הפנינג של נתינה

הפנינג נגישות לכל המשפחה התקיים בעיר ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, רשת המתנ"סים נשר ועמותת נגישות ישראל. המטרה: העלאת המודעות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים

 

באי ההפנינג, וביניהם בינמו, התנסו במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים. צילום: עיריית נשר

באי ההפנינג, וביניהם בינמו, התנסו במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים. צילום: עיריית נשר

מאות מתושבי העיר נשר, מבוגרים וילדים, הגיעו להפנינג הנגישות: "נשר טובה לקהילה" שהתקיים בהיכל התרבות. מטרת האירוע הייתה לחשוף את עולם הנגישות לקהל הרחב, להציג את הקשיים בהם נתקלים אנשים בעלי צרכים מיוחדים בחיי היום-יום ולעודד את המודעות הציבורית לנושא.
התרגשות מיוחדת נרשמה כאשר במהלך האירוע העניק ראש העיר, אבי בינמו, תעודת הוקרה מיוחדת לתושבת נשר, בר שביט, 22, שחרף מגבלתה הקשה, בעיקשותה הרבה, שרתה בצה"ל ביחידה מובחרת, החלה בלימודי תואר ראשון, והיא ממשיכה גם היום להתנדב למען הקהילה. שביט קיבלה תעודת הערכה מראש העיר, על: "התנדבות למען הקהילה והובלת שינוי בתפיסה קהילתית בנשר למען בעלי מוגבלויות".
הפנינג הנגישות הוא יוזמה של המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר ורשת המתנסים נשר ונערך בשיתוף עמותת נגישות ישראל. הפעילויות תכנונם וביצועם נקבעו בשיתוף עם תושבים המתגוררים בעיר שהם עצמם בעלי צרכים מיוחדים. האירוע כלל תחנות הדמיית נגישות בהפעלת עמותת 'נגישות ישראל' ומתנדבים מהקהילה: בני נוער, סטודנטים ומתנדבים עם מוגבלויות. במהלך האירוע ניתן היה לתרום דם באמצעות מתנדבים של מד"א, וכן לתרום שיער עבור חולי סרטן.
באי ההפנינג, וביניהם בינמו, התנסו במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים המיועד לאנשים שאינם מוגבלים בניידות, בטעימת גלידות בעיניים עצומות, בגרפיטי נגיש, הכרת שפת הסימנים, פינת ליטוף, עמדת איפור, בלונים, תחנות יצירה, בועות סבון ומעגל מתופפים.במקביל, התקיים במסגרת האירוע גם יריד "שקל-קהילה" – יריד שכל פריט בו, תחפושות, ספרים ומשחקים, נמכר בשקל אחד בלבד, וההכנסות יועברו כתרומה לפעילויות הרווחה בעיר.
על היוזמה המעניינת מספרת מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, מיכל ליבנה: "מדובר בהפנינג לכל המשפחה שמטרתו הייתה להכיר ולחבק את כל תושבי נשר כולל תושבים בעלי צרכים מיוחדים. את תכנון ההפנינג התחלנו באמצעות ועדת היגוי מיוחדת, עם נציגים מהעירייה, רשת המתנ"סים נשר, עמותת נגישות ישראל ותושבים מהקהילה, ביניהם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. ועדת ההיגוי הייתה שותפה לכל התכנון והיא אחראית הייתה גם לביצוע של ההפנינג. כל זאת, מתוך מטרה להמשיך ולפתח בעיר שיח ופעילות משותפת לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בכל פעילויות הקהילה, בנגישות, בשוויון וברגישות. אנו שוקלים בחיוב לקיים אירועים דומים כאלה גם בעתיד".
ראש עיריית נשר, אבי בינמו, אמר: "במהלך השנתיים האחרונות, עיריית נשר בראשותי, שמה את נושא הנגישות לבעלי מוגבלויות בראש סדר העדיפויות. השקענו משאבים רבים בשיפור הנגישות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. העירייה מינתה 'רכז נגישות' האחראי להטמעת הנושא ולקידום פרויקטים של הנגשת מבנים במרחב הציבורי. העירייה פועלת לכך שכל מוסדות הציבור בעיר יהיו נגישים, בין השאר, הכשרנו מקומות חנייה נוספים לנכים בכל רחבי העיר, הצבנו מעלון מיוחד בבית הספר התיכון, תחנות האוטובוס החדשות הן נגישות, גם בניין העירייה הונגש. במקביל אתר האינטרנט החדש של עיריית נשר הותאם אף הוא לדרישות הנגישות. בד בבד, עיריית נשר מעודדת את שילובם בעבודה של אנשים בעלי צרכים מיוחדים. אני רואה בכך זכות גדולה, שגם אנשים טובים, בעלי צרכים מיוחדים, נקלטים בעירייה, משתלבים במעגל העבודה ולוקחים חלק פעיל במתן השירות לתושב".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר