X

כמה טוב ששבתם הביתה – 13 חטופים ראשונים הוחזרו לישראל

על פי מתווה הפעימות, הוחזרו הערב לישראל 13 מתוך החטופים שבידי ארגון הטרור חמאס שנחטפו בשבת השחורה לתוך רצועת עזה. בימים הקרובים אמורים להשתחרר עוד כמה עשרות חטופים, מבוגרים וילדים בתמורה להפוגה מהמלחמה שמנהל צה"ל בתוך רצועת עזה. מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים: "לא תהיה תמונת ניצחון, עד השבת אחרון החטופים הביתה"

13 חטופים ישראלים שוחררו הערב (שישי) משבי חמאס ברצועת עזה, במסגרת הפעימה הראשונה של שחרור חטופים וחטופות בעסקת החטופים, ונמצאים כבר בשטח ישראל: מרגלית מוזס (78), חנה קציר (76), דורון כץ-אשר (34) ובנותיה אביב (2.5) ורז (4), רותי מונדר (78), בתה קרן (54) ונכדה אוהד (9), עדינה משה (72), יפה אדר (85), דניאל אלוני (45) ובתה אמיליה (6), וחנה פרי (79).

החטופים הועברו לצלב האדום בחאן יונס, ונלקחו למצרים. הם עברו לישראל ונקלטו על-ידי כוחות צה"ל שנערכו ללוות אותם עד לפגישה עם משפחותיהם.


לאחר שחרורם של החטופים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "השלמנו עכשיו את החזרת ראשוני חטופינו. ילדים, האימהות שלהם ונשים נוספות. כל אחד ואחת מהם עולם ומלואו. אבל אני מדגיש לכן – המשפחות, ולכם – אזרחי ישראל: אנחנו מחויבים להחזרת כל חטופינו. זוהי אחת ממטרות המלחמה ואנחנו מחויבים להשיג את כל מטרות המלחמה".


ראש הממשלה ושר הביטחון עוקבים אחר הליך החזרת החטופים. צילום: חיים צח/ לע"מ

שר הביטחון יואב גלנט אמר: "עשינו צעד ראשון וחשוב. נמשיך ונעשה את כל הנדרש כדי להשיב את החטופים הביתה. זוהי חובתנו עבור החטופים, עבור בני המשפחות ועבור מדינת ישראל".

מקיבוץ ניר עוז, ש-12 מתוך 77 חברי הקיבוץ שנחטפו שוחררו היום בעסקה, נמסר: "קיבוץ ניר עוז מברך על שובם של 12 מתוך 77 האנשים שנחטפו באלימות קשה מניר עוז בשבת ה-7 באוקטובר. הם הגיעו לישראל לאחר 49 ימים בשבי בעזה וכעת נמצאים עם משפחותיהם. אנחנו מאחלים לכולם בריאות איתנה. מהקיבוץ נחטפו שישה עובדים זרים. אין בידינו מידע לגבי זהות האזרחים הזרים ששוחררו בשלב זה".

חזרו הביתה

"ליבנו עם חברי קהילתנו ושאר החטופים שנותרו בשבי בעזה. רבות ממשפחות הקיבוץ נותרו גם היום ללא יקיריהן לצידן, וחוששות לשלומם. אנו מחכים ומייחלים לשובם של כל החטופים מכל חלקי הארץ. קהילת ניר עוז, שרבע ממנה נרצח או נחטף במתקפת הטרור הרצחנית בשבעה באוקטובר, המהווים כשליש מכלל החטופים מישראל, דורשת להחזיר את כולם הביתה עכשיו. אנו נמשיך במאבק עד שאחרון החטופים יחזור".

במהלך היום נציבת בתי הסוהר ביקרה במתקני הכליאה, על מנת לעקוב מקרוב אחר פעילות סגל שב״ס, וכן נפגשה עם לוחמי יחידת ׳נחשון׳. בתחילת היום הנחתה הנציבה את כלל אנשי הסגל לפעול במקצועיות ומבצעיות, במטרה לבצע את המשימה הלאומית להחזרת החטופים הביתה.

במהלך היום שוחררו 39 אסירות ביטחוניות ואסירים ביטחוניים קטינים משלושה בתי סוהר: דמון, מגידו ועופר. שירות בתי הסוהר ימשיך בימים הקרובים לקיים את המתווה לשחרור האסירים כחלק מהחזרת החטופים לביתם.

נציבת בתי הסוהר, רב-גונדר קטי פרי: ״הערב סיימנו את יומו הראשון במשימתנו להבאת החטופים הביתה. אנו נמשיך בימים הקרובים לפעול ככל שיידרש מאיתנו על מנת לתמוך במאמץ הלאומי״.

ממטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים נמסר הערב: "לא תהיה תמונת ניצחון, עד השבת אחרון החטופים הביתה. אנו מברכים על חזרתם של כל חטוף וחטופה לישראל לחיק בני משפחתם, לאחר 49 ימים שהיו בשבי חמאס-דאעש בעזה. נמשיך לזעוק את זעקתם של כלל החטופים עד שכולם יחזרו הביתה. לא נפסיק את המאבק עד להשבת אחרון החטופים.  אנו מזמינים את עם ישראל להגיע ולתמוך במשפחות החטופים שיקיריהם עדיין מוחזקים בידי החמאס – אירוע התמיכה יתקיים במוצ"ש הקרוב בשעה 19:00, בכיכר החטופים בתל אביב".

בימים הקרובים יעברו החטופים סדרה של בדיקות רפואיות ופגישות עם בני משפחה. במהלך הימים הללו הם יעודכנו, בהתאם לגילם ומצבם על הטרגדיה הקשה שפקדה את משפחותיהם ואת יישובי עוטף עזה.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<

<