבנו בקריית ביאליק גני ילדים וחלקם אף נסגרו. אני שמח שבקדנציה שלי הצלחנו לפתוח 12 גני ילדים חדשים ו- 5 נמצאים בהקמה. הדבר מעיד על גידול באוכלוסיית העיר, במיוחד משפחות צעירות עם ילדים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק