מתחם לסטרטאפיסטים ייפתח בעיר התחתית

מתחם לסטרטאפיסטים – המתחם שייקרא VENT-IN ישמש בית לעשרות יזמים צעירים המעוניינים לפתח את הסטרטאפים שלהם בחיפה תוך ליווי אישי של בכירים מובילים בשוק העסקי בישראל

 

המתחם יציע מגוון של מתחמי ישיבה ליזמים, החל ממושב בודד ועד משרד פרטי לחברות בתחילת דרכן. צילום: צבי רוגר

המתחם יציע מגוון של מתחמי ישיבה ליזמים, החל ממושב בודד ועד משרד פרטי לחברות בתחילת דרכן. צילום: צבי רוגר

מדינת ישראל ידועה כ – Startup Nation העולמית. עד כה, יזמים שרצו לפתח את מיזמים נאלצו לעבור לתל אביב, בה היו מרוכזים רוב מתחמי היזמים. כעת, פתיחת המתחם החדש המהווה שלב מהותי בפיתוח האקו סיסטם היזמי-כלכלי בחיפה, יהיה מוקד משיכה ליזמים בחיפה והצפון. האב הינו יוזמה של רשות הצעירים בעיריית חיפה האחראית על תחום היזמות בעיר. לרגל פתיחתו של ה"האב", השיקה הרשות גם אתר אינטרנט חדש שירכז את כלל האירועים, השותפים והשירותים הניתנים ליזמים בעיר תחת קורת גג אחת.
מתחם היזמות החדש יציע שירותי ליווי בתחומי השיווק, פיתוח עסקי, רישום פטנטים, סוגיות משפטיות וכן מפגשים עם משקיעים מהארץ והעולם במטרה להבטיח ליזמים החיפאיים קרקע פורייה לפיתוח מיזמים ורעיונות ייחודיים. המתחם בעיר התחתית, יתמקד ביזמים בתחילת דרכם, החל מהשלב הרעיוני, פיתוח מוצר ועד גיוס הון ראשוני. המתחם יציע מגוון של מתחמי ישיבה ליזמים, החל ממושב בודד ועד משרד פרטי לחברות בתחילת דרכן בעלות סמלית בלבד. בנוסף לליווי האישי והפרטני לכל יזם מקומי, יופעלו בו גם תחרויות מיזמים, אירועים בשיתוף משקיעים מהארץ ומהעולם וסדרת Meet-Up בתחומים שונים.

מתחם ה"האב". צילום: צבי רוגר

מתחם ה"האב". צילום: צבי רוגר

רשות הצעירים של עירית חיפה גייסה למתחם החדש שותפים בכירים מעולם ההיי- טק והתעשייה הישראלית (בנק לאומי, פירמת רואי החשבון הבינ”ל PWC, הטכניון, קרן ההשקעות C CAPITAL, חברת עו"ד הבינלאומית פרל כהן ועוד). מנטורים בכירים מאותן חברות יעניקו ליווי מקצועי ליזמים החדשים וחיבור לאנשי מפתח בתעשיית ההיי – טק הבינלאומית.
פתיחת המרכז הינו שיאו של תהליך מרכוז כל נותני השירותים בתחומי היזמות בעיר, שנרתמו למהלך מתוך מטרה להעניק שירות משמעותי ליזמים חיפאיים ולרכז את כלל הכוחות העסקיים הפורחים בעיר, ובהם, שותפות חיפה בוסטון, מט”י, הייסנטר, תקוין ועוד. במסגרת השקתו ייחתם הסכם שיתוף פעולה ייחודי בין עירית חיפה לטכניון לפיתוח מיזמים בתחומי הטכנולוגיה. המיזם המשותף שיופעל על ידי חממת היזמות בטכניון ותחרות המיזמים השנתית – ביזטק, יפעל במתחם החדש ובטכניון. בכך, לראשונה, יחברו הטכניון והעיריה לקדם את תחום היזמות הטכנולוגית בעיר.
יונה יהב ראש העיר חיפה, ברך ואמר: "עיריית חיפה עושה מאמצים כבירים לפתח את העיר לטובת הצעירים ורואה בתחום היזמות את המפתח לפיתוח הכלכלי והאנושי של העיר. אני מברך על חיבור כלל הגורמים היזמיים בעיר לטובת פיתוח העיר ולקידום אלפי צעירים מוכשרים המתגוררים בעיר ולומדים במוסדות החינוך האקדמאים המובילים”
"הקמת המתחם הוא אירוע היסטורי בפעילותה של עירית חיפה להשאיר צעירים בעיר”, אומר מיקי ליבוביץ, מנהל רשות הצעירים של עירית חיפה ויוזם הקמת המרכז, “אני משוכנע שלא ירחק היום וחיפה תממש את הפוטנציאל שיש בה להפוך להיות העיר המובילה בארץ ליזמות טכנולוגית וחברתית. יש לנו את כל המרכיבים כדי להפוך את חיפה ל-STARTUP NATION אמיתית, והקמתו היא הצעד הראשון בתהליך חשוב זה."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה